• ANDRZEJKI W GRUPIE 0ai

     • Dziś w grupie 0ai odbyły się Andrzejki. Dzieci bawiły się w rytm najnowszych hitów. Wiele radości sprawiły wróżby oraz zabawy ruchowe i muzyczne. Dzieci poznały nasze ludowe tradycje. Na zakończenie tak miłego, pełnego atrakcji dnia na uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek. Wszyscy byli zachwyceni.

     • RODZINNY KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ LUB STROIK ŚWIĄTECZNY

     • Zasady udziału:

      1. Do konkursu zapraszamy klasy 0-VIII

      2. Szopka lub stroik mogą być wykonane z dowolnych materiałów, dowolną techniką i dowolnej wielkości.

      3. Pracę należy podpisać podając imię i nazwisko autora oraz klasę, na dołączonej kartce.

      4. Z przygotowanych prac zostanie zorganizowana wystawa, którą będzie można oglądać w holu szkoły.

      5. Po jej zakończeniu, prace zostaną zwrócone autorom.

      6. Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a autorzy najciekawszych i najpiękniejszych prac - nagrody.

      Termin:

      Szopki lub stroiki należy przynieść do szkoły najpóźniej do 15 grudnia 2023.

      Organizatorzy: Hanna Zagroba i Ewa Nażgiewicz

     • MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "NABÓJ JUNIOR"

     • W piątek 24.11.2023 wysłaliśmy nasze dwie drużyny na bój matematyczny do LO KEN w Przasnyszu do rywalizacji w Międzynarodowym konkursie "NABÓJ JUNIOR" adresowanym do uczniów szkół podstawowych. Nasze dwie drużyny rywalizowały z 11 drużynami w przasnyskim LO oraz z 240 drużynami w całej Polsce. Nasze dwa zespoły osiągnęły w tym konkursie bardzo wysokie wyniki, zajmując 1 i 3 miejsce na podium przasnyskiej rywalizacji. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Laura Sachmacińska, Franciszek Makowski, Mateusz Wielechowski, Jakub Olewnik. Drużyna ta zajęła również 18 miejsce w Polsce. Trzecie miejsce zajęła drużyna w składzie: Barbara Ładewska, Aleksandra Stefańska, Aleksandra Grabowska, Weronika Krajewska. Drużyny te rywalizowały z drużynami z SP2 i SP3 w Przasnyszu oraz Szkołami Podstawowymi z Chorzel, Czernic Borowych, Nowej Krępy i Rzęgnowa. Gratulujemy naszym uczniom tak wysokich wyników. Jesteśmy z Was dumni!

     • WYCIECZKA DO MINISTERSTWA FINANSÓW

     • W środę 22 listopada uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Lekcje o finansach" wybrali się na wycieczkę do Warszawy dofinansowanej ze środków Funduszu Edukacji Finansowej, których dysponentem jest Minister Finansów.

      Dzieci w ramach projektu zwiedziły Ministerstwo Finansów, w którym odwiedziły Salę Portretową, Salę Posiedzeń, oraz Salę Konferencyjną, w której uczestniczyły w lekcji na temat podatków. Podczas tej lekcji, mogły dowiedzieć się co to są podatki, w jakim celu i na co są przeznaczane pozyskane środki finansowe. Dzieci uświadomiły sobie, że również takie podatki płacą m.in podczas zakupów. Po interesującym zwiedzaniu i lekcji w Ministerstwie Finansów, był również czas na relaks, gdzie było mnóstwo śmiechu i radości podczas aktywności uczniów w sali zabaw Fun Digillo, następnie po całym dniu pełnym wrażeń, w drodze powrotnej dzieci zjadły przepyszny posiłek i wróciły do domu z pełnym brzuszkiem.

     • MISIOWE ŚWIĘTOWANIE W NASZEJ BIBLIOTECE

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy i najprawdziwszy przyjaciel dzieci – pluszowy Miś! Z tej okazji 24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

      Dla naszych najmłodszych czytelników Miś przygotował "książki niespodzianki". Dziś dzieci nie wybierały książki po okładce. Po losowaniu dzieci otrzymały dyplomy. Dzięki tej zabawie zapomniane książki dostały "nowe życie".

     • LEKCJE O FINANSACH

     • Uczniowie naszej szkoły klas 3 i 4 wzięli udział w programie "lekcje o finansach". Podczas takich lekcji dzieciaki miały możliwość zaczerpnąć wiedzę teoretyczną jak i praktyczną na tematy: "Czym jest pieniądz i jakie znamy waluty" oraz: "Robimy samodzielne zakupy". Lekcje miały na celu zapoznanie uczniów z rodzajem pieniądza w Polsce, z walutami istniejącymi na świecie i ich wymianą, uświadomić dzieci o ograniczonych zasobach finansowych każdego człowieka, a także jak zarządzać i podejmować odpowiedzialne decyzje m.in w sklepie.

      Poniżej fotorelacja z przeprowadzonych lekcji, oraz z samodzielnych zakupów.