• #SerdecznaKarteczka

     • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 0-3 naszej szkoły biorą udział Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Serdeczna Karteczka.

      Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych dla przedstawicieli różnych grup zawodowych oraz przeprowadzenie zajęć dotyczących wykonywanych przez nich zawodów. Dzięki temu kształtujemy w dziecku postawy społeczne oraz rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną uczniów. Kartki są wyrazem życzliwości, empatii i szacunku.

      W październiku uczniowie dziękują Rolnikom i Sadownikom. Wykonane Serdeczne Karteczki już są w drodze do Rolników i Sadowników z okolic Przasnysza.

      Szkolny koordynator: M. Tom

     • Konkurs plastyczny

     • Dnia 25 października odbył się na świetlicy szkolnej konkurs plastyczny,,Sztuka kropkowania Aborygenów". Uczniowie zapoznali się z malarstwem kropkowym,oraz poznali wiadomości o pierwotnych mieszkańcach Austalii Aborygenach.Sztuka aborygeńska bardzo spodobała się uczniom, którzy mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi biorąc udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujem!

     • Uczniowie kl. 2c zapraszają do „Kolorowego świata warzyw i owoców”.

     • Przygotowaliśmy smaczne i zdrowe sałatki warzywno-owocowe. Wspólnie z rodzicami zrobiliśmy stroje warzyw i owoców, które zaprezentowaliśmy młodszym kolegom i koleżankom. Przygotowaliśmy inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”, którą obejrzeli uczniowie klas pierwszych i dzieci z zerówki.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

     • Pasowanie na Zerówkowicza

     • „Pasowanie, to zwyczaj taki, że zerówkowiczami stają się przedszkolaki…”.

      I tak właśnie stało się dzisiaj 27 października w oddziałach przedszkolnych. Zanim jednak doszło do tej ważnej chwili, przedszkolaki pochwaliły się recytowanymi wierszami oraz piosenkami. Chwilę potem dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, że będą wzorowymi przedszkolakami, które nie tylko grzecznie się bawią i pilnie uczą, ale także dbają o kolegów i przyrodę. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania szkolnym słoneczkiem, a panie wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy i upominki.

      Ze względu na pandemię koronawirusa w uroczystości pasowania nie mogli uczestniczyć rodzice dzieci, niemniej wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był dla świeżo upieczonych zerówkowiczów niezapomniany i wyjątkowy.

     • Sala wyciszenia

     • Dzieci  mają swój własny świat. Czasem potrzebują miejsca, aby się zrelaksować, wyciszyć, odpocząć. Szczególnie, jeśli dużo czasu spędzają w oddziale przedszkolnym lub w szkole. Dlatego też przygotowaliśmy bezpieczną , przytulną i spokojną  przestrzeń, w której przedszkolak lub uczeń może odizolować się na chwilę, pobyć sam ze sobą, ale też zaprosić rówieśników do wspólnej zabawy. Miejsce to nazwaliśmy  SALĄ WYCISZENIA. Została ona podzielona na dwie części. Jedna część  przeznaczona jest do relaksu i odpoczynku. Stąd też znalazły się w niej miękkie, wygodne, kolorowe pufy oraz  rozkładany materac pełniący funkcję kanapy. Sala  wygłuszona została panelami akustycznymi. Przebywające w niej  dziecko może w komfortowy sposób ,,odciąć ‘’ się od szkolnego gwaru, korzystając z nauszników tłumiących hałas. Drugą część sali wyposażono w ławki i krzesła dostosowane do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  Odbywają się tu zajęcia edukacyjno – terapeutyczne.

      SALA WYCISZENIA jest wyjątkową strefą relaksu i odprężenia. Przebywanie  w niej skutecznie niweluje u dzieci napięcie i zmęczenie, przywraca spokój, dobry nastrój oraz poczucie bezpieczeństwa.   

     • UCZNIOWIE JEDYNKI NA NIECODZIENNEJ „LEKCJI” PROFILAKTYKI

     • Profilaktyka inaczej - bez moralizowania, emocjonalnie i prowokująco - tak aktualny problem cyberprzemocy i internetowej mowy nienawiści pokazuje spektakl „Wszechmocni w sieci” w warszawskim Teatrze Kamienica. Aktorzy, przy użyciu nowoczesnych technologii i w ekspresyjny sposób, przedstawiają wpływ liczby i jakości komentarzy i lajków na akceptację siebie, uczucia i relacje młodych ludzi.

