• Europejski Dzień Logopedy w oddziałach przedszkolnych

     • W piątek (11.03) w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Tego dnia na dzieci z oddziałów przedszkolnych czekało mnóstwo niespodzianek logopedycznych m.in. przedstawienie o dwóch głoskach [SZ] i [S], które kłóciły się o to, która jest ważniejsza. Następnie wspólnie ćwiczyliśmy buzię i języki (głoski odwiedziły również dzieci z klasy I). Nie zabrakło też zabaw z kolorową chustą animacyjną, wspólnych tańców, baniek mydlanych, które dzieci uwielbiają. Na koniec spotkania nastąpiło roztrzygniecie konkursu logopedycznego oraz rozdanie nagród.

     • Zajęcia sensoryczne...co to takiego?

     •  Ostatnio na świetlicy szkolnej uczyliśmy się o produktach spożywczych poprzez zabawę. Poznawaliśmy strukturę ryżu, migdałów, pestek dyni, czy też ziaren słonecznika. Małe ziarenka czy też ukryte spinacze biurowe zostały ukryte w jednakowe balony. Największą zagadką było, jak je odróżnić...

      To dzięki ruchom manipulacyjnym dłoni, palpacyjnym odróżnianiu struktur, czasem nawet podrzucie, czy też dzięki doskonałemu słuchowi, można było znaleźć różnice.

      ZABAWA BYŁA PRZEDNIA!

     • Mini karnawał w 1e

     • Karnawał i czas zabawy już za nami, jednak zawsze można wrócić  wspomnieniami do miło i smacznie spędzonych chwil. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z naszych karnawałowych poczynań. 

      Uczniowie klasy 1e

     • DZIEŃ OTWARTY W JEDYNCE

     •       10  marca, w czwartkowe popołudnie,  naszą szkołę  odwiedzili  przyszli uczniowie klas I wraz z rodzicami.  Z zainteresowaniem oglądali wszystkie pomieszczenia szkolne w budynku przy ul. Szkolnej – sale lekcyjne, salę komputerową, salkę wyciszenia, gabinet logopedyczny, salę gimnastyczną, świetlicę. Po przywitaniu  przez dyrektora szkoły - pana Arkadiusza Siejkę, dzieci wzięły udział w zajęciach integracyjnych.  Przeprowadzały eksperymenty, poznając właściwości suchego lodu oraz różnorodnych  cieczy. Przygotowały  wiosenny bukiet kwiatów, wykazując się dużymi umiejętnościami plastycznymi.    Uczestniczyły w zabawach ruchowych. Udowodniły też, że język angielski nie jest im obcy.  Nagrodą za aktywne uczestnictwo we wszystkich zajęciach był smakowity poczęstunek – babeczki oraz ciasteczka – wypieczone w naszej szkolnej  kuchni, a także popcorn – przysmak, który dzieci uwielbiają.

      Podczas gdy przyszli pierwszoklasiści bawili się w grupach, rodzice zostali zapoznani z organizacją zajęć i opieki  na poziomie edukacji wczesnoszkolnej oraz ofertą dydaktyczno – wychowawczą  szkoły.

      Promienne dziecięce  uśmiechy to dowód  na to, iż  pierwsze spotkanie ze szkołą było udane.

      KOCHANI! CZEKAMY NA WAS WE WRZEŚNIU!

      DO ZOBACZENIA!!!

     • PRZEDSZKOLAKI W JEDYNCE

     • Po raz pierwszy, jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego,  otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla dzieci, które od września rozpoczną edukację w oddziałach przedszkolnych. W środę, 9 marca, przyszli zerówkowicze wraz z rodzicami, spotkali się w budynku szkoły przy ul. Szkolnej. Rodzice zostali zapoznani z organizacją  nauczania, wychowania oraz opieki w oddziale przedszkolnym. Dzieci wzięły udział w zabawach  integracyjnych. Ogromne wrażenie zrobiło na nich spotkanie z nauką, czyli eksperymenty i doświadczenia, w których mogły aktywnie uczestniczyć. Z dużym zaangażowaniem wykonywały też prace plastyczne. W sali gimnastycznej pokonywały tor przeszkód, wykazując się wysoką sprawnością fizyczną.   Każde dziecko wraz z rodzicem miało możliwość odwiedzenia wszystkich sal, znajdujących się w budynku szkoły, począwszy od sal lekcyjnych, skończywszy na świetlicy  i salach przeznaczonych do zajęć dodatkowych.

      Spotkanie ze szkołą zakończyło się słodkim poczęstunkiem, podczas którego dzieci żywiołowo opowiadały o swoich wrażeniach. Opowieści te niezmiennie kończyły się podsumowaniem: ,,Chcemy być w tej szkole!”

      DZIĘKUJEMY!

      ZAPRASZAMY WE WRZEŚNIU!

     • Czekoladowy Dzień Kobiet w 2ai

     • Z okazji Dnia Kobiet wybraliśmy się do sali zabawa "Frajda". Świetnie się bawiliśmy, sami przygotowaliśmy czekoladę z przeróżnymi dodatkami.

      Były też prezenty i słodkości dla wszystkich.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego słodkiego dnia.

     • Z życia świetlicy szkolnej

     • Świetlica szkolna, to nasze miejsce, gdzie codziennie możemy pobawić się z koleżanką i kolegą. Czasami rysujemy, kolorujemy, bawimy się klockami, rozwiązujemy zagadki i rebusy. Jedno jest pewne - nigdy się nie nudzimy.

      Ostatnio odbyły się różnego rodzaju zajęcia świetlicowe. Każdy znalazł coś dla siebie. Mogliśmy wykazać się kreatywnością, którą zobaczycie oglądając filmik, na którym pokazany jest nasz codzienny zwykły dzień. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac plastycznych. Świetlica jest naprawdę fajna, tu nie ma czasu na nudę.

     • #serdecznakarteczka

     • W tym szczególnym czasie jeszcze bardziej doceniamy pracę dziennikarzy, którzy przekazują nam najświeższe informacje z całego świata. Nasi uczniowie z klas 0-3 kolejny raz wykonali zadanie na 6.

      Kartki z życzeniami i podziękowaniami za codzienną pracę wyruszyły już do kilku radiowych redakcji.