• Koło graficzne - prace naszych uczniów

     • Uczniowie klas czwartych i piątych spotykają się na zajęciach koła graficznego. W sali komputerowej mają możliwość rozwijania swoich komputerowych umiejętności tworząc projekty graficzne dotyczące ich zainteresowań. Poznają różne narzędzia, programy i funkcje, dzięki czemu powstają różne ciekawe pomysły na prace.

     • Karol-Inka w naszej szkole

     • W związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu w naszej szkole gościliśmy przesympatyczną parę alpak: Karola i Inkę. Najmłodsi uczniowie mieli okazję poznać te cudowne zwierzęta, przytulić się, pogłaskać i nakarmić. Usłyszeli wiele faktów i ciekawostek dotyczących alpak.

      Bardzo dziękujemy Przasnyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Świetlik”, za zorganizowanie tych zajęć.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w oddziałach przedszkolnych

     • 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w sobotę, w naszej szkole wydarzenie obchodziliśmy 4 kwietnia w poniedziałek. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Tego dnia przedszkolaki i nauczyciele ubrali się właśnie w takie barwy. Nasze serca biją w kwietniu na niebiesko.

      Pamiętajmy - Każdy z nas jest różny, wyjątkowy i tak samo ważny !

       

     • GRATULUJEMY LAUREATOM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU!

     • 9 grudnia 2021 roku 27 uczniów klas pierwszych oraz  24 uczniów klas trzecich  przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Są to:

      Zofia Kowalska – kl.1e

      Jakub Ryszczyk – kl.1d

      Urszula Niedziałek – kl.1e

      Jakub Blaźlak – kl.1e

      Mikołaj Cieślak – kl.1ai

      Zofia Rękawek – kl.3d

      Jakub Rykowski – kl.3ai

      Jan Smoliński – kl.3c

      Klara Choszczewska – kl.3c

      Kochani! Serdecznie gratulujemy Wam dużej wiedzy, którą wykazaliście się podczas rozwiązywania zadań konkursowych. Jesteśmy z Was dumni!

     • Wideorelacja z przedstawienia pt. "Pani Twardowska"

     • Serdecznie zapraszamy na pełnometrażową wideorelację z wczorajszego wydarzenia jakie odbyło się z okazji Dnia Teatru i dwusetnej rocznicy pierwszego wydania zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

      Uczniowie klas czwartych przygotowali inscenizację ballady pt. „Pani Twardowska”. 

     • Przedstawienie teatralne „Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów klas czwartych

     • Z okazji Dnia Teatru i dwusetnej rocznicy pierwszego wydania zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza uczniowie klas czwartych przygotowali inscenizację ballady pt. „Pani Twardowska”.

      Przedstawienie przygotowane z ogromnym zaangażowaniem i w mistrzowskim wykonaniu młodych aktorów zdobyło uznanie publiczności.

      Poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze!

      W roli Twardowskiego wystąpił Korneliusz Kacprzak z kl. 4c.

      W roli Mefistofelesa – Jerzy Niedziałek z kl. 4d.

      Akompaniament na pianinie – Tomasz Królicki z kl. 8d.

     • Wiosna, wiosenka w grupie 0b

     • Nic tak nie pozwala poczuć, że wiosna jest już z nami, jak obserwacja budzącej się do życia przyrody.

      Na zajęciach przyrodniczych nasze przedszkolaki dowiedziały się m.in. Jak zbudowane są rośliny? Czego potrzebują? Kto to jest ogrodnik? Jakich narzędzi potrzebuje do pracy? Kiedy wiedza została zdobyta przyszedł czas na praktyczne zajęcia. Dzieci wspólnie założyły swój ogródek na oknie. Posadziły cebulki. Zasiały warzywa, zioła, owies oraz rzeżuchę. Nie mogło zabraknąć hodowli fasoli w słoiku z gazą. Dzięki ogródkowi przedszkolaki będą mogły codziennie obserwować wzrost i kiełkowanie poszczególnych roślin. Nauczą się jak pielęgnować rośliny podczas pełnienia dyżurów.

     • Wiosennie w grupie 0ai

     • Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin i wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa. W tym celu z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (narzędziom, doniczkom, słoiczkom), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakich potrzebują rośliny do wzrostu, poznały także budowę rośliny. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności, dzieci samodzielnie siały i sadziły roślinki w doniczkach z ziemią. Założyły także hodowlę fasoli w słoiku z gazą, a następnie umieściły na oknie. W ten sposób przedszkolaki będą miały okazję obserwować kiełkowanie i wzrost poszczególnych roślin. Ponadto nauczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.

     • Z wizytą w piekarni - oddziały przedszkolne

     • 23 marca przedszkolaki odwiedziły pobliską piekarnię „Klementynka”. Dzięki uprzejmości pracowników dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia, przyjrzenia się pracy piekarza, poznania etapów powstawania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny i narzędzia, które pomagają w pracy piekarzowi: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem i wielkie łopaty do wyjmowania pieczywa z pieca. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Dzieci miały także okazję zobaczyć jak powstają pączki, drożdżówki i inne słodkości. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły pracownikom kartki życząc satysfakcji z pracy, mistrzowskich wypieków oraz ogromnego grona zadowolonych klientów.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom za okazaną gościnność i miłą atmosferę.

     • Wizyta w Ciechanowie

     • To była piękna, słoneczna środa. Przed godziną 8.00 na parking przy SP1 podjechał mały bus, do którego wsiedli uczniowie 4ai wraz z zaproszonymi gośćmi. Po niespełna pół godzinnej podróży dotarli do Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o losach zamku i jego mieszkańców.  Na dziedzińcu zamkowym, co odważniejsi, sprawdzili, jak czuli się złoczyńcy, którzy odbywali karę zamknięcia w dybach. Szczęśliwie wszyscy wyruszyli w dalszą drogę. Po obejrzeniu filmu w kinie, małej przekąsce, pojechali do Parku Nauki Torus. Tam przeprowadzali doświadczenia z różnych dziedzin. Sprawdzali też, jak działa witamina C, w jakiej postaci najlepiej ją spożywać i gdzie jest jej najwięcej.  Wspólnie spędzony czas upłynął bardzo szybko.

     • Słodkie Święto

     • 15 marca obchodzone jest Święto Cukierników i Piekarzy, dlatego uczniowie klasy 1bi odwiedzili cukiernię "Kaczorek" i wręczyli piękne laurki. W podziękowaniu, dzieci dostały pudełko pysznych ciastek i pączki.

     • Wiosna - ach to ty…

     • Podobnie jak wszyscy, my też, nie mogliśmy doczekać się nadejścia wiosny. Jeszcze przed jej rozpoczęciem wybraliśmy się na poszukiwania. Pomimo tego, iż spacer był krótki (zimowy wiatr przypominał nam o sobie), to i tak znaleźliśmy kilka jej śladów. Niektórym obserwowanie przyrody na tyle się spodobało, że poszukiwania z aparatem w ręku kontynuowali w weekend wraz z rodziną.

      Udało się!!!

      Wiosna została znaleziona:)

      A jak już ją odkryliśmy, to nie mogła się przecież dalej chować. Przybyła cała w słońcu, a my mogliśmy cieszyć się nią podczas pierwszych wiosennych zabaw:)