• Spotkanie ze ,,Świetlikiem”

     • W piątek, 30 września, drugoklasiści spotkali się z przedstawicielkami Przasnyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej ,,Świetlik” – panią Edytą Długokęcką oraz panią Martą Chodkowską. Panie opowiedziały dzieciom o historii powstania Fundacji oraz jej działaniach podejmowanych na rzecz młodych ludzi dotkniętych niepełnosprawnością.

      Spotkanie zaowocowało włączeniem się uczniów w akcję zbierania nakrętek, które będą przekazywane Fundacji. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży nakrętek Fundatorki przeznaczą na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wsparcie swoich podopiecznych.

      Pięknie dziękujemy za wzruszające spotkanie.

     • Głośne Czytanie w klasach 2ai i 2d

     • 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

      Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

     • Smaczny Dzień Chłopca w 2c

     • Dzień Chłopca w tym roku był wyjątkowy. Uczniowie spędzili miłe popołudnie w pizzerii Da Grasso. Pracownicy pizzerii pokazali dzieciom, jak robi się pizzę. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych wypieków. Pod bacznym okiem pracownic wałkowały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie i w wielkim skupieniu zajęły się pracą. Kiedy pizze się piekły w gorącym piecu, dzieci miały czas na przypomnienie zasad właściwego zachowania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Po upieczeniu uczniowie przystąpili do degustacji. Wszystkie wypieki wyszły doskonale i jedyne w swoim rodzaju. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie pizze. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że świetnie się bawili i z chęcią jeszcze tu wrócą. Jednomyślnie stwierdzamy, że Dzień Chłopca był bardzo smaczny

     • Wesołe dni na świetlicy szkolnej

     • Na naszej świetlicy szkolnej w dniu wczorajszym odbył się Dzień Głośnego czytania. Uczniowie z klas drugich, trzecich i czwartych czytali swoim kolegom i koleżankom baśnie z różnych stron świata. Głośne czytanie zachęca uczniów do większego zainteresowania się książką. Chętnych osób było bardzo wiele, żeby przeczytać swoim kolegom ciekawą bajkę. Natomiast dziś odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia oraz chłopcy robili sobie pamiątkowe, wesołe fotografie.

      Wszystkim chłopcom życzymy samych wesołych chwil na naszej świetlicy!

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września  w szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Celem tej akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Swoje umiejętności zerówkowiczom zaprezentowały uczennice z klasy 4b. Dziewczęta z klasy 5d podczas przerw w bibliotece czytały kolegom i koleżankom z klas 2bi, 3c, 4d. W świetlicy szkolnej w akcję zaangażowano uczniów klas 2, 3 i 4. Wspólne czytanie odbyło się również w klasie 2ai i 2d. Wydarzenie było okazją do przypomnienia uczniom ciekawych pozycji książkowych jak również formą spędzenia czasu.

     • Jesienna integracja klas czwartych

     • W piątkowe przedpołudnie, 30. września uczniowie klas czwartych wybrali się do Leśniczówki Przejmy. W pięknych okolicznościach przyrody spędzili czas aktywnie i radośnie. Dodatkowym akcentem były drobne upominki i życzenia z okazji Dnia Chłopaka. To był wspaniały i niezapomniany dzień.

     • Międzynarodowy Dzień Niesłyszących i Języka Migowego

     • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Niesłyszących i Języka Migowego uczniowie naszej szkoły poszerzyli swoją wiedzę na temat funkcjonowania osób niesłyszących. Mieli również okazję nauczyć się kilku słów w języku migowym uczestnicząc w spotkaniu z Panią Luizą Dawidziuk, co okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem. Język migowy jest naturalnym językiem osób niesłyszących, rozprzestrzenionym po całym świecie. Język ten jest bardzo plastyczny i może wyrazić wszystko to, co języki dźwiękowe, nie jest od nich uboższy ani gorszy. Przełamujmy swoją niepewność i nie obawiajmy się kontaktu z osobą niesłyszącą.

     • Wizyta Konwoju Humanitarnego w SP1

     • "Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz zmienić świat jednego człowieka"(...)Patryk Potępa

      Te słowa w pełni odzwierciedlają działalność Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego Przasnysz, którego przedstawicieli mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły. Pan Bartosz Gnojewski i Arkadiusz Szweda poprzez prezentację zapoznali uczestników spotkań z sytuacją ludności ukraińskiej w dobie wojny oraz formami pomocy, jakiej udzielają.

      Zobaczyliśmy ogrom cierpienia żołnierzy i cywilów, zniszczone miasta, tłumy uchodźców, ludzką tragedię...

      Ale postawa milionów Polaków, w tym Przasnysza, ukazuje ogrom dobra, wsparcie, bezinteresowną pomoc i życzliwość.

      Wiele emocji towarzyszyło nam podczas całego spotkania. Szczególnie utkwiła w pamięci relacja pani Anny, Ukrainki, która stała się naocznym świadkiem tragedii swojego narodu.

      I choć wokół trwa wojna, to pomimo wszystko... "ludzi dobrej woli jest więcej"...

      I to powinno stać się naszym mottem na każdy dzień, a postawa OKH - Przasnysz, wzorem do naśladowania.

     • Niezwykła wizyta

     • W dniu 26.09.2022r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów ze znanymi sportowcami Robertem Witką i Dariuszem Nożyńskim. Pan Robert Witka to absolwent naszej Jedynki, reprezentant Polski w koszykówce, a obecnie trener Hydro Truck Radom. Nasz drugi gość to absolwent przasnyskiej Dwójki i zawodnik w biegach długich, ultramaratończyk, aktualny Mistrz Polski w biegu na dystansie 100 kilometrów, zwycięzca kilku edycji biegu Wings for Life World Run w Polsce.

      Podczas spotkania Panowie opowiedzieli o swojej karierze, a także wielu ciekawych aspektach z życia sportowca. Pod okiem trenera Roberta Witki odbył się konkurs rzutów osobistych uczniów klas 7 i 8. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z autografami gości.

      Dziękujemy Panom Robertowi i Dariuszowi za wspaniały wywiad i cenne wskazówki sportowe. Życzymy dalszych sukcesów trenerskich i sportowych.

     • Witamy Jesień

     • 23 września to dzień, kiedy dzieci przywitały nową porę roku - JESIEŃ. Uczniowie klasy 2bi byli na spacerze, podczas którego obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie. Po powrocie, dzieci ozdobiły klasę samodzielnie wykonanymi dekoracjami.

     • Wesoła lekcja przyrody w klasach trzecich

     • Na powitanie jesieni wybraliśmy się do Leśniczówki w Przejmach. Poznawaliśmy życie lasu, jego budowę, rośliny i zwierzęta. Świetnie się bawiliśmy, graliśmy w piłkę i berka. Było ognisko i wspólny posiłek. Humory dopisywały!

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU w oddziałach przedszkolnych

     • ,,Jest taki Order jedyny na świecie,

      który otrzymasz tylko od dzieci…

      Pamiętaj zatem mój przyjacielu

      Order Uśmiechu nie jest dla wielu".

      21 września to dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, tym samym jest to święto patrona naszej szkoły.

      Dzień ten był wyjątkowy, pełen radości i uśmiechu pomimo tego, że trzeba było wypić sok ze świeżo wyciśniętej cytryny.

      Przedszkolaki poznały sylwetki wybranych Kawalerów Orderu Uśmiechu, wykonały prace plastyczne oraz uczestniczyły w radosnym korowodzie uśmiechu.