• Świąteczna Akcja Pomocy Najmłodszym

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji "Nie bądź sknera, kup pampera". Zbieramy artykuły dla niemowląt - pampersy, kaszki, środki czystości itp. Szczegółowa lista zamieszczona na plakacie. W holu szkoły będzie wystawiony karton na w/w artykuły. Zbiórka w naszej szkole trwa do 10 grudnia. Zachęcamy do udziału! Pomóżmy Dzieciom!

     • O bezpieczeństwie na drodze - wycieczka 1ai do Miasteczka Ruchu Drogowego

     • W piątek, uczniowie klasy 1ai wybrali się na spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu do Miasteczka Ruchu Drogowego. Podczas spotkania, funkcjonariusz uczył dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Szczególną uwagę zwrócił młodym słuchaczom na przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza w odniesieniu do pieszych. Policjant przypominał uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze i hulajnodze, oraz wskazywał zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci, jako uczestnicy ruchu drogowego. Na koniec dzieci miały okazję dokładnie obejrzeć radiowóz policyjny siadając za kierownicą auta, oraz urządzenia służące do pomiaru prędkości, oraz stanu trzeźwości. Ekscytację dzieci wywołało włączenie w radiowozie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ucieszone, wdzięczne za spotkanie i bogatsze w wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pierwszaki, wróciły do szkoły, planując już kolejne wizyty w miasteczku.

     • (NIE)zwykła klasówka - kl. IVai oraz IVd

     • Metoda stacji zadaniowych, bo o nich mowa, to jedna z ciekawszych metod aktywizujących, która polega na zmienności zadań, sposobu ich wykonania oraz na dosłownej zmianie miejsca pracy. Dziś czwartoklasiści tą metodą pisali pracę klasową z języka polskiego.

     • W klasie 1ai...

     • Wy nie wiecie, a ja wiem, co dzień witaminy jem.

      I w owocach i w warzywach,

      Każda się w nich sprytnie skrywa.

      Choć to taka odrobinka, to malutka witaminka.

      Zdrowia naszego zawsze pilnuje i naszym wzrostem dobrze kieruje,

      Bo gdy witaminy ochoczo jemy, zdrowo i pięknie rośniemy.

      Klasa 1ai.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w oddziałach przedszkolnych

     • 20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - najważniejszego dokumentu przyjętego przez ONZ poświęconego dzieciom.

      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. UNICEF w swoich działaniach zwraca szczególną uwagę właśnie na te dzieci.

      Oddziały przedszkolne zdecydowały się również uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka i przystąpiły do akcji organizowanej przez UNICEF. W tym dniu dzieci miały na sobie ubrania w kolorze niebieskim (kolor UNICEF). Podjęły szereg aktywności mających na celu poznanie i rozpowszechnianie praw dotyczących wszystkich dzieci na świecie.

      TO BYŁ RADOSNY DZIEŃ, ALE Z POWAŻNYM PRZESŁANIEM!

     • Z wizytą w Olsztynie...

     • W dniu 19 listopada klasy 4ai oraz 4c wybrały się na wycieczkę do Olsztyna.

      W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Planetarium, w ktorym obejrzeliśmy projekcję o ruchu obiegowym i obrotowym Ziemii pt. „Polaris”. W Muzeum Przyrody nauczyliśmy się rozpoznawać ślady i tropy zwierząt. Po obiedzie mieliśmy okazję spędzić niezapomniane chwile z barwnymi tropikalnymi ptakami w Papugarni.

      Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • W listopadzie odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas 4-8. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, w wyniku którego wyłoniła przewodniczącą SU, dwóch uczniów pełniących funkcję zastępcy i 11 członków Zarządu SU z klas 5-8. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w obecnym roku szkolnym.

     • Konkurs plastyczny "Moja ulubiona Tajemnica Różańcowa"

     • W październiku dzieci z klas II i III wzięły udział w konkursie plastycznym "Moja ulubiona tajemnica różańcowa". Swoich sił spróbowało aż 92 dzieci! I choć wszystkie prace były wyjątkowe i piękne, wyróżnione zostało 10 osób. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy zapału i powodzenia w kolejnych konkursach.

     • Konkurs pt. „Pejzaż jesienny” rozstrzygnięty!

     • Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie plastycznym.

      Pokazali oni swoją kreatywność i różnorodność w technice wykonywania prac konkursowych, co jest ogromnym atutem!

      Wyłoniliśmy zwycięzców!

      1 miejsce: Dominik Kowalski 3ai

      2 miejsce: Rafał Makowski 3b

      3 miejsce: Gabriela Stryjewska 3ai

      Serdecznie gratulujemy!