      W mijającym tygodniu „Wszechmocnych w sieci” obejrzało ponad stu najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu. Wyjazd i bilety na spektakl zostały sfinansowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przasnyszu.

      Co o obejrzanej sztuce sądzą uczniowie?

      „Warto obejrzeć spektakl, ponieważ niesie ze sobą ważne przesłanie dla wszystkich. Przedstawienie jest bardzo wzruszające, pokazuje, jak nieczuły może być świat Internetu i hejtu.” (Lidka)

      „…porusza treści ważne w dzisiejszych czasach, pokazuje, czym jest hejt i poucza, żeby nie hejtować i nie śmiać się z innych w Internecie, ponieważ to może skończyć się tragedią…” (Szymon)

      „…bardzo dużo wnosi do życia, wyjaśnia, jak naprawdę wyglądają relacje w Internecie i jak łatwo kogoś urazić … ukazuje, jak działa mózg nastolatka i zamknięte w nim emocje … przedstawienie jest bardzo pouczające i wzruszające…”(Natalia)

      „…przedstawienie pełne jest mądrych treści dla młodzieży, pokazuje życie nastolatków w Internecie, hejt i konsekwencje hejtowania … uczy, żeby nie obrażać, bo to powoduje problemy psychiczne, a nawet samobójstwa …” (Konrad)

      „… spektakl niesie mądry przekaz, dostosowany do wieku … wniósł bardzo wiele do mojego życia i każdemu polecam…” (Zosia)

      Składamy serdeczne podziękowania M.K.R.P.A. za możliwość udziału w nowej, atrakcyjnej i skutecznej (mamy nadzieję) formie profilaktyki.

     • Teatr w Bibliotece

     • Wybraliśmy się wspólnie do Biblioteki Miejskiej. Obejrzeliśmy przedstawienie teatralne "Czerwony Kapturek". Poczuliśmy się jak w najprawdziwszym teatrze. Zachwyciła nas gra aktorów, wspaniała kurtyna oraz przepiękne kukiełki. To było magiczne spotkanie z teatrem.

     • Warsztaty kulinarne w klasie 2 ai - wyjście do DaGrasso

     • Dzień Chłopca był okazją do wspólnego wyjścia na warsztaty kulinarne. Każdy z nas mógł samodzielnie przygotować swoją pizzę z ulubionych składników. Był wspólny poczęstunek, mnóstwo pyszności i zabawy. Otrzymaliśmy też Dyplomu małego kucharza.

      Było smacznie i wesoło.

     • Z wizytą w Toruniu!

     • W poniedziałek uczniowie klas czwartych wyruszyli do Torunia. Pierwszym punktem programu była Piernikowa Chata. Nie, nie sklep - miejsce, gdzie w tradycyjny sposób, posługując się narzędziami, jakich używano 500 lat temu, odbywa się produkcja pierników według starych receptur. Uczniowie poznali przepis na wyśmienite pierniki i złożyli przyrzeczenie dotrzymania tajemnicy ich wypieku. Następnie, przy pomocy oryginalnych form kształtowali z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu zabrali jako dyplom - pamiątkę. Zajęcia urozmaicał fakt, iż prowadzący porozumiewali się z uczestnikami charakterystyczną gwarą. Jeden z nich zaprosił uczniów na spacer po Rynku Staromiejskim, czyli najstarszej część miasta. Największym zainteresowaniem cieszyła się Krzywa Wieża, której odchylenie od pionu wynosi 1,4 metra. Powstała na przełomie XIII i XIV w., ale nie wiadomo dokładnie kiedy zaczęła się pochylać. Przy tej okazji uczniowie wysłuchali związanej z nią legendy o pewnym zakochanym zakonniku. Na koniec charyzmatyczni animatorzy przygotowali i wspólnie z dziećmi przedstawili opowieści w Domu Legend Toruńskich. Pełni wrażeń, bogaci w pamiątki i wiedzę uczniowie wrócili do domów.

