• Przyszedł czas na „Podsumowanie Sportowe” roku szkolnego 2023/2024

     • Nauczyciele wychowania fizycznego oraz wyróżnieni uczniowie uczestniczyli w gali sportowej organizowanej na zakończenie międzyszkolnych rozgrywek, które odbywały się w hali Lodowo-Sportowej w Przasnyszu. Dzięki całej kadrze nauczycieli wychowania fizycznego jak i wkładu uczniów w dążeniu do najwyższych lokat, w klasyfikacji końcowej szkół powiatowych uplasowaliśmy się na 2 miejscu wśród dziewcząt młodszych klas V-VI oraz na miejscu 3 wśród dziewcząt starszych klas VII-VIII. Finaliści zawodów wojewódzkich oraz reprezentanci Naszej szkoły otrzymali pamiątkowe medale oraz puchary.

      Życzymy Naszym Uczniom aby sportowy duch ich nie opuszczał i aby z jeszcze większym zapałem wrócili po wakacjach!

      Sportowe pozdrowienia!!!

     • Kończymy kolejny rok

     • Długie 10 miesięcy za nami. Nadszedł czas na odpoczynek... Już w ramach szkolnego relaksu uczniowie 3e mogli namalować to "Co im w duszy gra" i jeszcze trochę popiknikować na kocykach! Dobrze, że wakacje już tuż, tuż, ale... "i tak się trudno rozstać"...

     • STREFA RELAKSU W NASZEJ SZKOLE

     • Postanowiliśmy stworzyć w Jedynce strefę relaksu, czyli miejsca, w których młodzi Ludzie będą mieli szansę odpocząć, wyciszyć się po trudach nauki albo po prostu porozmawiać ze swoimi rówieśnikami. Dzięki wsparciu naszych Przyjaciół, którym pragniemy BARDZO PODZIĘKOWAĆ, udało się zrealizować nasze pomysły. Biblioteka szkolna wyposażona została w pufy, odtwarzacze i audiobooki o różnej tematyce. Do wyboru są płyty CD z muzyką relaksacyjną, wyciszającą, dźwiękami natury, jak również z dostępnymi książkami w wersji do odsłuchu, które mają otworzyć młode umysły na świat książki. Teren zielony przed szkołą wyposażyliśmy w leżaki, siedziska i koce piknikowe do wykorzystywania przy ładnej pogodzie. Na świeżym powietrzu można również korzystać z odtwarzaczy audio w większym gronie, wybierając wspólnie słuchowisko o ciekawej tematyce. W efekcie uczniowie Jedynki spędzają czas wolny na świeżym powietrzu. Już wiemy, że strefa relaksu, to strzał w dziesiątkę!

      A teraz pora na to, by podkreślić zaangażowanie następujących Osób, Firm i Instytucji:

     • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

     • 14 czerwca czwartoklasiści naszej szkoły przystapili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Po raz drugi odbył się on w „stylu holenderskim”, czyli w realnym ruchu drogowym. Do egzaminu praktycznego przystąpili uczniowie, którzy wcześniej wykazali się znajomością przepisów – zaliczając test.

      Trasa przejazdu egzaminacyjnego przebiegała w ścisłym otoczeniu szkoły, w godzinach, kiedy ruch na osiedlu jest mały. Zawierała dziesięć punktów kontrolnych, na których członkowie komisji egzaminacyjnej oceniali znajomość przepisów ruchu rowerów w praktyce oraz poprawność wykonywania poszczególnych manewrów.

      Uczniowie, w kamizelkach z przypiętym numerem na plecach, startowali z terenu przyszkolnego co dwie minuty. Trasę pokonywali dwójkami w asyście osoby dorosłej.

      Uczniowie wykazali się wzorowym przygotowaniem. Bardzo sprawnie poruszali się po drodze i skrzyżowaniach, doskonale radząc sobie z odczytywaniem znaków pionowych i poziomych na jezdni.

      Dzięki staraniom Pana Grzegorza Boczkowskiego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce, nagrodził wszystkich uczniów, którzy pozytywnie zdali egzamin na kartę rowerową, upominkami w postaci NIEZBĘDNIKA ROWERZYSTY.

