• Wycieczka klas siódmych

     • W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Torunia i Bydgoszczy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu :) 

     • Matematyczne sukcesy uczniów

     • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w dwuetapowym Wojewódzkim Konkursie Wiedzy ZAWODY MATEMATYCZNE.  W klasyfikacji końcowej 9 z nich uplasowało się na podium.

      W kategorii  klas IV 

      Zofia Rękawek i Mateusz Gutowski zajęli miejsce I

      Karol Zadrozny i Bartosz Jabłonowski – miejsce II

      Radosław Dąbrowski – miejsce III

      Jakub Rykowski otrzymał wyróżnienie

       

      W kategorii  klas V 

      Szczypiński Szymon – miejsce III

       

      W kategorii  klas VI

      Kwiatkowska Anna – miejsce III

       

      W kategorii  klas VII

       

      Witka Adrian – miejsce II

       

      W kategorii  klas VIII

      Muszkiewicz Julia – miejsce II

       

      Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zofia Rękawek, która jako jedyny uczestnik tegorocznej edycji konkursu uzyskała 100% punktów.

      Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni.

       

       

     • Lekcja z Tatą

     • Usiąść z Tatą w jednej ławce, rozwiązywać z nim zadania, wspólnie czytać, po prostu być razem - to wielka radość. I to właśnie radością i pozytywną energią wypełniła się sala lekcyjna 19 czerwca, w poniedziałkowe popołudnie. Zaproszenie Tatusiów uczniów klasy 2d było prezentem, jaki dzieci przygotowały z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Wiele wyznań i wyzwań czekało na zaproszonych gości. Ale w rodzinie siła! I każde zadanie udało się wykonać. Wspólnie spędzony czas okazał się być najwspanialszym prezentem, którego nie da się kupić w żadnym sklepie. DZIĘKUJEMY!!!

     • The Big Challenge - wręczenie nagród

     • 12 czerwca wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie online z języka angielskiego "The Big Challenge" spotkali się na sali gimnastycznej na wręczeniu nagród. 

      Oto uczniowie z najwyższymi miejscami w poszczególnych poziomach:

      LEVEL 1 (klasy 4 i 5) 

      🥇Alicja Kobylińska

      🥈Piotr Ejzak

      🥉Zofia Rękawek

      LEVEL 2 (klasy 6) 

      🥇Mateusz Banaszek

      🥈Mariusz Kobyliński

      🥉Julia Karpińska

      LEVEL 3 (klasy 7) 

      🥇Maja Tabaka

      🥈Blanka Kolwicz

      🥉Nikodem Spiżarski

      LEVEL 4 (klasy 8) 

      🥇Weronika Michalska

      🥈Bartosz Ruszczyński

      🥉Lena Ruszczyńska

      Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali certyfikaty udziału i drobne upominki. Ponadto uczniowie, którzy zdobyli najwyższe wyniki, otrzymali dodatkowe nagrody rzeczowe. 

      Gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie! :) 

     • Egzamin na kartę rowerową

     • 19 czerwca czwartoklasiści naszej szkoły przystapili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Po raz drugi odbył się on w „stylu holenderskim", czyli w realnym ruchu drogowym. Do egzaminu praktycznego przystąpili uczniowie, którzy wcześniej wykazali się znajomością przepisów – zaliczając test.

      Trasa przejazdu egzaminacyjnego ustalona była we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Urzędem Miasta. Przebiegała  w ścisłym otoczeniu szkoły, w godzinach, kiedy ruch na osiedlu jest mały. Zawierała dziesięć punktów kontrolnych, na których członkowie komisji egzaminacyjnej oceniali znajomość przepisów ruchu rowerów w praktyce oraz poprawność wykonywania poszczególnych manewrów.

      Uczniowie, w kamizelkach z przypiętym numerem na plecach, byli wypuszczani z terenu przyszkolnego  co dwie minuty. Trasę pokonywali dwójkami w asyście osoby dorosłej.

      Uczniowie wykazali się wzorowym przygotowaniem. Bardzo sprawnie poruszali się po drodze i skrzyżowaniach, doskonale radząc sobie z odczytywaniem znaków pionowych i poziomych na jezdni.

      Wydarzenie odbywa się z zaangażowaniem Policji, przedstawicieli Auto Moto Klubu RZEMIEŚLNIK w Przasnyszu, nauczycieli naszej szkoły oraz rodziców czwartoklasistów, za co serdecznie dziękujemy.

      Przypominamy! Karta rowerowa upoważnia dzieci i młodzież w wieku 10–18 lat do jazdy rowerem, a także hulajnogami elektrycznymi po drogach publicznych. 

     • Niezapomniana wycieczka klas ósmych do Szwecji

     • W dniach 14-16 czerwca wszystkie klasy ósme miały okazję zwiedzić Kalmar i Karlskronę – szwedzkie, nadmorskie miasta. Poznaliśmy kulturę i styl życia mieszkańców Szwecji. Oprócz tego odwiedziliśmy zamek w Malborku i Kaszuby. Podczas rejsu promem mieliśmy szansę na wzajemną integrację. Wróciliśmy do domu z ostatniej, wspólnej wycieczki zmęczeni, ale szczęśliwi.

     • "GRAMY ZMYSŁAMI"

     • W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z oddziału przedszkolnego 0ai uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Gramy zmysłami". Celem programu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki integracji sensorycznej. Dzieci miały do wykonania osiem zadań. Ćwiczyły smak, węch i wzrok, przygotowywały slime. Gratulujemy naszym małym uczniom ukończenia projektu!

     • Mazurska przygoda

     • W dniach 15 -16 czerwca uczniowie  klas 5c i 5d  uczestniczyli  w wyjeździe integracyjno – sportowym do Ośrodka Wypoczynkowego Kozioł,  malowniczo położonego nad rzeką Pisą, na skraju Puszczy Piskiej.

