• MISIOWE ŚWIĘTOWANIE W NASZEJ BIBLIOTECE

          • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy i najprawdziwszy przyjaciel dzieci – pluszowy Miś! Z tej okazji 24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

            Dla naszych najmłodszych czytelników Miś przygotował "książki niespodzianki". Dziś dzieci nie wybierały książki po okładce. Po losowaniu dzieci otrzymały dyplomy. Dzięki tej zabawie zapomniane książki dostały "nowe życie".

          • LEKCJE O FINANSACH

          • Uczniowie naszej szkoły klas 3 i 4 wzięli udział w programie "lekcje o finansach". Podczas takich lekcji dzieciaki miały możliwość zaczerpnąć wiedzę teoretyczną jak i praktyczną na tematy: "Czym jest pieniądz i jakie znamy waluty" oraz: "Robimy samodzielne zakupy". Lekcje miały na celu zapoznanie uczniów z rodzajem pieniądza w Polsce, z walutami istniejącymi na świecie i ich wymianą, uświadomić dzieci o ograniczonych zasobach finansowych każdego człowieka, a także jak zarządzać i podejmować odpowiedzialne decyzje m.in w sklepie.

            Poniżej fotorelacja z przeprowadzonych lekcji, oraz z samodzielnych zakupów.

          • Jemy zdrowo i kolorowo

          • Uczniowie klasy 1ai w ostatnim tygodniu zgłębiali wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Zdobytą teorię mogli wykorzystać w praktyce, przygotowując samodzielnie zdrowe śniadanie.

          • Dzień Życzliwości w naszej szkole

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony 21 listopada.

            Za oknem szaro, zimno, ponuro….a w  naszej szkole zrobiło się dziś radośnie i życzliwie. Uczniowie klas szóstych zaprosili całą szkolną społeczność do wspólnego świętowania Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Wielu osobiście przekazywało słowa serdeczności, życzenia miłego, radosnego dnia. Można też było skorzystać ze Skrzyneczki Życzeń i Pozdrowień,  do której bardzo chętnie wrzucane były karty z pozdrowieniami, a następnie, za pośrednictwem uczniów z Samorządu Uczniowskiego  wręczane adresatom. Na twarzach obdarowanych od razu pojawiał się uśmiech. Wielu uczniów ubranych było w żółtym kolorze - kolorze słońca, ciepła, który sprawił, że na szkolnych korytarzach i w klasach zrobiło się jaśniej i milej. Wszyscy chętnie korzystali ze zrywek, zabierając ze sobą miłe, radosne słowa na „Dzień dobry”.

            Bycie dobrym dla innych powoduje poprawę naszego samopoczucia. Czyni nas szczęśliwszymi, co z kolei sprawia, że stajemy się lepsi. To był prosty sposób, aby każdy z nas mógł poczuć się lepiej, milej, radośniej. Uśmiech nie kosztuje nic, a daje nam tak wiele.

            Bądźmy życzliwi dla siebie zawsze, nie tylko od święta.

          • Tymczasem w świetlicy szkolnej...

          • Ostatnie dni na świetlicy szkolnej upłynęły pod hasłami: TOLERANCJA, PRAWA DZIECKA, ŻYCZLIWOŚĆ. Prowadzone zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom takich wartości jak: godność człowieka, szacunek, akceptacja, odpowiedzialność.

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasie 3d

          • Nie tylko w Dniu Życzliwości i Pozdrowień uśmiechajmy się do siebie! Bądźmy uprzejmi i dobrzy dla ludzi, których spotykamy. Dzielmy się pozytywną energią. Bądźmy przyjaźni, pomagajmy sobie, bądźmy wrażliwi na potrzeby innych i uprzejmi. Życzliwość ma moc!

