• Śpiewamy dla wszystkich Mam!

     • Z okazji nadchodzącego Dnia Matki nasz szkolny chór wziął udział w koncercie,, Moja Matko ja wiem". Odbył się on w piątek 19 maja w Muzeum Historycznym. Mali chórzyści, pod opieką Pani Doroty Jaśkiewicz, przygotowali piękną muzyczną laurkę złożoną ze wzruszających piosenek dedykowanych mamom. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Dzielić scenę z przasnyskim muzykami i śpiewać dla przasnyszan to dla naszych dzieci wielka radość i niezapomniane przeżycie.

     • Teatr Kamishibai

     • Czym jest Kamishibai? KAMI to papier, SHIBAI to teatr- KAMISHIBAI to Papierowy Teatr. Dnia 15 maja 2023 r. uczniowie należący do Szkolnego Koła Teatralnego odwiedzili Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem” w Przasnyszu, gdzie zaprezentowali Teatr Kamishibai, przedstawiając wiersz Jana Brzechwy pt. „ZOO”. Sztukę obejrzała również społeczność szkolna, tj. kl. 0b, 2ai, 2bi, 5b oraz dzieci przebywające w świetlicy szkolnej. Bardzo dziękujemy za słowa uznania i gromkie brawa! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Zawody powiatowe w Czwórboju Lekkoatletycznym

     • W czwartek 11 maja 2023r. w Jednorożcu odbyły się zawody powiatowe w Czwórboju Lekkoatletycznym.

      Nasze uczennice zaprezentowały się z bardzo dobrej strony zajmujac 3 miejsce. Jest to znakomity wynik biorąc pod uwagę że w składzie 7 osobowym aż 5 dziewczynek to uczennice klasy 5 a rywalizowały z klasami 6. Warto również podkreślić wynik jaki indywidualnie uzyskała Lena Biedrzycka 238pkt w tym czas na 600m 1:58,39.

      Wielkie brawa i życzenia dalszego rozwoju i sukcesów sportowych.

     • Wycieczka do Płocka

     • 11 maja uczniowie klasy 1bi oraz 1d wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem programu był spacer po ogrodzie zoologicznym. Dzieci miały okazję poznać oraz zobaczyć różnorodne gatunki zwierząt, żyjące na różnych kontynentach. Następnie uczniowie obejrzeli przepiękny spektakl pt. „Kopciuszek” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Ostatnim punktem programu była sala zabaw ”Wesoła Ciuchcia”. Tu każdy mógł znaleźć coś dla siebie Jednak największe wrażenie zrobił na dzieciach laserowy labirynt.

      Po wszystkich atrakcjach, które czekały na nas tego dnia, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, a przede wszystkim cali i zdrowi, wróciliśmy do domu.

     • Z wizytą w świecie książek

     • Wakacje za pasem Trzeba przygotować się do pożytecznego leniuchowania. Dobry pomysł na "nicnierobienie" przyda się szczególnie wtedy, kiedy pogoda nie do końca dopisze. A dobrym pomysłem może być DOBRA KSIĄŻKA.

      I dlatego też udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Okazało się, że tam nie tylko książki kuszą... Czekały na nas roboty kodujące, roboty rysujące, "gadający" fotel... i coś zaskakującego - półcentrymetrowa książka. Nie wierzycie? Zobaczcie sami Działo się sporo, a byliśmy tylko godzinkę A... i w poniedziałek odbędzie się spotkanie z podróżnikiem, który zwiedził Afrykę.

      Można uczciwie powiedzieć, że tam nuda nie zagląda!  Za to my zaczniemy znacznie częściej!

     • Moje miasto - Przasnysz - zajęcia świetlicowe

     • A tymczasem na świetlicy szkolnej zajęcia z cyklu „ Moje miasto - Przasnysz”. Okazja do przypomnienia dzieciom wiadomości na temat ich „ małej ojczyzny”, co odzwierciedliły w pracach plastycznych indywidualnych i zbiorowej.

     • Dzień Unii Europejskiej w grupie 0b

     • Święto Unii Europejskiej było dla przedszkolaków okazją do poznania i przypomnienia wiadomości o Europie oraz Unii Europejskiej i jej symboli: flagi, hymnie, stolicy oraz walucie. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, dzieci samodzielnie wykonały niebieskie chorągiewki z 12 żółtymi gwiazdkami, odszukiwały na mapie państw należących do unii, kolorowały maskotkę Syriusza.

      Bardzo ważne jest, abyśmy znając symbolikę unii, zawsze pamiętali o symbolach narodowych naszego kraju, dlatego przypomnieliśmy sobie również o nich.