     • Dzień Poczty Polskiej

     • Światowy Dzień Poczty Polskiej obchodzony jest corocznie 18 października. W tym dniu na świetlicy szkolnej zapoznaliśmy się z historią tego święta. Wykonaliśmy koperty i znaczki pocztowe według własnego projektu oraz poprzez naukę kodowania doręczyliśmy list na pocztę. Poznaliśmy drogę jaką powinien przebyć list aby dotarł do odbiorcy. Zajęcia zakończyły się projekcją filmu o listonoszu ,,Klaus"

      Wychowawcy

     • Zajęcia logopedyczne w grupie 0b

     • ,,Jesień, jesień dookoła, do zabawy wietrzyk woła....” - jesienne zajęcia logopedyczne w grupie 0b .

      Podczas naszych zajęć:

      ćwiczyliśmy buźki i języki z wykorzystaniem listkowej gimnastyki ,

      usprawnialiśmy aparat oddechowy (zabawa z kolorowymi piórkami) ,

      kształtowaliśmy poczucie rytmu ,

      usprawnialiśmy motorykę małą (dzieci przenosiły kolorowe pomponiki za pomocą pęsetki – utrwalając podczas ćwiczenia chwyt pęsetkowy) ,

      rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce jesiennej.

      I po prostu świetnie się razem bawiliśmy.

     • Niecodzienna "godzina wychowawcza" w klasie IVc

     • W piątek 15 października 2021 r. uczniowie klasy IVc wzięli udział w niezwykłej lekcji. W ramach zajęć wychowawczych mieli okazję poznać metody układania kostki Rubika.

      W tajniki tej trudnej sztuki wprowadził ich gość specjalny, uczeń klasy VIIIai - Szymon Bandurski, który przyniósł kilka różnego rodzaju kostek. Po arcyciekawym wstępie teoretycznym, Szymon zaprezentował swoje możliwości. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności manualnych, kiedy kostka została ułożona w niewiele ponad 40 sekund. Uczniowie, którzy wcześniej poproszeni zostali o przyniesienie swoich kostek, na zajęciach przekonali się o tym, że układanie tej łamigłówki wymaga przede wszystkim cierpliwości oraz wytrwałości.

      To wspaniale, że uczniowie naszej szkoły mają pasję i potrafią zarazić nią innych uczniów. Zachęcamy wszystkie dzieci do przygody z kostką Rubika, która kształtuje wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, wspomaga koncentrację, uczy logicznego myślenia i przewidywania kolejnych kroków...

     • Wizyta w Pracowni Batiku

     • W dniu 8 października uczniowie klasy 2c odwiedzili Pracownię Batiku Mamut w Miejskim Domu Kultury. 
      Dzieci obejrzały kilka pięknych prac, dowiedziały się na czym polega sztuka batiku i skąd pochodzi. Obserwowały również, jak powstaje barwna tkanina poprzez nakładania wosku i wielokrotnego barwienia.
      Uczniowie zostali zaproszeni na kolejne spotkanie, na którym sami przygotują pracę techniką batiku.

      Serdeczne podziękowania dla taty Igora,
      pana Tomasza Jakubowskiego,  
      za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

     • W świetlicy szkolnej

     • Na świetlicy szkolnej trwają przygotowania do Święta owoców i warzyw.Dziewczynki wykonały papierowe dynie, które ozdobią naszą świetlicę.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 29.09.2021r.

     • W tym roku nasza biblioteka tradycyjnie świętowała wraz z uczniami Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września. Wszystkie klasy 2 i 3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchały wybrane wiersze Janiny Porazińskiej, czytane przez uczniów klasy 5ai . Nie ulega wątpliwości, że akcja przypadła do gustu dzieciom, a zaangażowanie uczniów klasy 5ai sprawiło wszystkim ogromną przyjemność. Bez wątpienia Dzień Głośnego Czytania na stałe wpiszemy do kalendarz imprez odbywających się w bibliotece naszej szkoły.

     • A tymczasem w świetlicy szkolnej...

     • W dniu dzisiejszym w naszej świetlicy zagościły piękne kolorowe pufy dla dzieciaków. Bardzo się cieszymy, gdyż teraz oglądanie filmów edukacyjnych będzie jeszcze przyjemniejsze. Pufy wykorzystamy także do różnego rodzaju zabaw edukacyjnych. Dzięki tak pięknym pufom nasza świetlica będzie jeszcze bardziej kolorowa i przyjazna wszystkim uczniom.