• ANDRZEJKI W KLASIE 0bi

     • Wigilia św. Andrzeja czyli popularne Andrzejki od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Dzieci z klasy 0bi również mogły poznać uroki tego dnia biorąc udział z zabawach andrzejkowych. Świece, nastrojowa muzyka, „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły przedszkolaków w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniły także stroje, w które były ubrane dzieci w tym dniu. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w dzieciach ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia dzieci miały okazję potańczyć w rytm ulubionych piosenek. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Andrzejkowy dzień dostarczył dzieciom wiele radości i uśmiechu.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE 0ai

     • Co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, gdyż właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Z tej to okazji dzieci, świętowały "Urodziny Misia". Na początek poznały historię powstania tego święta. Następnie opowiadały o swoich pluszowych zabawkach,  poznawały inne sławne misie - bohaterów znanych bajek dla dzieci. Podczas aktywności zdobywały wiedzę o "niedźwiedziowatych", brały udział w zabawach i konkursach, a na koniec czekał na nie quiz wiedzy o misiach. Tego dnia nie mogło też zabraknąć życzeń dla misiów, tańców, zabaw z misiami i oczywiście słodkiej niespodzianki... To był dzień pełen emocji i wielkiej radości.

       

     • ZERÓWKA POZNAJE ZWYCZAJE ZWIERZĄT PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO ZIMY

     • Realizując tematykę "Przygotowania zwierząt do zimy", dzieci brały udział w zabawach edukacyjnychz wykorzystaniem metod aktywizujących, mających na celu zapoznanie ze zwyczajami i ciekawostkamiz ich życia. Pracując w zespołach,  opowiadały o zmianach, jakie dokonują się w życiu zwierząt wraz ze zmianą pór roku. Swoje wypowiedzi ilustrowały zdjęciami. W dalszej części zajęć wykonały pracę plastyczno - techniczną -  karmniki dla ptaszków. Dostrzegając potrzebę dokarmiania ptaków w okresie jesienno - zimowym, wspólnie z nauczycielem przygotowały pokarm dla skrzydlatych przyjaciół. Na zakończenie zajęć, udały się na spacer w pobliżu szkoły, aby zawiesić smakołyki na gałązkach drzew i krzewów.

     • AZJATYCKIE „NAJ”

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego 0bi w ramach zajęć kreatywnych mają okazję „podróżować” po kontynencie azjatyckim.

      W ciągu ostatnich tygodni poznały:

      1. Najwyższy budynek na świecie - Burj Khalifę w Dubaju

      2. Najdłuższą budowlę świata - Wielki Mur Chiński

      3. Najwyższe góry (Himalaje) i najwyższy szczyt na Ziemi - Mount Everest

      4. Najbardziej zasolony zbiornik wodny na świecie - Morze Martwe

      5. Największą pustynię w Azji - Pustynię Gobi

      Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach plastycznych, ruchowych, badawczych, manualnych m. in. budowały Burj Khalifę z gotowych elementów, tworzyły mur chiński z kartonowych pudełek, stworzyły makietę góry Mount Everest z arkusza szarego papieru, obserwowały doświadczenie z wykorzystaniem bardzo słonej wody, a także formowały babki z własnoręcznie wykonanego piasku kinetycznego.

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASIE 0bi

     • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszym oddziale Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły dziś ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony w kształcie kwiatka, zostały zapoznane z krótkim rysem historycznym dotyczącym Święta Niepodległości, utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, a także słuchały piatriotycznych pieśni.

      O godz. 11.11 przystąpiliśmy do pięknej, ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i z dumą odśpiewaliśmy hymn narodowy. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W GRUPIE 0ai

     • Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta, obchodzonego 11 listopada,  dzieciom z oddziału przedszkolnego przybliżona została historia obchodów Święta Niepodległości. Najmłodsi zapoznani zostali z wybranymi wydarzeniami historycznymi naszej ojczyzny. Słuchały opowiadań i wierszy patriotycznych, a także nuciły pieśni poświęcone ojczyźnie. Jako wyraz uczuć wobec naszego kraju, dzieci wykonały biało - czerwone serduszka oraz odświętne odznaki - kotyliony, noszone tylko podczas ważnych uroczystości. Kształtując w najmłodszych poczucie patriotyzmu wobec swojej ojczyzny i chcąc uczcić tak ważne dla Polaków święto, przygotowały krótką część artystyczną.

     • PASOWANIE NA ZERÓWKOWICZA W KLASIE Obi

     • "Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!" W dniu 4 listopada 2020r. dzieci z klasy 0bi uczestniczyły w uroczystości „Pasowania na Zerówkowicza”. Przedszkolaki w galowych strojach z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także tańczyły. Kulminacyjnym wydarzeniem uroczystości było złożenie przyrzeczenia oraz pasowanie dokonane przez Panią Dyrektor naszym szkolnym słoneczkiem, które przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Zerówkowicze otrzymały kolorowe dyplomy i słodkości, po czym wspólnie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

     • Z WIZYTĄ W MONGOLII I CHINACH – KLASA 0bi

     • Podczas zajęć kreatywnych „Podróż dookoła świata” dzieci z oddziału przedszkolnego 0bi przeniosły się do państw azjatyckich, a mianowicie do Mongolii oraz Chin. Poznały symbole narodowe, położenie geograficzne, kulturę i zwyczaje panujące w tych krajach. Miały okazję zagościć w mongolskiej jurcie i skosztować tradycyjnego napoju „sute caj” (herbata z mlekiem) oraz serów. Dzieci przebrały się też w ciepły mongolski strój, w końcu zima tam trwa aż pięć miesięcy. Zapoznały się z chińskim rytuałem parzenia herbaty. Dużym wyzwaniem dla dzieci była nauka jedzenia ryżu pałeczkami oraz pisanie chińskich liter na tacach z kaszą. Dzieci wykonały mongolskie oraz chińskie czapeczki, słuchały muzyki charakterystycznej dla tych krajów, uczyły się również witać po chińsku i mongolsku.