     • Uczennice - Lena Biedrzycka i Gabriela Prekiel wśród najlepszych biegaczek przełajowych województwa mazowieckiego

     • W piątek 28 kwietnia 2023r. odbył się XXIV wojewódzki finał mazowieckich igrzysk w indywidualnych biegach przełajowych w Kamionie koło Sochaczewa. Kamion gościł najlepszych przełajowców z województwa, a wśród nich były obecne dwie uczennice naszej szkoły Lena Biedrzycka i Gabriela Prekiel z klasy 5b. Wcześniej wywalczyły kwalifikację poprzez zawody szczebla szkolnego, miejskiego, powiatowego oraz międzypowiatowego i znalazły się wśród najlepszych na Mazowszu w swojej kategorii wiekowej. Lena Biedrzycka zajęła w finale wojewódzkim wysokie 7. miejsce. Gabrysia przybiegła z dobrym wynikiem. Start dziewcząt w zawodach sportowych szczebla wojewódzkiego jest bardzo dużym osiągnięciem. Serdecznie gratulujemy Lenie Biedrzyckiej i Gabrieli Prekiel sukcesu, życząc zwycięstwa na kolejnych zawodach sportowych. Dziewczęta rywalizowały na trasach im. Roberta Lewandowskiego.

     • DZIEŃ STRAŻAKA - Wizyta przedszkolaków w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu

     • Dzisiejszego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

      Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach.

      Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę o tym jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz wejście do wozu strażackiego. Największym zaskoczeniem była możliwość obsługi węża gaśniczego. Dzieci były bardzo szczęśliwe, co widać na zdjęciach.

      To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .

     • Wyjazd na mecz

     • W dniu 28 kwietnia 2023 roku chętni uczniowie SP1 wybrali się wraz z opiekunami na mecz piłki nożnej. Spotkanie odbyło się o godzinie 18.00 na Stadionie Legii Warszawa a rywalizowały ze sobą drużyny miejscowej Legii oraz Wisły Płock. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem kibicowali grającym drużynom. Było mnóstwo pozytywnych emocji związanych z możliwością obserwowania na żywo meczu piłki nożnej pomiędzy dwoma czołowymi klubami polskiej Ekstraklasy. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z Warszawy co było dodatkową radością dla wielu obserwujących. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam tak miło i aktywnie spędzić piątkowe popołudnie. Poniżej krótka fotorelacja z wyjazdu.

     • Świętowanie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

     • Świętowanie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to tradycja podtrzymywana od wielu lat przez uczniów klas 1-3 naszej szkoły. Przygotowania do obchodów tego majowego święta trwają kilka dni. W tym roku finałem tych przygotowań było wyjście dzieci do przasnyszan - małych i dorosłych, z samodzielnie wykonanymi flagami, kotylionami i majowymi kwiatami. Wielu mieszkańców naszego miasta otrzymało biało-czerwone upominki z życzeniami radosnego świętowania najbliższych ważnych dla każdego Polaka dni. Serdecznie dziękujemy za niezwykle ciepłe przyjęcie naszej akcji, miłe rozmowy i podziękowania skierowane do naszych uczniów.

     • Na urodzinach u Mikołaja Kopernika

     • Z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika uczniowie klas 4a i 4d odwiedzili Toruń. Dzieci poznały najpiękniejsze zakątki tego miasta i zwiedziły Dom Kopernika. Największą radość sprawiła wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczniowie poznali recepturę i własnoręcznie wykonali toruński specjał - pierniki.

     • Konkurs "Moja mała ojczyzna Przasnysz"

     • Świetliczaki rozpoczęły przygotowania do świąt majowych już kilka dni temu. Zorganizowany został konkurs "Moja mała ojczyzna Przasnysz", w którym uczniowie mogli pokazać, jak nasze miasto jest piękne i co najbardziej się im podoba. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki za najpiękniejsze prace konkursowe. Tydzień upłynął nam na intensywnej pracy, którą można zobaczyć w holu szkoły i na świetlicy szkolnej, jako wystawę prac uczniów.

      Wiwat MAJ 3 MAJ!!!

     • Mój kraj - moja duma

     • W kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klas 4-8 wykazali się dużą kreatywnością w zakresie literatury i plastyki oraz wiedzą na temat tego wydarzenia, biorąc udział w szkolnym konkursie historycznym.

      Wykonali dowolną techniką piękne prace i napisali ciekawe życzenia dla Ojczyzny oraz utwory poetyckie, wyrażając w ten sposób miłość do swojego kraju. Potwierdzili tym samym złotą myśl Janusza Korczaka, że „Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim Twórcom i zapraszamy do naszej galerii.

     • Moja mała Ojczyzna

     • Realizując projekt "W mojej Małej Ojczyźnie" klasa 1bi zapoznała się z potrawami i przepisami kulinarnymi charakterystycznymi dla naszego regionu. Zaprojektowaliśmy i ułożyliśmy menu z najbardziej znanych i popularnych dań, tradycyjnej kuchni kurpiowskiej. Są to proste i skromne potrawy, które mają ciekawe nazwy: rejbak, prażucha , fafernuchy, przygotiwka. Poznając składniki i przepisy na pewno spróbujemy wykonać je w domu, razem z rodzicami.