• Warsztaty świąteczno - muzyczne w MDKu

     • W poniedziałek uczniowie klasy 1ai wybrali się do Miejskiego Domu Kultury na warsztaty świąteczno - muzyczne. Dzieci wykonały piękne mikołajowe ozdoby choinkowe, a później otrzymały porcję wiedzy na temat instrumentów muzycznych. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania i spotkania z Mikołajem, który obdarował uczniów słodkim upominkiem. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony poranek wszystkim pracownikom Miejskiego Domu Kultury.

     • Mikołajki w Mikołajkach

     • Zamiast tradycyjnych paczek z upominkami, tegoroczne mikołajki postanowiliśmy spędzić wyjatkowo aktywnie. Razem ze swoimi opiekunami, wybraliśmy się do Mikołajek. Główną atrakcją wyjazdu była ponad dwugodzinna zabawa w parku wodnym w Hotelu Gołebiewski. Do naszej dyspozycji było kilka rodzajów basenów, zjeżdżalni, saun i komora lodowa. Świetnie czuliśmy się w basenie z falą i na rwącej rzece. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Kolejną atrakcją był posiłek w restauracji hotelowej. Z pośród wielu dań, serwowanych w formie szwedzkiego bufetu, każdy znalazł coś dla siebie. Prawdziwą ucztą dla podniebienia były wyśmienite lody i desery. Pobyt nasz zakończyła wesoła i beztroska zabawa w dużej i trzeba przyznać – atrakcyjnej sali gier oraz zespołowe mini turnieje na kręglach. Wszyscy wracaliśmy zadowoleni i uśmiechnięci. Autobus tętnił życiem. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

      Uczniowie klas 5c i 5d.

     • Światowy Dzień Życzliwości w klasach 2

     • 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. Dzień ten ma wzbudzić w ludziach pozytywne emocje i uwrażliwić wszystkich na wzajemną życzliwość. Inicjatorami święta byli bracia Brian i Michael McCormack ze Stanów Zjednoczonych, którzy w 1973 roku, w odniesieniu do konfliktu między Egiptem i Izraelem, próbowali przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej. Warto, by relacje między uczniami były nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. W tym roku szkolnym klasy drugie zaplanowały w związku z tym nietypowym świętem szereg różnych działań, które zakończyliśmy w tym tygodniu. Miały one na celu wywołać w nas pozytywne emocje. Była to też okazja, aby podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. W miłej i serdecznej atmosferze minęły nam dni, których celem było pielęgnowanie pozytywnego nastawienia do drugiego człowieka, propagowanie uprzejmości i życzliwości na co dzień oraz zwykłej ludzkiej dobroci. Drodzy Uczniowie! Pamiętajcie, dobra energia, którą skierujemy w świat, do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z działań w klasach 2.

     • Mikołajki na sportowo

     • Uczniowie klas pierwszych aktywnie uczcili dzień Świętego Mikołaja w rytm świątecznych przebojów i w duchu sportowej rywalizacji. Miłym akcentem były odwiedziny mikołaja ze słodkimi upominkami, wspólne tańce oraz pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Mikołajkowy dzień był wyjątkowy i wywołał wiele pozytywnych emocji wśród uczestników zabawy.

     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

     • 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat ograniczeń z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnością.

      Chcąc pokazać najmłodszym uczniom naszej szkoły ich świat, zespół nauczycieli przeprowadził "Warsztaty Sensoryczne". Wzięły w nich również udział grupy przedszkolne 5-6 latków z Niepublicznego Przedszkola "Kraina Gumisiów" oraz Miejskich Przedszkoli nr 1 i 2.

      Przy tej okazji mogliśmy podziwiać również prace plastyczne wykonane przez naszych absolwentów: Marysię Długokęcką i Adriana Kardasia.

      Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji.

     • Nowe książki już w bibliotece szkolnej

     • Już są. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupionych zostało 617 różnorodnych książek. Książki te wybierała społeczność szkolna, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

      Księgozbiór biblioteki wzbogacił się nie tylko o lektury szkolne, ale o książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne książki, często bestsellery, autorów nagradzanych w prestiżowych konkursach literackich. Tak ciekawie doposażony księgozbiór pozwala uczniom miło spędzać czas, dostarcza radosnych emocji, wielu wrażeń, rozbudza zainteresowania, skłania do dyskusji na temat przeczytanych książek .

      Zapraszam do biblioteki szkolnej.