• Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy w 3ai

     • Dzisiejsza lekcja poświęcona była zwyczajom i tradycjom związanym z Wielkanocą. Uczniowie oglądali film, rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki i śpiewali tematyczne piosenki oraz wykonali pracę plastyczną (wydrapywankę), z której powstała klasowa galeria.

     • Rekolekcje szkolne

     • W ramach rekolekcji szkolnych oprócz uczestniczenia w Mszach świętych dzieci miały w czwartek możliwość obejrzenia jednego z odcinków serialu "The Chosen". Dziś natomiast odbyło się spotkanie z misjonarzem pochodzącym z Tanzanii - ks. Ditrickiem Sanga. Podzielił się on ze wszystkimi radosnym przeżywaniem swojej wiary, opowiadając o swoim kraju oraz doświadczeniach z życia misyjnego.

      Nie obyło się też bez wspólnych śpiewów zarówno po polsku, jak i w języku suahili.

      Wszystkim nam potrzeba spotkań z gorliwymi świadkami Ewangelii.

     • Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

     • W dniu 26.03.2023r. odbyły się zawody w Drużynowym Tenisie Stołowym. Reprezentacja chłopców w kategorii klas 5-6 w składzie Kacper Górski, Kacper Gwardys zajęli pierwsze miejsce, a drużyna chłopców z klas 7-8 w składzie Paweł Platta i Antoni Biedrzycki zajęli miejsce trzecie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Sukces naszych dziewczyn!

     • Uczennice kl. 8b Julia Andrychowska i Paula Andrychowska reprezentowały naszą szkołę SP nr 1 na zawodach powiatowych w Drużynowym Tenisie Stołowym i zdobyły pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrzyń Powiatu. Zawody odbyły się 25.03.2023 w Jednorożcu. Siostry obroniły tytuł mistrzowski, króry zdobywały już wcześniej dwukrotnie w młodszych kategoriach wiekowych. Julia i Paula, wielkie gratulacje dla Was z życzeniami dalszych sukcesów.

     • Warsztaty wielkanocne w klasie 3ai

     • W piątek 24.03 uczniowie klasy 3ai wybrali się do sali zabaw "Frajda" na warsztaty wielkanocne. Zajęcia te dały niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do Świat Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej na wielkanocny stół. Po kreatywnej pracy uczniowie wspólnie bawili się w sali zabaw.

     • XVI zlot szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

     • 23 i 24 marca 2023 r. reprezentacja naszej placówki uczestniczyła w XVI zlocie szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 23 w Toruniu. Program był bardzo bogaty: spotkanie z Markiem Michalakiem, który promował nową książkę, zwiedzanie Torunia i Domu Kopernika, prezentacje 23 zaproszonych placówek KOU, dyskoteka dla młodzieży oraz ognisko z harcerzami. Przede wszystkim jednak spotkaliśmy wspaniałych, życzliwych ludzi, oddanych bez reszty dzieciom - Kawalerów Orderu Uśmiechu. W drugim dniu zlotu  uczestniczyliśmy w uroczystości wręczenia Orderu Uśmiechu Panu Robertowi Janowskiemu. Oto krótka relacja z pobytu w Toruniu.

     • Pierwszy powiew wiosny w klasach 0-3

     • No i jest! Wyczekana, kolorowa, roześmiana - WIOSNA! Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1 -3 przywitały ją śpiewem, tańcami i pokazem wiosennej mody. Zaprojektowały dla niej barwne suknie. Aby dobrze czuła się w szkole, udekorowały szkolną przestrzeń samodzielnie zasadzonymi bratkami. Wszystko dla NIEJ!  Zatem - witaj WIOSNO!

     • Rozśpiewana Wiosna w Jedynce

     • Uczniowie klas 4-8 powitali Wiosnę w radosnym nastroju. Mieli okazję zaprezentowania wybranej piosenki we własnej interpretacji.  Scena wypełniła się ferią barw, ruchem, tańcem i śpiewem. Wykonawcy porwali widownię do wspólnej zabawy . Wiosenny klimat zagościł w sercach wszystkich uczestników.

     • Aktorskie zmagania w 4ai

     • W poniedziałek, 20 marca uczniowie klasy IV ai, podsumowując zdobytą wiedzę o teatrze, postanowili spróbować swoich sił wcielając się w aktorów. Przedstawienie, które wykonali oparte było  o fragmenty „Legendy o Bazyliszku” Wandy Chotomskiej. Spontaniczna gra aktorska przysporzyła uczniom wiele zabawy i niezapomnianych wrażeń!

     • Pasowanie na czytelnika

     • Pasowanie to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda.

      W naszej szkole uroczystości te odbyły się w marcu, na których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Był to dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało im dużo radości i powodu do dumy. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      W pierwszej części uroczystości pierwszaki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania, postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników.

      Po takim wprowadzeniu, uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na koniec każdy uczeń otrzymał medal oraz zakładkę do książki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Teraz bilioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

     • Dzień Św. Patryka

     • W piątek (17.03) w naszej szkole zrobiło się zielono. Obchodziliśmy Dzień Św. Patryka, który jest irlandzkim świętem narodowym i religijnym. Z tej okazji w szkole mogliśmy podziwiać projekty o świętym Patryku i Irlandii wykonane przez naszych uczniów. W trakcie przerw słuchaliśmy irlandzkiej muzyki oraz oglądaliśmy występy zespołów tańca irlandzkiego. Uczniowie brali też udział w losowaniu, a do wygrania były złote monety od skrzata Leprechauna.Dużym zainteresowaniem cieszyła się również fotobudka, gdzie uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć. To był wesoły i kolorowy dzień.