      Program wyjazdu był bardzo ciekawy,  wypełniony różnymi atrakcjami. Doświadczeni instruktorzy zapewnili uczniom świetną zabawę.  Do dyspozycji uczniów były boiska do piłki nożnej, koszykowej, siatkowej oraz kort tenisowy. Rozegrany został m.in. terniej strzelania z wiatrówki oraz mecz piłki plażowej wypełnionymi wodą balonami.

      Największą atrakcją i niezapomnianym przeżyciem był kilkudziesięciometrowy zjazd po napiętej linie kolejki tyrolskiej. Dla wielu z uczniów było to nie lada wyzwanie.

      W powrotnej drodze pięknym słońcem przywitało uczniów Szczytno.

      W Muzeum Mazurskim obejrzeli pamiątki po Mazurach - ludziach,  którzy niegdyś zamieszkiwali okolice Szczytna. Uczniowie zobaczyli między innymi ludowe meble mazurskie, kolekcję mazurskich kafli, stroje mazurskie oraz sprzęty domowe i gospodarskie. Kolejnym punktem programu był spacer po ruinach Zamku Krzyżackiego. Dokładnie w tym zamku więziono legendarnego Juranda ze Spychowa, którego okaleczono poprzez wydłubanie oka.

      Podczas wyjazdu nikt nie mógł narzekać na nudę.  Czas spędzony z dala od codziennych obowiązków odpowiednio wpłynął na budowanie pozytywnych relacji.  Do domu uczniowie wrócili uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

     • Dzień Mamy i Taty w kl. 2c

     • W dniu 26 maja obchodzimy bardzo ważne święto jakim jest Dzień Mamy, a niespełna miesiąc później 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty. Jest to idealny moment na złożenie życzeń Kochanym Rodzicom. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień. W czerwcu z tej okazji dzieci z kl. 2c przygotowały dla swoich rodziców specjalny występ, zaśpiewały piosenki, a poprzez wiersze i scenki kabaretowe wyraziły swoją miłość i podziękowały za trud wychowania. Na koniec zaśpiewały chórem: „Dziękuje mamo, dziękuje tato Za każdą zimę, za każde lato Dziękuje mamo, dziękuje tato Za to, że macie dla mnie czas Bardzo kocham Was!” Były również upominki, które dzieci wręczyły po uroczystości. Dla wszystkich zebranych osób były to niezapomniane, pełne wzruszeń i miłości chwile. Następnie rodzice zostali zaproszenie na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była niezwykle rodzinna. Dziękujemy za to, że w tym dniu mogliśmy się wszyscy spotkać. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

     • Turniej warcabowy w Ciechanowie

     • Po rocznych zmaganiach gry w warcaby nasi uczniowie z klas drugich pojechali na turniej warcabowy do Ciechanowa do MSCDN. Tam nasi uczniowie stanęli na podium, mamy 1,2 i 3 miejsce, rywalizując z klasami 2 i 3. Barbara Nidzgorska 3 miejsce wśród dziewczynek. Mateusz Maliński 3 miejsce wśród chłopców, 2 miejsce Szymon Chodacz, 1 miejsce Kacper Tomaszewski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Tymczasem na lekcji plastyki

     • Uczniowie klas 6 podczas lekcji plastyki wykonywali przedmioty dekoracyjne i codziennego użytku z gliny samoutwardzalnej, świetnie się przy tym bawiąc. Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy w galerii.

     • Dzień Rodziny w 2e

     • Za nami już Dzień Mamy i Dzień Dziecka. Przed nami Dzień Taty. Jednym słowem DNI RODZINY. Z takiego też powodu uczniowie klasy 2e zaprosili swoich rodziców na wspólne świętowanie. Podczas półtoragodzinnego spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Nie obyło się oczywiście bez sympatycznych, wesołych „wpadek”, które jednak pokazały, że razem można poradzić sobie z różnymi problemami. Oj, BYŁO WESOŁO Po krótkim występie rodzice otrzymali „magiczne” słoiczki z podziękowaniami oraz miłymi słowami na kolejne dni, a także zakładki, aby mogli znaleźć też czas dla siebie… Następnie wszyscy udali się na PRZEPYSZNY(!!!!) poczęstunek. Mamy BAAAAARDZO się postarały Rodzice nie zapomnieli oczywiście o swoich pociechach, dla których przygotowali słodkie niespodzianki i odwzajemniając się, zaśpiewali STO LAT:) Była także chwila na rodzinne fotografie, rozpoznawanie rodzin w galerii portretów oraz… naukę tańca dla rodziców. BRAWO dla nich za podjęcie wyzwania, któremu naprawdę SPROSTALI Było bardzo SERDECZNIE I WESOŁO. Można szczerze powiedzieć, że panowała RODZINNA ATMOSFERA A teraz zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych fotografii i próbek naszych umiejętności wokalno-tanecznych;)

     • Wycieczka do Krakowa

     • Od 5 do 7 czerwca uczniowie klas szóstych naszej szkoły wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Krakowa. Zwiedzili Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami, dzielnicę Kazimierz oraz Kopalnię Soli w Wieliczce. Ostatniego dnia wycieczki wędrowali szlakami w Ojcowskim Parku Narodowym. Podziwiali okoliczną faunę i florę, Zamek Królewski w Pieskowej Skale oraz formacje skalne m.in. Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską, Igłę Deotymy, Skałę Rękawicę. Duże zainteresowanie wzbudziło Źródełko Miłości. Romantyczna nazwa została nadana, dość niedawno, przez przewodników.

      Wyprawa do Krakowa dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.