• PIKNIK KLAS DRUGICH

     • Już wkrótce wakacje, a drugoklasiści 18 czerwca świetnie spędzili wspólnie czas podczas zabaw na świeżym powietrzu.

     • LEKCJE PRZYRODY W KLASACH IV

     • Jak mogę poznawać przyrodę? Z czego składa się otaczający mnie świat? Co ciekawego można zobaczyć w okolicy szkoły i miejscach, w którym mieszkam? Co to jest zdrowy styl życia? Jak być asertywnym? Jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach? Jak zbudowany jest organizm człowieka? (...)

      Na takie i wiele innych pytań związanych z tajemnicami świata przyrody, uczniowie klasy IV szukali odpowiedzi podczas lekcji. Uczyli się także jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia oraz jak poradzić sobie z udzielaniem pierwszej pomocy. A finał…należał już do samych uczniów, którzy systematycznie przygotowywali omawiane zagadnienia.

      Zapraszamy do galerii podsumowującej całoroczną pracę przyrodników.

      Brawo Klasy IV!

     • WYCIECZKA KLAS 3 DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PRZASNYSZU

     • Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz lanie wody z węża strażackiego. Bardzo dziękujemy za ciekawą i interesującą lekcję.

       

     • KLASY DRUGIE POZNAJĄ IDEĘ I MISJĘ ZHP

     • Nie trzeba daleko szukać, żeby spotkać kogoś, kto daje nam dobry przykład, pracuje i działa na rzecz innych, prowadzi działalność społeczną i po prostu jest ciekawym człowiekiem. Z tych powodów, w minionym tygodniu, wszystkie klasy drugie spotkały się w Domu Harcerza z druhną Małgorzatą Tom, która na osobistym przykładzie przybliżyła nam ideę i misję ZHP, przeprowadziła zajmującą i wesołą zbiórkę oraz zachęciła do wstąpienia w szeregi zuchowe i harcerskie.

     • KLASA 3e Z WIZYTĄ W MUZEUM WETERYNARII

     • Kolejna wycieczka za nami. Tym razem wybraliśmy się do Muzeum Weterynarii. Nie było łatwo, ale się udało! Okazało się, że nasz Przasnysz jest całkiem duży. Na miejscu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o dawnych sposobach leczenia zwierząt. Niektóre uznalibyśmy za niemożliwe…. A jednak! Po zwiedzeniu wystaw czekała na nas miła niespodzianka (jednak to pozostanie naszą tajemnicą) i smaczne łakocie w kawiarni Cafe Rynek. Czas upłynął szybko i co najważniejsze z uśmiechem na twarzach. Serdecznie dziękujemy Panu Waldemarowi Krzyżewskiemu za przemiłe przyjęcie i ciekawe opowieści!

     • Fotorelacja z wręczenia nagród laureatom konkursu The Big Challenge

     • Poniżej prezentujemy ranking szkolny

      POZIOM 1

      1 miejsce - Dominika Długokęcka 5ai

      2 miejsce - Maria Załęska 5b

      3 miejsce - Aleksander Jakubowski 5d

      POZIOM 2

      1 miejsce - Alicja Kobylińska 6b

      2 miejsce - Piotr Ejzak 6b

      3 miejsce - Korneliusz Kacprzak 6c

      POZIOM 3

      1 miejsce - Mateusz Banaszek 7a

      2 miejsce - Mariusz Kobyliński 7a

      3 miejsce - Wiktor Gorczyca 7c

      POZIOM 4

      1 miejsce - Nikodem Spiżarski 8b

      2 miejsce - Maja Tabaka 8a

      3 miejsce - Blanka Kolwicz 8b

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w tym europejskim konkursie z języka angielskiego, gdzie rywalizowało ze sobą ponad 500 tyś uczniów z takich krajów jak Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania itp. Zapraszamy za rok.

     • WSPOMNIEŃ CZAR

     • Piosenki retro mają w sobie pewną magię… Ten koncert na długo pozostanie w pamięci i zawsze będzie wywoływał uśmiech. Było przy nim dużo pozytywnych emocji, uśmiechu, zabawy i wzruszeń! Powspominajmy troszkę na koniec trzyletniej współpracy. Przy okazji bardzo dziękujemy Tacie Mikołaja za pomoc w nagraniu i przygotowaniu tej (i innej) filmowej pamiątki!