      Wydarzenie odbywało się z zaangażowaniem Policji, przedstawicieli Auto Moto Klubu RZEMIEŚLNIK w Przasnyszu, nauczycieli naszej szkoły oraz rodziców czwartoklasistów.

      Za upominki i okazane wsparcie serdecznie dziękujemy!!!

      Przypominamy! Karta rowerowa upoważnia dzieci i młodzież w wieku 10–18 lat do jazdy rowerem a także hulajnogami elektrycznymi po drogach publicznych.

     • PIKNIK KLAS DRUGICH

     • Już wkrótce wakacje, a drugoklasiści 18 czerwca świetnie spędzili wspólnie czas podczas zabaw na świeżym powietrzu.

     • LEKCJE PRZYRODY W KLASACH IV

     • Jak mogę poznawać przyrodę? Z czego składa się otaczający mnie świat? Co ciekawego można zobaczyć w okolicy szkoły i miejscach, w którym mieszkam? Co to jest zdrowy styl życia? Jak być asertywnym? Jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach? Jak zbudowany jest organizm człowieka? (...)

      Na takie i wiele innych pytań związanych z tajemnicami świata przyrody, uczniowie klasy IV szukali odpowiedzi podczas lekcji. Uczyli się także jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia oraz jak poradzić sobie z udzielaniem pierwszej pomocy. A finał…należał już do samych uczniów, którzy systematycznie przygotowywali omawiane zagadnienia.

      Zapraszamy do galerii podsumowującej całoroczną pracę przyrodników.

      Brawo Klasy IV!

     • WYCIECZKA KLAS 3 DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PRZASNYSZU

     • Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz lanie wody z węża strażackiego. Bardzo dziękujemy za ciekawą i interesującą lekcję.

       

     • KLASY DRUGIE POZNAJĄ IDEĘ I MISJĘ ZHP

     • Nie trzeba daleko szukać, żeby spotkać kogoś, kto daje nam dobry przykład, pracuje i działa na rzecz innych, prowadzi działalność społeczną i po prostu jest ciekawym człowiekiem. Z tych powodów, w minionym tygodniu, wszystkie klasy drugie spotkały się w Domu Harcerza z druhną Małgorzatą Tom, która na osobistym przykładzie przybliżyła nam ideę i misję ZHP, przeprowadziła zajmującą i wesołą zbiórkę oraz zachęciła do wstąpienia w szeregi zuchowe i harcerskie.

     • KLASA 3e Z WIZYTĄ W MUZEUM WETERYNARII

     • Kolejna wycieczka za nami. Tym razem wybraliśmy się do Muzeum Weterynarii. Nie było łatwo, ale się udało! Okazało się, że nasz Przasnysz jest całkiem duży. Na miejscu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o dawnych sposobach leczenia zwierząt. Niektóre uznalibyśmy za niemożliwe…. A jednak! Po zwiedzeniu wystaw czekała na nas miła niespodzianka (jednak to pozostanie naszą tajemnicą) i smaczne łakocie w kawiarni Cafe Rynek. Czas upłynął szybko i co najważniejsze z uśmiechem na twarzach. Serdecznie dziękujemy Panu Waldemarowi Krzyżewskiemu za przemiłe przyjęcie i ciekawe opowieści!

     • Fotorelacja z wręczenia nagród laureatom konkursu The Big Challenge

     • Poniżej prezentujemy ranking szkolny

      POZIOM 1

      1 miejsce - Dominika Długokęcka 5ai

      2 miejsce - Maria Załęska 5b

      3 miejsce - Aleksander Jakubowski 5d

      POZIOM 2

      1 miejsce - Alicja Kobylińska 6b

      2 miejsce - Piotr Ejzak 6b

      3 miejsce - Korneliusz Kacprzak 6c

      POZIOM 3

      1 miejsce - Mateusz Banaszek 7a

      2 miejsce - Mariusz Kobyliński 7a

      3 miejsce - Wiktor Gorczyca 7c

      POZIOM 4

      1 miejsce - Nikodem Spiżarski 8b

      2 miejsce - Maja Tabaka 8a

      3 miejsce - Blanka Kolwicz 8b

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w tym europejskim konkursie z języka angielskiego, gdzie rywalizowało ze sobą ponad 500 tyś uczniów z takich krajów jak Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania itp. Zapraszamy za rok.