• KULTURALNA szkoła na MAZOWSZU

     • Trzecim w tym roku wyjazdem, klasy drugie podsumowaly sezon wycieczkowy. Tym razem naszym celem była bliska Opinogóra. Pałacowa gra terenowa, przygotowanie przysmaków, nakarmienie i czyszczenie koni, samodzielne wykonanie zabawek z drewna, wreszcie relaks przy muzyce, przeniosły nas w nie tak dawną, ale zupełnie inną rzeczywistość.

     • KLASA W TERENIE

     • Powoli kończy się rok szkolny i projekt drugoklasistów "Klasa w terenie". Zdobyliśmy nie tylko nowe wiadomości i umiejętności, ale mieliśmy też czas na marzenia...

      Pewnego pięknego, majowego popołudnia obserwując i malując chmury przenieśliśmy się w świat naszej wyobraźni i fantazji, która jak wiadomo jest od tego, żeby bawić się na całego. Nauka przez zabawę, to lubimy najbardziej.

     • Z wizytą na Podlasiu!

     • Uczniowie klas szóstych w dn. 22-24. 05 2024r. wyjechali na trzydniową wycieczkę, w czasie której przeżyli wiele niezapomnianych chwil. Pierwszego dnia dzieci rozbudzały swoją kreatywność i ciekawość świata w EPI- CENTRUM NAUKI, w którym nauka spotyka się z zabawą. Następnie  rozwiązywały zagadki w DOMU ZAGADEK i bawiły się w PAINT BALL LASEROWY. Wieczór zakończył się obejrzeniem filmu pt. ,,Istoty fantastyczne’’. Drugi dzień uczniowie spędzili na świeżym powietrzu w REZERWACIE POKAZOWYM ŻUBRÓW, podziwiali Puszczę Białowieską, wędrując KŁADKĄ ,,ŻEBRA ŻUBRA’’. Odwiedzili również MUZEUM PRZYRODNICZE BIAŁOWIESKIEGO PARKU NARODOWEGO. Trzeciego dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach ,,Nasze ptaki drapieżne i sowy’’, których główną atrakcją był pokaz ptaków w locie swobodnym.  Uatrakcyjniła go  pogadanka o zwyczajach, zachowaniu ptaków drapieżnych. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie MAKIETY MULTIMADIALNEJ BAROKOWEGO BIAŁEGOSTOKU i  zwiedzenie muzeum. Na koniec  dzieci bawiły się w MUZEUM MAGII I NAUKI.

      Wycieczka była przyjemna i udana. Można było oderwać  się od szkolnej ławki, pobawić się, bliżej poznać kolegów i koleżanki, przeżyć coś nowego, a przy okazji czegoś się nauczyć.

     • TURNIEJ SPORTOWY KLAS PIERWSZYCH


     • Dziś w naszej szkole odbył się turniej sportowy naszych tegorocznych pierwszoklasistów. Uczniowie mogli wykazać się zwinnością, szybkością oraz współpracą! Uczciwa gra i zasada fair play były numerem jeden podczas turnieju. Po podliczeniu punktacji przyznane zostały:

      I miejsce - klasa 1 d

      II miejsce - klasa 1 ai

      III miejsce - klasa 1c

      IV miejsce - klasa 1 bi.

      Jednak czy miejsce ma znaczenie? Najważniejsza była świetna zabawa! Wszystkim uczniom serdeczniej gratulujemy!

     • WYCIECZKA DO ŁODZI KLAS 5a i 5d

     • W dniach 27-28 maja uczniowie z klas 5ai i 5d uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Przeżyli ekstremalne emocje w renesansowym miasteczku rozrywki Mandoria. Następnego dnia odwiedzili łódzkie ZOO i Orientarium, poznając egzotyczne zwierzęta i ich zwyczaje. Zobaczyli m. in. kapibary, żyrafy, słonie indyjskie i jadowite żaby. Największe wrażenie na uczestnikach zrobił podwodny tunel, w którym można było zobaczyć rafę koralową i jej mieszkańców. Ostatnim punktem programu było Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, gdzie uczniowie mieli możliwość poznać komiks „od podszewki” oraz zagrać w retro gry.

