• "PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH" - wyjście na cmentarz klasa 3bi

     • Okres przed świętem zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich.

      Podczas pobytu na cmentarzu dzieci mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Dzieci dowiedziały się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

     • MIĘDZYPOWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

     • W piątek 27 października w Ostrołęce odbyły się Miedzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów (Kornelia Bierzanowska, Lena Biedrzycka, Anna Kwiatkowska, Gabriela Rupińska, Dominik Podgórski). Choć pogoda nie sprzyjała nasi zawodnicy i zawodniczki stanęli na wysokości zadania i czwórce udało się uzyskać awans na Zawody wojewódzkie.

      Lena Biedrzycka 3 miejsce

      Gabriela Rucińska 5 miejsce

      Dominik Podgórski 10 miejsce

      Anna Kwiatkowska 10 miejsce.

      Wielkie brawa dla wszystkich i trzymamy kciuki za Zawody Wojewódzkie.

     • Koncert w Klubie Seniora

     • Zapraszamy do obejrzenia baaaaardzo krótkich fragmentów z koncertu, który przygotowali trzecioklasiści z okazji Dnia Seniora. Na razie nie możemy zdradzić więcej, ponieważ szykujemy małą niespodziankę:))

     • SUKCESY SPORTOWE DZIEWCZĄT NA ZAWODACH POWIATOWYCH

     • W dniu 24.10.2023r. w Jednorożcu odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej na trawie dziewcząt młodszych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas szóstych, które wywalczyły 3. medalowe miejsce spośród siedmiu drużyn z powiatu biorących udział w turnieju. Dziękujemy dziewczętom za sportową walkę, zdobyte bramki i życzymy dalszych sukcesów!

     • ŚWIATOWY DZIEŃ MAKARONU

     • Uczniowie klasy 2ai obchodzili dziś bardzo smaczne święto - Światowy Dzień Makaronu przypadający na 25 października. Dzieci poznały ciekawostki dotyczące makaronu, przepisy i wartości odżywcze tego produktu. Podczas zajęć uczniowie wzięli udział w kreatywnych zabawach z makaronem wspierając i rozwijając m. in. motorykę małą, percepcję wzrokową: łowili przy pomocy słomki makaronowe rybki pływające w akwarium, układali imiona i wyrazy, wykonali makaronowe jeże oraz wspólne, barwne, jesienne drzewko. Dzisiejszy dzień przyniósł wiele radości!

     • PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

     • Dziś 23 października Oddział Przedszkolny 0ai odwiedził Bibliotekę Pedagogiczną w Przasnyszu. Na początku spotkania przedszkolaki wysłuchały bajkę o Misiu. Dzieci podziwiały Wystawę - Zabawę z wydawnictwa Zakamarki. W ramach podsumowania zajęć przedszkolaki odpowiedziały na pytania konkursowe i rozwiązywały rebusy. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe ołówki. Bardzo dziękujemy Paniom Anecie Dobrzyńskiej i Luizie Dawidziuk za wspaniałą lekcję biblioteczną.

     • BARDZO DOBRE WIEŚCI!

     • Wygraliśmy WSZYSTKIE mecze grupowe!

      Reprezentanci Naszej szkoły pod opieką Pana Jacka Jelińskiego, wzięli udział w rozgrywkach powiatowych w piłkę nożną w Jednorożcu. Chłopcy, zdobywając drugie miejsce oraz pamiątkowe medale, byli o krok od kwalifikacji do zawodów wyższego szczebla jakim są zawody międzypowiatowe.

      Chłopcy rozegrali mecze grupowe, pokazując swoje umiejętności ruchowe oraz pracy w drużynie, co przełożyło się na osiągnięty wynik, z którego możemy być dumni.

      Bardzo się cieszymy, że mamy takich zdolnych uczniów i gratulujemy miejsca na podium.

     • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

     • 10 października w naszej bibliotece obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych.

      W tym dniu przerwy wyglądały inaczej niż zwykle, uczniowie mogli poznać i korzystać z rożnych gier planszowych. Gry nie tylko rozładowują napięcie i zmniejszają poziom stresu, ale także pomagają w budowaniu relacji międzyludzkich. Uczą również uczciwości, cierpliwości i empatii. Planszówki to świetna forma spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi i z rodziną.

     • Zakończyliśmy rozgrywki w Sztafetowych Biegach Przełajowych na 5 i 7 miejscu!

     • Dziewczęta Starsze i Młodsze wystartowały w 6-osobowych drużynach na zawodach Międzypowiatowych w Ostrołęce. Dziewczęta Młodsze wywalczyły 5 miejsce na dystansie 6x800m, natomiast Starsze miejsce 7 na dystansie 6x1000m.

      Dziewczęta Młodsze stanęły obok podium otrzymując pamiątkowy dyplom.

      Warto uwzględnić ogromny wysiłek startujących ale też nieocenione wsparcie naszych dwóch rezerwowych dziewcząt, które wspierały drużynę do samego końca rywalizacji! Julia, Amelko, dziękujemy!

      Gratulujemy obu sztafetom!

     • WARSZTATY HERBACIANE - grupa 0b

     • W dzisiejszym dniu przedszkolaki z grupy 0b wzięły udział w warsztatach herbacianych, które odbyły się w sali zabaw „Frajda”. Po krótkiej prelekcji dotyczącej historii herbaty mogły samodzielnie przygotować 2 rodzaje herbat mając do wyboru wiele aromatycznych dodatków. Poza tym dzieci własnoręcznie ozdobiły kubki, z których przygotowana herbatka będzie smakować jeszcze lepiej. To było bardzo ciekawe doświadczenie dla wszystkich dzieci. Na zakończenie pobytu nie zabrakło oczywiście świetnej zabawy w sali.

     • NA KURPIOWSKIM SZLAKU

     • W piątek, 6 października uczniowie klas piątych poznali tradycję i kulturę kurpiowszczyzny, odwiedzając wspaniałe Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Następnie obejrzeli znakomite przedstawienie  „Jaś i Małgosia 2.0” w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Wzięli również udział w warsztatach z savoir vivre’u przy stole.