• W trosce o Ziemię...

     • 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilktycznego szkoły, uczniowie klasy 4ai przez cały tydzień starali się zrobić coś pożytecznego dla naszej planety. Sprzątali swoje najbliższe otoczenie, porządkowali lasy, segregowali śmieci, sadzili drzewka i inne rośliny czy też wykonywali prace plastyczne promujące troskę o nasze środowisko. Wszyscy uczniowie chętnie zaangażowali się w podjęte działania, które uświadomiły im jak ważne jest codzienne dbanie o dobro Ziemi.

      "Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,

      na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas".

      Florian Plit

     • Światowy Dzień Książki w grupie 0ai

     • Dnia 23 kwietnia grupa 0ai obchodziła Światowy Dzień Książki. Biorąc pod uwagę jak wiele korzyści płynie z czytelnictwa, jak książki wpływają na rozwój wyobraźni i poszerzają zasób słownictwa, dla dzieci przygotowany został kącik czytelniczy, w którym mogły zapoznać się z różnymi gatunkami literatury. W myśl słów E. Dickinson  "Aby dotrzeć daleko, nie ma lepszego pojazdu niż książka", dzieci z wielką uwagą i zaciekawieniem, słuchały baśni i opowiadań czytanych przez nauczyciela, przenosząc się w świat fantazji i doświadczając tym samym niezapomnianych wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pozycje popularnonaukowe, albumy czy słowniki. W zależności od zainteresowań, tego dnia, każdy odnalazł w książce coś, co go zainteresowało, zafascynowało, coś tylko dla siebie.

     • Wiosennie w klasie Iai

     • Wszyscy cieszymy sięz nadejścia wiosny. Przywitaliśmy ją radośnie. Przygotowaliśmy kolorowe rysunki, prace plastyczne i recytację wiersza.

      Z wiosennymi pozdrowieniami
      Klasa Iai.

     • Dzień Ziemi w grupie 0bi

     • 22 kwietnia to dzień, kiedy wszyscy powinniśmy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i otaczającej nas przyrodzie. Zerówkowicze również uczyły się zachowań proekologicznych. W dzisiejszym dniu towarzyszyły nam kolory Ziemi: zielony i niebieski oraz piosenka Majki Jeżowskiej „Moja planeta”. Nie zabrakło także zagadek i wierszy o tematyce ekologicznej. Dzieci poznały zasady, których powinien przestrzegać każdy „młody ekolog”. W trakcie wspólnej zabawy segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wykonały prace plastyczne, zostały zapoznane również z niekorzystnym działaniem plastiku na otaczającą przyrodę. Uwieńczeniem obchodów dzisiejszego święta było otrzymanie orderów.