     • SPOTKANIE Z NIEZWYKŁYM GOŚCIEM

     • Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka mieliśmy okazję spotkać się w Muzeum Historycznym z panem Markiem Michalakiem - polskim pedagogiem specjalnym, działaczem społecznym i publicystą, doktorem nauk społecznych, kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, w latach 2008–2018 Rzecznikiem Praw Dziecka.

     • Ogólnopolski projekt edukacyjny „Luźne lekcje z naukowcami”

     • Uczniowie klasy 1ai w roku szkolnym 2022/2023 brali udział w fantastycznym projekcie. Poznali naukowców i wynalazców z różnych dziedzin nauki. Co najważniejsze sami wcielali się w role naukowców. Wykonali ciekawe doświadczenia fantastyczna zabawa i nauka.

      Bell, Babbage i Kopernik to ostatnie postacie ze świata nauki jakie poznali. Bańka w bańce, gazowy balon i wędrująca woda to doświadczenia jakie wykonali. Na tym kończy się tegoroczna przygoda z naukowcami.

     • Edukacja z wojskiem

     • Dnia 22 maja gościliśmy w naszej szkole żołnierzy z 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego. Żołnierze przeprowadzili dla uczniów klasy 5b specjalnie przygotowane szkolenie, które jest częścią ogólnopolskiego programu „Edukacja z wojskiem”. Jest to program edukacyjno-obronny - przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.

      Głównym celem przedsięwzięcia  jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. 3-godzinne szkolenie połączyło teorię i praktykę. Zawierało treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

      Serdecznie dziękujemy!

     • Wizyta w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

     • 21 maja uczniowie klasy 4c odwiedzili Muzeum Historyczne w Przasnyszu. Zwiedzanie połączone z lepieniem z gliny okazało się twórczym działaniem. Wyjście zakończyło się wizytą w Cafe Rynek i słodką przekąską.

     • Na zajęciach muzyki...

     • W maju, na zajęciach muzyki w naszej Szkole, mamy przyjemność poznać nowego, muzycznego Gościa. Jest to instrument należący do rodziny instrumentów dętych blaszanych, a jego nazwa to Sakshorn. Instrument zyskujący coraz większą popularność w naszych Małych Ojczyznach, gdzie dzięki rozwojowi lokalnych orkiestr dętych, odgrywa w nich bardzo ważną rolę, świetnie odnajdując się swoją wyjątkową barwą w różnych formach muzycznych, prezentowanych przez te zespoły.

      Tym samym nasz nauczyciel muzyki, Pan Tomasz Wesołowski, serdecznie przypomina o zbliżającym się naborze do Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu. Szczególnie poleca klasę tuby, którą od 2019 roku ma przyjemność prowadzić, w klasie której można podjąć naukę właśnie na tych instrumentach.

      Przesłuchania odbędą się w dniach: 7 czerwca, godz. 16:00-19:00 oraz 15 czerwca, godz. 10:00-14:00 w budynku Szkoły Muzycznej, przy ul. Sadowa 5.

      Formularz do pobrania na stronie szkoły: smprzasnysz.szkolnastrona.pl

     • Światowy Dzień Pszczół

     • Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest co roku 20 maja w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia pszczół w naszym ekosystemie i ich wkładu w światową produkcję żywności. Na świecie istnieje około 20 000 gatunków pszczół (większość z nich nie została jeszcze opisana, a więc liczba ta może być dużo większa). Pszczoły pozwalają zachować równowagę ekologiczną i bioróżnorodność w przyrodzie. Tych i innych ciekawych informacji dotyczących pszczół, dowiedziały się dzieci uczestniczące w dzisiejszych zajęciach świetlicowych. Razem wykonaliśmy pszczoły z kolorowych kółek i zaśpiewaliśmy piosenkę o najbardziej sławnej pszczółce w Polsce - Mai.