• Mikołajki na sportowo

          • Uczniowie klas pierwszych aktywnie uczcili dzień Świętego Mikołaja w rytm świątecznych przebojów i w duchu sportowej rywalizacji. Miłym akcentem były odwiedziny mikołaja ze słodkimi upominkami, wspólne tańce oraz pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Mikołajkowy dzień był wyjątkowy i wywołał wiele pozytywnych emocji wśród uczestników zabawy.

          • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

          • 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat ograniczeń z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnością.

            Chcąc pokazać najmłodszym uczniom naszej szkoły ich świat, zespół nauczycieli przeprowadził "Warsztaty Sensoryczne". Wzięły w nich również udział grupy przedszkolne 5-6 latków z Niepublicznego Przedszkola "Kraina Gumisiów" oraz Miejskich Przedszkoli nr 1 i 2.

            Przy tej okazji mogliśmy podziwiać również prace plastyczne wykonane przez naszych absolwentów: Marysię Długokęcką i Adriana Kardasia.

            Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji.

          • Nowe książki już w bibliotece szkolnej

          • Już są. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupionych zostało 617 różnorodnych książek. Książki te wybierała społeczność szkolna, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

            Księgozbiór biblioteki wzbogacił się nie tylko o lektury szkolne, ale o książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne książki, często bestsellery, autorów nagradzanych w prestiżowych konkursach literackich. Tak ciekawie doposażony księgozbiór pozwala uczniom miło spędzać czas, dostarcza radosnych emocji, wielu wrażeń, rozbudza zainteresowania, skłania do dyskusji na temat przeczytanych książek .

            Zapraszam do biblioteki szkolnej.

          • Ciekawi świata

          • Uczniowie klasy 2d, w ramach zajęć kształtujących kreatywność, podróżują po Azji. Poznają najbardziej znane azjatyckie państwa, azjatycką faunę i florę, ciekawostki związane z tym kontynentem. Tematem  ostatnich zajęć była herbata cejlońska – najpopularniejsza herbata na świecie. Pochodzi ona ze Sri Lanki, a swoją nazwę zawdzięcza właśnie miejscu pochodzenia. Dawniej kraje w Azji  Południowo- Wschodniej miały wspólną nazwę – Cejlon. Sri Lanka mieści się w Azji Południowej.

            Uczniowie wiedzą już, jak wygląda uprawa  herbaty cejlońskiej,  co ją wyróżnia spośród innych herbat i jakie ma właściwości. Degustowali herbaciany napar i wykonali kubki, z których wprawdzie herbaty się nie napiją, ale będą one miłą pamiątką zajęć.