• XVI zlot szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

     • 23 i 24 marca 2023 r. reprezentacja naszej placówki uczestniczyła w XVI zlocie szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 23 w Toruniu. Program był bardzo bogaty: spotkanie z Markiem Michalakiem, który promował nową książkę, zwiedzanie Torunia i Domu Kopernika, prezentacje 23 zaproszonych placówek KOU, dyskoteka dla młodzieży oraz ognisko z harcerzami. Przede wszystkim jednak spotkaliśmy wspaniałych, życzliwych ludzi, oddanych bez reszty dzieciom - Kawalerów Orderu Uśmiechu. W drugim dniu zlotu  uczestniczyliśmy w uroczystości wręczenia Orderu Uśmiechu Panu Robertowi Janowskiemu. Oto krótka relacja z pobytu w Toruniu.

     • Pierwszy powiew wiosny w klasach 0-3

     • No i jest! Wyczekana, kolorowa, roześmiana - WIOSNA! Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1 -3 przywitały ją śpiewem, tańcami i pokazem wiosennej mody. Zaprojektowały dla niej barwne suknie. Aby dobrze czuła się w szkole, udekorowały szkolną przestrzeń samodzielnie zasadzonymi bratkami. Wszystko dla NIEJ!  Zatem - witaj WIOSNO!

     • Rozśpiewana Wiosna w Jedynce

     • Uczniowie klas 4-8 powitali Wiosnę w radosnym nastroju. Mieli okazję zaprezentowania wybranej piosenki we własnej interpretacji.  Scena wypełniła się ferią barw, ruchem, tańcem i śpiewem. Wykonawcy porwali widownię do wspólnej zabawy . Wiosenny klimat zagościł w sercach wszystkich uczestników.

     • Aktorskie zmagania w 4ai

     • W poniedziałek, 20 marca uczniowie klasy IV ai, podsumowując zdobytą wiedzę o teatrze, postanowili spróbować swoich sił wcielając się w aktorów. Przedstawienie, które wykonali oparte było  o fragmenty „Legendy o Bazyliszku” Wandy Chotomskiej. Spontaniczna gra aktorska przysporzyła uczniom wiele zabawy i niezapomnianych wrażeń!

     • Pasowanie na czytelnika

     • Pasowanie to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda.

      W naszej szkole uroczystości te odbyły się w marcu, na których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Był to dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało im dużo radości i powodu do dumy. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      W pierwszej części uroczystości pierwszaki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania, postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników.

      Po takim wprowadzeniu, uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na koniec każdy uczeń otrzymał medal oraz zakładkę do książki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Teraz bilioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

     • Dzień Św. Patryka

     • W piątek (17.03) w naszej szkole zrobiło się zielono. Obchodziliśmy Dzień Św. Patryka, który jest irlandzkim świętem narodowym i religijnym. Z tej okazji w szkole mogliśmy podziwiać projekty o świętym Patryku i Irlandii wykonane przez naszych uczniów. W trakcie przerw słuchaliśmy irlandzkiej muzyki oraz oglądaliśmy występy zespołów tańca irlandzkiego. Uczniowie brali też udział w losowaniu, a do wygrania były złote monety od skrzata Leprechauna.Dużym zainteresowaniem cieszyła się również fotobudka, gdzie uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć. To był wesoły i kolorowy dzień.

     • Uczta Bogów

     • Dnia 10 marca uczniowie kl. 5ai oraz 5d podczas lekcji języka polskiego przenieśli się do starożytnej Grecji, a konkretnie na Olimp. Każdy z uczniów wcielił się w postać wybranego boga lub boginię i wygłosił krótką przemowę oraz zaprezentował swoje boskie atrybuty. Na zakończenie odbyła się uczta, na której nie zabrakło nektaru i ambrozji.

     • Hollywoodzki Dzień Kobiet

     • Dzieci z grupy 0b podróżując po Ameryce Północnej zagościły tym razem w światowej stolicy kinematografii - Hollywood. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej oraz poznaniu ciekawostek związanych z tym miejscem, każdy mógł poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Nie zabrakło czerwonego dywanu, paparazzi, odcisków dłoni, oskarów, ale także upominków oraz słodkiego poczęstunku. To był niezapomniany Dzień Kobiet!!!

     • Bonjour Paryski pokaz mody

     • Dzieci z grupy 0ai w ramach zajęć kreatywnych „Podróż dookoła świata” odbyły niezwykłą podróż do Francji. Podczas zorganizowanego w grupie francuskiego dnia przedszkolaki mogły poznać kulturę i smaki Francji.

      Dzieci nauczyły się kilku zwrotów w języku francuskim. Poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju oraz ulubione potrawy Francuzów. Dzieci wzięły udział w paryskim pokazie mody. Chłopcy wcielili się w rolę artystów - malarzy. Dzieci mogły też założyć frak armii napoleońskiej oraz poznać historię powstania bagietki.

      Na zakończenie dnia dzieci skosztowały najbardziej znanych francuskich przysmaków - bagietki, sery, makaroniki oraz croissanty. Dodatkowym akcentem w tym dniu były drobne upominki i życzenia z okazji Dnia Kobiet oraz przepyszny tort!

     • Charytatywny kiermasz ciast

     • Kiermasz ciast w naszej Jedynce, którego organizatorami byli rodzice, wychowawcy i uczniowie klasy 8b i 2ai osłodził Święto Kobiet i - co najważniejsze – przyniósł dochód w wysokości 3 010,00 zł. Kwota zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Taty Kamila i Mateusza. Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim autorom pysznych ciast, podarowanych na kiermasz. O ich kuszącym wyglądzie i doskonałym smaku świadczy fakt, że sprzedały się błyskawicznie. Dlatego wszystkich, którzy nie zdążyli spróbować choćby kawałka, organizatorzy proszą o wyrozumiałość.

     • Dzień Małych Kobiet w 2c

     • Dzień Kobiet to okazja by kształtować u uczniów szacunek, życzliwość do drugiej osoby i zintegrować klasową grupę uczniów. Nasi chłopcy jak prawdziwi dżentelmeni zaprosili dziewczynki do sali zabaw Frajda. Wspólna zabawa poprzedzona została samodzielnie wykonanymi eko-torbami z indywidualnym rysunkiem. Ten dzień na pewno pozostawi w głowach wiele dobrych emocji i pozytywnej energii. To był miły i wesoły dzień.

     • Wymieniliśmy TALENCIAKI na nagrody!

     • Akcja sklepu Lidl ,,Szkoły Pełne Talentów " już za nami. Wszystkim, którzy się w nią włączyli, dziękujemy za przekazane na rzecz naszej szkoły vouchery. Zebrane TALENCIAKI wymieniliśmy na atrakcyjne nagrody - pakiet gier planszowych oraz stół do piłkarzyków. Nasi uczniowie już je przetestowali! Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

     • Zwyciężczynie konkursu lajkowego

     • Miło nam poinformować, że w lajkowym konkursie "Mój ulubiony bohater biblijny" najwięcej fanów swojej twórczości pozyskała nasza pierwszoklasistka - Ania Rękawek z Id z 619 głosami.

      Drugie miejsce i 601 głosów zdobyła Zosia Rękawek z IVd.

      Trzecie miejsce z 488 głosami - Wiktoria Szmulska z IVa.

      Serdecznie gratulujemy!

      Dziękujemy również wszystkim, którzy oddali swój głos na ulubioną pracę!