• WIGILIA W ZERÓWCE (GRUPA 0bi)

     • Na ten dzień dzieci bardzo czekały, ponieważ była to ich pierwsza Wigilia w szkole. W blasku kolorowej choinki, pośród świątecznych dekoracji, przy stole nakrytym białym obrusem symbolicznie przełamaliśmy się opłatkiem składając życzenia świąteczne. Następnie był czas, aby wspólnie śpiewać kolędy i próbować znajdujących się na wigilijnym stole słodkości. Nie zabrakło też upominków od Świętego Mikołaja. Pomimo, że nie mógł odwiedzić przedszkolaków osobiście, dzieci mogły obejrzeć od niego film wideo dedykowany właśnie im. To był piękny i magiczny dzień!

      ŻYCZYMY, ABY TEN NIEZWYKŁY CZAS BOŻEGO NARODZENIA BYŁ DLA NAS WSZYSTKICH CZASEM ZADUMY, RADOŚCI I MIŁOŚCI, NIOSĄCYM SPOKÓJ I ODPOCZYNEK!!!

      WESOŁYCH ŚWIĄT!!

       

     • "KOŁYSANKA DLA JEZUSKA" W WYKONANIU DZIEWCZYNEK Z GRUPY 0ai

     • Oczekując Świąt Bożego Narodzenia odczuwamy wyjątkowy nastrój, który towarzyszy nam w tym czasie. Wzruszenia towarzyszące przygotowaniom do świąt, zainspirowały dziewczynki z grupy 0ai do wykonania układu tanecznego do jednego z zimowych utworów. Utwór nosi tytuł "Kołysanka dla Jezuska".

     • ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

     • Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zawsze niosą za sobą wiele wysiłków i pracy. Jedno jest pewne, w grupie 0ai był to niezwykle radosny i owocny czas. Dzieci poznawały zwyczaje świąteczne, śpiewały kolędy i pastorałki, uczyły się wierszyków o tematyce świątecznej, a na kilka dni przed Wigilią piekły świąteczne pierniczki prezentując swoje umiejętności kulinarne. Po umyciu rączek, przygotowaniu miejsc pracy i niezbędnych produktów, przystąpiły do dzieła. Wałkowały ciasto, wykrawały świąteczne kształty, a na koniec ozdabiały upieczone ciasteczka. A oto efekty ich pracy.....

     • PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

     • Dzień 16 grudnia dla przedszkolaków z grupy 0bi był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki i organizując miejsce pracy. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka w świątecznych kształtach. W całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Efektem tej pracy były pełne blaszki upieczonych pierniczków, które następnie dzieci pięknie ozdobiły.

     • PROŚBA O POMOC

     • Szanowni Państwo, w imieniu naszego ucznia Bartka Jędrzejewskiego i jego mamy, zwracamy się z prośbą o pomoc w zakupie urządzenia do drenażu. Bartek choruje na mukowiscydozę. Jego stan wymaga stałych zabiegów przy użyciu w/w urządzenia. Chłopiec do tej pory musiał korzystać z niego w szpitalu w Dziekanowie. Posiadanie takiego sprzętu w domu znacznie ułatwiłoby mu życie. Koszt urządzenia to 26 tys. złotych. Rodziny nie stać na taki wydatek. Bardzo liczę na Państwa hojność.

      https://www.siepomaga.pl/bartosz-jedrzejewski

     • Tam, gdzie zawsze jest biało...

     • Podczas zajęć kreatywnych, dzieci podróżują przez kontynenty, poznając różne miejsca, a także ich mieszkańców. Tym razem, dzieci z grupy 0ai, odwiedziły najzimniejszy, najdalej położony na południe Ziemi kontynent - Antarktydę. Wraz z nauczycielem wskazywały go na globusie, oglądały prezentację multimedialną. Słuchały informacji o największej foce Antarktyki, zwanej lampartem morskim, a takżeo największym spośród pingwinów - pingwinie  cesarskim. Uczestniczyły w zabawach ruchowych "Pingwinek", "Cesarz na krze", itp. Na koniec przystąpiły do wykonania pracy plastycznej. Z przygotowanych materiałów, takich jak: plastikowe butelki, wata, papier, powstały pingwiny, mieszkańcy zimowego kontynentu.

     • Z WIZYTĄ W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

     • Kończąc „podróż po Azji” zerówkowicze z grupy 0bi odwiedziły odległą Japonię. Na czas zajęć sala przedszkolaków zmieniła się w piękny Kraj Kwitnącej Wiśni. Przy dźwiękach tradycyjnej, japońskiej muzyki dzieci zostały zapoznane z kulturą, obyczajami oraz językiem tego niezwykłego kraju. Mogły podziwiać i ubrać tradycyjne kimona oraz strój karateki. Największą atrakcją były zajęcia kulinarne, podczas których spróbowały tradycyjnej japońskiej potrawy - sushi posługując się prawdziwymi pałeczkami, a także mogły napić się zielonej herbaty. W drugiej części zajęć dzieci miały okazję spróbować swoich sił przy składaniu papieru techniką origami. Mamy nadzieję, że „wycieczka” do Japonii dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń.

