• Wizyta uczniów SP1 w Sejmie RP

     • W poniedziałek - 19 grudnia, grupa uczniów zwiedziła Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

      Za zorganizowanie wyjazdu serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Łukaszowi Chrostowskiemu i Panu Andrzejowi Brockiemu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     • Pamiątkowe dyplomy za wykonanie szopek

     • Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we współtworzenie przepięknej wystawy szopek. W czasie dzisiejszego szkolnego kolędowania osoby te otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

     • Kolędowanie trwa

     • Dzisiaj szkolni kolędnicy zawitali do 2.Ośrodka Radioelektronicznego. Śpiewaniu kolęd i pastorałek towarzyszyło przekazanie Dowódcy JW, pułkownikowi Bogusławowi Postkowi, Betlejemskiego Światła Pokoju. Uczyniły to druhna Małgorzata Tom i zuchenka Alicja (uczennica kl.1ai) z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Młode Orły.

     • Przasnyskie kolędowanie 2023 - Śpiewajmy kolędy, ocalmy pastorałki

     • Uczniowie klas 1-3 biorą udział w projekcie zainicjowanym przez Miejski  Chór Męski Przasnysz. Jednym z etapów tego projektu jest śpiew kolęd i pastorałek dla mieszkańców naszego miasta w miejscach, które są przez nich licznie odwiedzane. W poniedziałek, 19 grudnia,  bożonarodzeniowe melodie w wykonaniu uczniów klasy 1ai, 2ai oraz 3ai, zatrzymały w przedświątecznej krzątaninie przasnyszan robiących zakupy w Lidlu, odwiedzających Urząd Miasta Przasnysz oraz Starostwo Powiatowe, a także pracowników wspomnianych wyżej urzędów.

      Dziękujemy za niezwykle serdeczne przyjęcie naszych dzieci.

     • Wystawa szopek bożonarodzeniowych

     • Jesteśmy pod wielkim wrażeniem kreatywności i talentów artystycznych naszych uczniów oraz wszystkich, którzy ich w tworzeniu szopek wspomagali. Jesteśmy pewni, że czas spędzony w ten sposób przyczyni się do integracji i budowania więzi rodzinnych.

      Wystawę można podziwiać do czwartku, czyli 22 grudnia. Po tym czasie prosimy o odebranie swych szopek, aby móc się nimi cieszyć w gronie rodzinnym.

     • Wizyta u króla

     • Z wizytą do króla udały się klasy 4b i 4c. Podróż trwała długo, karoce grzęzły w śniegu, ale szczęśliwie dotarły do Zamku Królewskiego w Warszawie. Przed wizytą w sali tronowej podróżnicy mogli spocząć w komnatach bogato zdobionych złotem, mieniącym się w świetle pięknych żyrandoli, zdobionych kryształem górskim. Powitaliśmy króla dostojnym ukłonem, odczytaliśmy nasze prośby, do których król odniósł się z aprobatą. Wizyta bardzo nam się podobała, wróciliśmy zadowoleni do swoich „małych królestw”.

     • Loteria fantowa

     • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznej loterii fantowej. Mamy nadzieję, że wylosowane fanty wszystkich ucieszyły. Udało nam się zebrać 843zł, które w całości przekażemy na Przasnyską Fundację Świetlik.

      Serdecznie dziękujemy

      Wolontariusze SP1

     • Warszawa w zimowej odsłonie

     •  

      W zaśnieżony, mroźny poranek 13. grudnia 2022 klasy 4ai oraz 4d wraz z opiekunami wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. W Stolicy na dobry początek uczestnicy wycieczki, wyposażeni w niezbędnik kinomana: popcorn, nachosy i colę, obejrzeli film „Wielki zielony krokodyl domowy”.  Seans w Cinema City bardzo się wszystkim podobał.

      Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Królewski, gdzie uczniowie aktywnie wzięli udział w lekcji muzealnej „Wizyta u króla”. Wędrówka po wybranych salach była okazją do rozmowy o życiu codziennym i obowiązkach królów polskich. W czasie lekcji uczniowie poznawali życie dworskie i znaczenie ceremoniału, oraz rozszyfrowywali  symbolikę wystroju sal zamkowych. Ta niecodzienna lekcja  historii i obyczajów udowodniła, że zwiedzanie muzeów nie musi być nudne.

      Po zwiedzaniu kilka chwil dla paparazzi i czas na miły posiłek w pobliskim McDonnald’s.  Następnie spacer po Starówce, gdzie można już było poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie podziwiali piękną architekturę w świątecznej scenografii, otuloną białym, puszystym śniegiem. Nie zabrakło również czasu na zrobienie upominków dla najbliższych.

      Kiedy zapadł zmierzch przyszedł czas na ostatni punkt programu. Stare Miasto rozbłysnęło milionem kolorowych światełek tworzących piękne ozdoby świąteczne. Na budynkach pojawiły się kolorowe, świetlne obrazy. Iluminacje zrobiły na uczestnikach duże wrażenie i wprawiły w świąteczny nastrój.

      Autobus pełen zadowolonych i zauroczonych Warszawą uczestników powrócił do Przasnysza. Nasza Stolica o tej porze roku jest naprawdę zjawiskowa. Polecamy wszystkim! A 13-nastka nie zawsze jest pechowa!