          • Z wizytą w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

          • 20 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0ai uczestniczyły w zajęciach muzealnych pt."Moja pierwsza wizyta w muzeum", podczas których dowiedziały się co to jest muzeum, kto w nim pracuje, jak powstają wystawy, czym są i skąd pochodzą eksponaty. Dzieci podziwiały multimedialną stałą wystawę "Złoty wiek Przasnysza", która opowiada o dziejach miasta . Ukazano w niej wydarzenia od legendarnej wizyty księcia Konrada w chacie młynarza Przaśnika po rozkwit Przasnysza jako handlowego ośródka XVI wieku. Dzieci miały również możliwość obejrzenia różnych gablot i okazów znajdujących się w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Przedszkolaki bardzo zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

          • PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

          • W ramach w/w akcji w naszej szkole zostały przeprowadzone następujące działania promujące czytelnictwo i bibliotekę:

            - Dzień gier planszowych, który zachęcił uczniów do odwiedzenia biblioteki,

            - Dzień Papieski, podczas którego przybliżono dzieciom postać Świętego Jana Pawła II i zachęcano do przeczytania książek: „Lolek” – opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły,

            „Nazywam się… Jan Paweł II”.

            - Rozdanie uczniom klas drugich „motywatorów czytelniczych” - dzieci przez miesiąc musiały czytać 10 min. dziennie, a ich słuchaczami byli rodzice. Najaktywniejsi czytelnicy zostali nagrodzeni przez swoich wychowawców.

            Mamy nadzieję, że przeprowadzone akcje zachęcą pozostałych uczniów do korzystania z oferty biblioteki szkolnej.

            ZAPRASZAMY!

          • Przedmiotowe konkursy kuratoryjne

          • Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

             

            KONKURS GEOGRAFICZNY

            Mateusz Banaszek – kl. VII a

              Łukasz Fijałkowski – kl. VII b

            Maciej Makowski – kl. VII d

            KONKURS HISTORYCZNY

            Jerzy Niedziałek – kl. VI d

            Adrian Witka – kl. VIII b

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

          • ASAMBLAŻ UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH

          • A tymczasem uczniowie klas 7 podczas lekcji plastyki ukończyli tworzyć asamblaże. Asamblaż, jest to forma artystyczna, będąca odmianą kolażu, według której tworzy się trójwymiarowe kompozycje z przedmiotów gotowych. Praca złożona z różnego rodzaju przedmiotów: codziennego użytku, bezużytecznych fragmentów, form naturalnych oraz wszelkich możliwych obiektów. Nasi uczniowie wykazali się niebywałą wyobraźnią i kreatywnością. Pracowali w grupach, ale też indywidualnie. Zapraszam serdecznie do obejrzenia tej wyjątkowej galerii.

          • SZKOLNA LIGA TENISA STOŁOWEGO

          • Z dniem 13 listopada w Naszej Szkole ruszyła Szkolna Liga Tenisa Stołowego. Wszyscy zgłoszeni zawodnicy i zawodniczki będą ze sobą rywalizować w formule "każdy z kazdym" na zajęciach pozalekcyjnych na hali sportowej. Pierwsze cztery osoby w każdej kategorii wiekowej będą reprezentować Naszą Szkołę na Zawodach Miejskich a później Powiatowych. Organizatorzy Ligi Nauczyciele Wychowania Fizycznego Jacek Jeliński i Łukasz Kosiorek. Więcej zdjęć wkrótce!

          • Tymczasem na świetlicy w Małej Jedynce...

          • Październik przeminął ze zmienną pogodą w przyrodzie i świetlicy. Przedstawialiśmy jesień w różnych odsłonach, od szarugi do abstrakcji. W Dniu Święta Poczty rozmawialiśmy o pracy listonosza i projektowaliśmy znaczki pocztowe. Dużo radości i zabawy mieliśmy  podczas pieczenia chleba. Dowiedzieliśmy się jak trudna była kiedyś praca ...od ziarenka do bochenka.

            Przed 1 listopada rozmawialiśmy i oglądaliśmy filmy edukacyjne o kultywowaniu tradycji Wszystkich Świętych w Polsce i na świecie. Wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające symbolikę tych świąt oraz kolorowe lampiony.

          • W tych dźwiękach jest Polska...

          • 9 listopada uczniowie, nauczyciele, absolwenci i rodzice wzięli udział w Koncercie Pieśni Patriotycznej pt.: "W tych dźwiękach jest Polska..." inaugurującym 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodlegosci oraz 105. rocznicę istnienia szkoły.

            Zapraszamy do obejrzenia specjalnie przygotowanej wideorelacji w formie muzycznej lekcji historii.