• Edison i Nobel gościli na naszych lekcjach!

     • Edison i Nobel gościli na naszych lekcjach! Było wybuchowo! Kolejne „Luźne lekcje z naukowcami” za nami. Poznaliśmy dwóch wynalazców i wykonaliśmy kolejne doświadczenia. Malowaliśmy na mleku i obserwowaliśmy proces krystalizacji.

     • Spotkanie z wiedzą - wycieczka do Parku Nauki TORUS w Ciechanowie

     • Dnia 27 lutego uczennice i uczniowie z klas 7b i 8b pojechali do Parku Nauki TORUS w Ciechanowie. Było  to niecodzienne, a zarazem wyjątkowe spotkanie z  matematyką, fizyką, chemią i biologią. Grupa uczestniczyła w zajęciach, na których przybliżono uczniom tajemnice kodu DNA. Następnie poprzez zabawę i doświadczenie poznawali tajniki wielu zjawisk, otaczających każdego człowieka.

      Park Nauki Torus to miejsce  nowoczesnej edukacji, które można polecić każdemu!

     • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ZACZYTANA SZKOŁA” ROZSTRZYGNIĘTY!

     • W ramach udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Zaczytana szkoła LVI edycja”, biblioteka szkolna przy współpracy z nauczycielkami uczącymi plastyki: Joanną Wróblewską i Małgorzatą Perzanowską zorganizowała konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było indywidualne wykonanie pracy plastycznej zgodnie z tematem. Komisja oceniając prace, wzięła pod uwagę: oryginalność pracy, zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.

      Oto wyniki konkursu:

      I miejsce – Natalia – kl. 4b,

      II miejsce – Julia – kl. 4b,

      III miejsce – Gabriela – kl. Vai oraz Marcelina - kl. 2d.

      Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy!

     • Kibicowaliśmy!

     • Wczorajszego wieczoru uczniowie SP1 uświetnili wraz z innymi 8000 młodych kibiców ze szkół z całej Polski oprawę meczu Legii Warszawa z Molde w ramach zmagań UEFA Liga Konferencji. Atmosfera od samego początku aż do ostatniego gwizdka była świetna nawet pomimo porażki stołecznego klubu. Nie zawsze wynik jest najważniejszy....

     • Wielkie Zwycięstwo Jedynki!

     • W dniu 22.02.2024 reprezentacja chłopców klas 7 i 8 w gronie 5 drużyn okazała się najmocniejsza. Uczniowie wygrali 3 mecze i jeden zremisowali. Skład drużyny: Mateusz 8b,

      Paweł 8a,

      Tomasz 8a,

      Kacper 7a,

      Kacper 7a,

      Hubert 7a,

      Aleksander 7d,

      Jakub 7d,

      Dominik 7b.

      Gratulujemy i życzymy sukcesu na zawodach międzypowiatowych, które odbędą się już w najbliższą sobotę w Somiance!

     • ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

     • Dzisiaj szczególnie doceniliśmy piękno mowy polskiej. Przypominaliśmy sobie przysłowia i cytaty ze znanych utworów. Każdy mogł zabrać ze sobą odrobinę poezji, ,,częstując” się wierszem polskiego poety. Sprawdzaliśmy pisownię trudnych wyrazów. Rozdawano również ulotki zachęcające do przeczytania nowości literackich. Wszystko to na specjalnie zorganizowanym stoisku, dostępnym dla każdego. Ważnym akcentem dzisiejszego dnia był upamiętnienie Roku Czesława Miłosza, cenionego poety i pisarza, noblisty w dziedzinie literatury. Z tej okazji powstała gazetka w holu szkolnym oraz wystawa prac plastycznych, które są ilustracjami do wybranych wierszy Miłosza.

     • TENIS STOŁOWY

     • Ośmiu zawodników z Jedynki stanęło dziś na podium miejskich rozgrywek w indywidualnym tenisie stołowym.

      Aż 11-stu zawodników/zawodniczek uzyskało miejsca od 1-4, a tym samym zakwalifikowali się do zawodów powiatowych, które odbędą się w Jednorożcu w najbliższą sobotę (24.02.2024r.).

      Chłopcy klasy 4:

      1. Bartosz SP3

      2. Filip SP3

      3. Mikołaj SP 1

      Dziewczęta klasy 5-6:

      1. Alicja SP1

      2. Lena SP1

      3. Alicja SP3

      4. Wiktoria SP3

      Chłopcy klasy 5-6:

      1. Leszek SP1

      2. Filip SP3

      3. Sebastian SP3

      4. Dominik SP1

      Dziewczęta klasy 7-8:

      1. Maria SP3

      2. Gabriela SP1

      3. Aleksandra SP3

      4. Anna SP1

      Chłopcy klasy 7-8:

      1. Dominik SP1

      2. Kacper SP1

      3. Jakub SP1

      4. Paweł SP1

      To były naprawdę dobre rozgrywki!

      Trzymamy kciuki za Naszych w kolejnych etapach!

     • Wycieczka do Płocka

     • 15 lutego klasy czwarte pojechały na wycieczkę do Płocka. Na początku byliśmy w Teatrze Dramatycznym, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „ Kopciuszek”. Następnie udaliśmy się na aktywny wypoczynek do Parku Trampolin. To była wspaniała wycieczka!

     • Przedstawienie dla Babć i Dziadków w wykonaniu uczniów klasy 1ai i 2ai

     • „Dzisiaj występy na ludowo,

      Będzie wesoło i kolorowo.

      Przytupy, oklaski i podskoki,

      Tańce w kółeczku, ręce pod boki.”

      Przedstawienie dla Babć i Dziadków w wykonaniu uczniów klasy 1ai i 2ai. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Życzymy dużo zdrowia, radości, pięknych chwil i miłości!

     • „Dzięki, że jesteś tu…”

     • Dziś uczennica naszej szkoły Lena Przewodowska z klasy 1 ai wzięła udział w cudownym koncercie „Spełniamy marzenia”. Wystąpiło 13 duetów w utworach o miłości Nasza Lenka razem ze swoją koleżanką Zosią Konwerską wykonały utwór „Dzięki, że jesteś”. Wspaniała inicjatywa, gratulujemy i liczymy na więcej takich występów naszej uczennicy! Brawo Lena!!!

     • Walentynki na świetlicy

     • Walentynki! Ach, Walentynki,

      To najgorętszy jest w roku dzień!

      Choć jest zimno, to jak kominki,

      W krąg żarzą się tysiące serc!

      Walentynki! Ach, Walentynki!

      Nie trzeba tego zbyt serio brać,

      Ale fajnie jest w upominku,

      Serduszko dostać albo dać!

      14 lutego obchodzony jest Dzień Świętego Walentego, czyli popularne Walentynki. Tego dnia każdy powinien czuć się kochany. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie jak bardzo nam na niej zależy, jak bardzo ją lubimy, kochamy. Z tej okazji świetliczki brały udział w licznych zabawach walentynkowych, rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy.

       

       

       

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA Z SENIORAMI I DLA SENIORÓW

     • Było pięknie, wzruszająco i rodzinnie. Brawo klasa 1ai oraz 2ai! Wyrazy uznania dla Pań: Małgorzaty Tom, Magdaleny Licy, Magdaleny Kuczyńskiej i Anity Jankowskiej. Serdeczne podziękowania dla Seniorów za zaproszenie i niezwykle ciepłe przyjęcie!