     • WARTO POMAGAĆ...

     • Uczniowie klas 8 naszej szkoły włączyli się w tym roku w akcję Szlachetna PACZKA. Zebrali fundusze i kupili artykuły, które trafią do potrzebujacych rodzin. Paczki z żywnością, słodyczami, chemią gospodarczą oraz puzzle dla dzieci przekazali dziś do punktu zbiórki Szlachetnej PACZKI w naszym mieście. Cieszymy się, że my też mogliśmy zostać św. Mikołajem.

     • MIKOŁAJKOWY CZAS W GRUPIE 0ai

     • Wraz z nadejściem grudnia, dzieci z grupy 0ai rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Na początek, aby Święty Mikołaj zdążył na czas,  "pisały" do niego listy, ilustrując w nich to, co chciałyby otrzymać od  niego w prezencie. Spodziewając się wizyty tak ważnego gościa, ubrały choinkę, przygotowały salę i stroje na spotkanie z Nim.... Słuchały opowieści o Mikołaju, uczyły się wierszyków... Były tak przejęte myślą o Nim, że śpiewając dla Niego piosenkę,  nie zauważyły, jak niepostrzeżenie pod choinką zostawił dla nich podarunki. Jakże wielkie było ich zdumienie, radość i  wdzięczność. Były szczęśliwe, że Św. Mikołaj, w okresie przedświątecznym, pamiętał o nich i przygotował niespodzianki.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     • Dnia 3 grudnia dzieci z grup 0ai oraz 0bi obchodziły Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Poznały rodzaje niepełnosprawności oraz doświadczyły poprzez zabawę, z jakimi trudnościami borykają się osoby niewidome, niesłyszące, niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie. Poznały sposoby porozumiewania się z osobami niemówiącymi, niesłyszącymi, m.in. Piktogramy, język migowy. Uwieńczeniem zajęć i zainteresowania dzieci jest fotorelacja.

     • DZIEŃ GÓRNIKA W KLASIE 0bi

     • W dzisiejszym dniu obchodziliśmy Święto Górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, wysłuchały opowiadania o „Rozgniewanym węgielku”, a także dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. W ramach zajęć plastycznych wykonały pociąg z wagonami wypełnionymi węglem oraz udekorowały górnicze czapki. Najwięcej entuzjazmu u dzieci wzbudziło oglądanie bryłek węgla, a pobrudzone nim rączki wywołały wiele śmiechu. Mamy nadzieję, że nasze dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.

     • MIKOŁAJKI W 2d

     • Nawet w wirtualnej rzeczywistości nie zapominamy o normalności. Mikołajki dopiero 6 grudnia, ale my już dziś staliśmy się pomocnikami Świętego Mikołaja. "Ubraliśmy" nawet choinki. Udanego mikołajkowego weekendu życzą pomocnicy Mikołaja z 2d.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     • 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem corocznych obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych jest zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku. Z tej okazji w naszej szkole dominował dziś kolor żółty . W ten sposób solidaryzowaliśmy się z osobami niepełnosprawnymi. A dzięki Przasnyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Świetlik” mogliśmy gościć panią Natalię z dwiema cudownymi alpakami - Inką i Karolem. Opiekunka alpak wprowadziła dzieci w świat tych tajemniczych zwierząt, uczyła szacunku i empatii dla żywych stworzeń a także pomagała przełamywać bariery. Dzieci miały okazję nie tylko karmić zwierzęta, ale także głaskać je i przytulać się do nich. Takie spotkania z alpakami pełnią funkcję wychowawczą, wspierającą dzieci w sferze emocjonalnej, poznawczej i społecznej ale także przynoszą dzieciom wiele radości.

     • ANDRZEJKOWE ZABAWY W GRUPIE 0ai

     • Obchodzone na koniec listopada Andrzejki są od dawna wyjątkową okazją do zabaw i poznawania tradycji przez najmłodszych. Według obyczajów, tego dnia, każdy mógł sprawdzić, jaka czeka go przyszłość. Z tej to okazji, w grupie 0ai nie mogło zabraknąć popularnych wróżb, w których mogły wziąć udział wszystkie dzieci, zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dekoracje, klimat, wizyta "specjalnego gościa", sprawiły, że andrzejkowe zabawy cieszyły się dużym zaciekawieniem i podekscytowaniem. Rzucanie monetą,  Wędrujący bucik, Serce prawdę ci powie, Co przyniesie przyszłość?, Lanie wosku; to tylko niektóre z zabaw, które tego dnia miały miejsce. Nie zabrakło też zabaw tanecznych, a na deser słodkich ciasteczek z wróżbą.