     • W KRÓLESTWIE PSZCZÓŁ I NIE TYLKO

     • Dziś uczniowie klasy 2d mieli okazję zobaczyć Pasiekę Miejską. Pan Burmistrz bardzo szczegółowo opowiedział dzieciom, jak wygląda życie pszczół. Uświadamił im, jak niezwykle ważne dla naszego ekosystemu są te maleńkie owady, za co z całego serca dziękujemy! Po tej wspaniałej lekcji przyrody udaliśmy się do przasnyskiej stacji uzdatniania wody. Tu również czekało na nas wiele ciekawostek. Dzieci dowiedziały się, skąd się bierze woda w kranie i czy można ją pić. Po powrocie do szkoły zrobiliśmy warsztaty w plenerze, podczas których uczniowie, w ramach podsumowania, namalowali farbami pasiekę. To był pracowity, ale wspaniały dzień!

     • „Rzuć piłeczkę - porusz umysł”

     • Uczniowie z 6a wybrali się dziś do najmłodszych uczniów w naszej szkole. Przez ostatnie kilka miesięcy, w każdej wolnej chwili, ćwiczyli umiejętność żonglowania. Dziś zaprezentowali swoje umiejętności. Zachęcali również do  ćwiczeń i zabaw z piłką.  Wszyscy wspaniale się bawili.

     • DZIEŃ RODZINY W KLASIE 3ai

     • W dniu 10 czerwca w klasie 3ai odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Uczniowie przygotowali część artystyczną, którą przedstawili kochanym rodzicom. Spotkaniu towarzyszyły moc wzruszeń i radości.

     • BAŚNIOWE GRANIE

     • Piosenki, kolorowe postacie i kostiumy oraz multimedialne efekty sceniczne zauroczyły uczniów klas 1-3, którzy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli spektakl pt. "Baśniowe granie" w Miejski Dom Kultury w Przasnyszu. Spektakl przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem. Ważny przekaz z pewnością trafił do wszystkich dzieci. Dziękujemy Teatrowi Artenes za zaproszenie na " Baśniowe granie"

     • ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

     • Oddział przedszkolny 0c uczestniczył w kilku spotkaniach z serii:"Zawody naszych rodziców". Gośćmi, a zarazem bohaterami spotkań byli Rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci miały okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach poznając tajniki zawodów takich jak: kosmetolog, muzyk oraz policjant. Przedszkolaki poznały zasady pracy, zakres obowiązków oraz wyposażenie niezbędne w danym zawodzie. Towarzyszyło temu mnóstwo wrażeń i ciekawych doświadczeń. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za obecność oraz zaangażowanie!

     • WYCIECZKA KLAS 7 i 8

     • W dniach 4-6 czerwca uczniowie klas 7a, 7c, 8a i 8b uczestniczyli w niezwykłej wycieczce. Przygodę rozpoczęli w Gdańsku, gdzie zobaczyli m.in. Fontannę Neptuna, Bazylikę Mariacką, Muzeum II Wojny Światowej.  Następnie udali się do Gdyni, skąd promem popłynęli do malowniczej Szwecji. Tam zwiedzili dwa miasta - Karlskronę i Kalmar. Wycieczka ta zapewniła im niezapomniane wrażenia i wspomnienia.

     • A u nas - strefa relaksu i wypoczynku dla uczniów

     • Jedynkowicze korzystają z prawdziwie wakacyjnej pogody i relaksują się na świeżym powietrzu! Dzisiaj po raz pierwszy mali i całkiem duzi uczniowie SP1 spędzali przerwy międzylekcyjne na kolorowych leżakach i siedziskach. W zielonej przestrzeni wolnej od ławek i tablic odpoczynek i swobodne nawiązywanie relacji są zdecydowanie przyjemniejsze! W Jedynce odczuwa się już wakacyjną atmosferę!