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych- Baśnie i legendy z całego świata

     • W październiku nasza biblioteka wzięła udział w wydarzeniu Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych- pod hasłem „Czytanie baśni i legend z całego świata”. W każdą środę podczas przerw uczennice klasy 8b czytały baśnie i legendy dzieciom z klas młodszych. Dzięki temu uczniowie zapoznali się z wydarzeniami opisanymi w tych utworach. Mogli choć na chwilę utożsamić się z bohaterami i ich losami oraz przenieść w krainę baśni i legend. Wszyscy uczestnicy tych spotkań z wielkim zaciekawieniem słuchali czytane im teksty.

     • Klasa 1c i 1e na wspólnej wycieczce...

     • Wycieczka… to hasło zawsze wywołuje wiele radości u dzieci. Tak też było w przypadku uczniów klasy Ic i Ie, którzy udali się do Ciechanowa. Program obejmował: Park Nauki Torus, Fabrykę Pomysłów oraz pizzerię DaGrasso.

      Następnego dnia, na pytanie: Co będziecie najmilej wspominać?, dzieci odpowiadały różnie - Park Nauki, kulki, lekcję o zwierzętach, pizzę, ekran mgłowy, robienie świeczek. Kilka osób powiedziało: WSZYSTKO:) Po usłyszeniu pytania Co chcielibyście zmienić? – zapadła cisza…

      To była najlepsza recenzja wspólnego wyjazdu, podczas którego pojawiła się okazja do bliższego poznania nie tylko siebie, ale także kilku praw fizyki, czy interesujących ciekawostek o zwierzętach.

      A właśnie - Czy wiecie dlaczego koty mają ostre języki?

      Jednak wycieczka to nie tylko nauka. Musiał się znaleźć także czas na zabawę i oczywiście się znalazł. Fabryka Pomysłów zapewniła jej dostatecznie dużo – robienie świeczek, zabawa w kulkach, wspólne zjazdy.

      Był też smakowity punkt programu – pizza. Po intensywnej zabawie apetyt dopisywał i kolejne kawałki znikały w oka mgnieniu…

      Trzeba przyznać, że pierwszoklasiści spisali się na medal, a po powrocie zgodnie zadeklarowali udział w kolejnej wycieczce;) Tym razem wyruszymy już nieco dalej!

     • Zajęcia logopedyczne o tematyce patriotycznej w grupie 0ai

     • Podczas zajęć dzieci odbyły podróż przez Polskie miasta z ćwiczeniami buzi i języka. Ćwiczyliśmy koordynację wzrokowo - ruchową m.in. poprzez grę duble, układanie puzzli - przedszkolaki doskonale znają symbole narodowe Rzeczypospolitej Polskiej, dlatego bez problemu ułożyły Godło Polski. Następnie spróbowaliśmy swoich sił w grze planszowej z quizem o naszym kraju. Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną ,,Flaga" z wykorzystaniem plasteliny.

     • Żywa Lekcja Historii w Oddziałach Przedszkolnych

     • W przeddzień Święta Niepodległości zerówkowiczów odwiedziła grupa rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Marienburg 152 IR.

      Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem przez dzieci piosenki „Co to jest niepodległość?”. Rekonstruktorzy przybliżyli dzieciom historię odzyskania niepodległości przez Polskę, zaprezentowali swoje historyczne mundury z okresu walk o niepodległość, pokazali podręczne wyposażenie oraz udekorowali ubrania przedszkolaków kokardami narodowymi. Dzieci miały okazję opieczętować kartki okolicznościowe wydawane w latach 30-tych XX w. Następnie wspólnie z rekonstruktorami z dumą odśpiewały hymn narodowy. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały patriotyczne dyplomy. Dla wszystkich przedszkolaków było to bardzo ciekawe i emocjonujące wydarzenie.

      Dziękujemy zaproszonym gościom za wspaniałą lekcję historii!!!

     • Szkoła do hymnu. Klasa 2ai

     • Włączyliśmy się do śpiewania hymnu z okazji Święta Niepodległości. Dowiedzieliśmy się, dlaczego dzień 11 listopada jest tak bardzo ważny dla wszystkich Polek i Polaków. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne oraz okolicznościowa gazetkę. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę "Co to jest Niepodległa" i rozmawialiśmy o tym, czym jest patrotyzm. To był piękny, świąteczny dzień w naszej klasie.

     • Działania patriotyczne w klasie 1a

     • W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 1a uczestniczyli w działaniach patriotycznych. Podczas zajęć uczniowie poznawali historię Polski, omawiali symbole narodowe, recytowali krótkie wiersze, wykonywali prace plastyczne. O symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewali hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego", włączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”.

     • Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

     • Świetlica szkolna uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości. Zostały rozstrzygnięte konkursy o Niepodległej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn Narodowy.

      Pierwszaki wzięły udział w Dniu Tematycznym rozwiązując rebusy i układając puzzle z symbolami narodowymi. Dziś poczuliśmy się jak prawdziwi patrioci!