• Mini karnawał w 1e

     • Karnawał i czas zabawy już za nami, jednak zawsze można wrócić  wspomnieniami do miło i smacznie spędzonych chwil. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z naszych karnawałowych poczynań. 

      Uczniowie klasy 1e

     • DZIEŃ OTWARTY W JEDYNCE

     •       10  marca, w czwartkowe popołudnie,  naszą szkołę  odwiedzili  przyszli uczniowie klas I wraz z rodzicami.  Z zainteresowaniem oglądali wszystkie pomieszczenia szkolne w budynku przy ul. Szkolnej – sale lekcyjne, salę komputerową, salkę wyciszenia, gabinet logopedyczny, salę gimnastyczną, świetlicę. Po przywitaniu  przez dyrektora szkoły - pana Arkadiusza Siejkę, dzieci wzięły udział w zajęciach integracyjnych.  Przeprowadzały eksperymenty, poznając właściwości suchego lodu oraz różnorodnych  cieczy. Przygotowały  wiosenny bukiet kwiatów, wykazując się dużymi umiejętnościami plastycznymi.    Uczestniczyły w zabawach ruchowych. Udowodniły też, że język angielski nie jest im obcy.  Nagrodą za aktywne uczestnictwo we wszystkich zajęciach był smakowity poczęstunek – babeczki oraz ciasteczka – wypieczone w naszej szkolnej  kuchni, a także popcorn – przysmak, który dzieci uwielbiają.

      Podczas gdy przyszli pierwszoklasiści bawili się w grupach, rodzice zostali zapoznani z organizacją zajęć i opieki  na poziomie edukacji wczesnoszkolnej oraz ofertą dydaktyczno – wychowawczą  szkoły.

      Promienne dziecięce  uśmiechy to dowód  na to, iż  pierwsze spotkanie ze szkołą było udane.

      KOCHANI! CZEKAMY NA WAS WE WRZEŚNIU!

      DO ZOBACZENIA!!!

     • PRZEDSZKOLAKI W JEDYNCE

     • Po raz pierwszy, jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego,  otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla dzieci, które od września rozpoczną edukację w oddziałach przedszkolnych. W środę, 9 marca, przyszli zerówkowicze wraz z rodzicami, spotkali się w budynku szkoły przy ul. Szkolnej. Rodzice zostali zapoznani z organizacją  nauczania, wychowania oraz opieki w oddziale przedszkolnym. Dzieci wzięły udział w zabawach  integracyjnych. Ogromne wrażenie zrobiło na nich spotkanie z nauką, czyli eksperymenty i doświadczenia, w których mogły aktywnie uczestniczyć. Z dużym zaangażowaniem wykonywały też prace plastyczne. W sali gimnastycznej pokonywały tor przeszkód, wykazując się wysoką sprawnością fizyczną.   Każde dziecko wraz z rodzicem miało możliwość odwiedzenia wszystkich sal, znajdujących się w budynku szkoły, począwszy od sal lekcyjnych, skończywszy na świetlicy  i salach przeznaczonych do zajęć dodatkowych.

      Spotkanie ze szkołą zakończyło się słodkim poczęstunkiem, podczas którego dzieci żywiołowo opowiadały o swoich wrażeniach. Opowieści te niezmiennie kończyły się podsumowaniem: ,,Chcemy być w tej szkole!”

      DZIĘKUJEMY!

      ZAPRASZAMY WE WRZEŚNIU!

     • Czekoladowy Dzień Kobiet w 2ai

     • Z okazji Dnia Kobiet wybraliśmy się do sali zabawa "Frajda". Świetnie się bawiliśmy, sami przygotowaliśmy czekoladę z przeróżnymi dodatkami.

      Były też prezenty i słodkości dla wszystkich.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego słodkiego dnia.

     • Z życia świetlicy szkolnej

     • Świetlica szkolna, to nasze miejsce, gdzie codziennie możemy pobawić się z koleżanką i kolegą. Czasami rysujemy, kolorujemy, bawimy się klockami, rozwiązujemy zagadki i rebusy. Jedno jest pewne - nigdy się nie nudzimy.

      Ostatnio odbyły się różnego rodzaju zajęcia świetlicowe. Każdy znalazł coś dla siebie. Mogliśmy wykazać się kreatywnością, którą zobaczycie oglądając filmik, na którym pokazany jest nasz codzienny zwykły dzień. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac plastycznych. Świetlica jest naprawdę fajna, tu nie ma czasu na nudę.

     • #serdecznakarteczka

     • W tym szczególnym czasie jeszcze bardziej doceniamy pracę dziennikarzy, którzy przekazują nam najświeższe informacje z całego świata. Nasi uczniowie z klas 0-3 kolejny raz wykonali zadanie na 6.

      Kartki z życzeniami i podziękowaniami za codzienną pracę wyruszyły już do kilku radiowych redakcji.

     • AKCJA CHARYTATYWNA na rzecz Ukrainy trwa.

     • W tym momencie najbardziej potrzebna jest żywność, leki, koce, termosy, powerbanki, wyprawki dla noworodków i ich mam przebywających obecnie w tamtejszym szpitalu i to, co zawarte jest w opisie akcji.

      Za ubrania na razie dziękujemy, jest ich bardzo dużo i w razie potrzeby będziemy informować na bieżąco.

     • W świetlicy szkolnej

     • Pogoda za oknem coraz mniej przypomina zimę! Na świetlicy szkolnej, uczniowie klas 1 i 3 przygotowują się do nadejścia wiosny. Uczniowie kończą ten tydzień z uśmiechem na twarzy i życzą miłego weekendu!

     • Tłusty czwartek w klasie 3ai

     • "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". W naszej klasie tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi paczkami z konfiturą.