• Zawody Międzypowiatowe w Drużynowym Tenisie Stołowym

     • Drużyny naszej szkoły w składzie Julia Andrychowska i Paula Andrychowska oraz Kacper Górski i Kacper Gwardys reprezentowały Szkołę Podstawową nr 1 na Zawodach Międzypowiatowych w Drużynowym Tenisie Stołowym, które odbyły się 16.04.2023 r. w Ostrołęce. Siostry Julia Andrychowska i Paula Andrychowska osiągnęły duży sukces sportowy zajmując wysokie drugie miejsce na podium w gronie dziesięciu drużyn z międzypowiatu. Serdecznie gratulujemy drużynie dziewcząt i chłopców za wspaniałą grę i godne reprezentowanie naszej szkoły na zawodach sportowych w drużynowym tenisie stołowym oraz życzymy dalszych sukcesów.

     • Konkurs plastyczny

     • Na świetlicy szkolnej dnia 13 kwietnia uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Moje oczy widzą coś pięknego". Wręczone zostały dyplomy I drobne upominki dla uczniów, których prace najbardziej się spodobały .

      Wyróżnienia otrzymali: Zofia Rosińska, Kalina Szkalińska, Wiktoria Gaczyńska, Alicja Hulewicz, Mikołaj Cieślak, Nadia Borkowska, Hanna Balkowska. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

      Nagrodzone pracę można zobaczyć na świetlicy szkolnej w Dużej Jedynce. Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w konkursach!!!

     • Spotkanie z dentystą - oddziały przedszkolne

     • Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej szkoły Panią stomatolog Agnieszkę Troczek. Przedszkolaki mogły zobaczyć narzędzia używane w gabinecie stomatologicznym. Pani Agnieszka wyjaśniła, co należy robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Pokazała na modelu szczęki zalecaną technikę mycia zębów oraz zachęciła do regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa.

      Dziękujemy Pani Agnieszce za wizytę oraz poświęcony nam czas!!!

     • Wycieczka klas 2

     • W końcu nadeszła długo wyczekiwana wycieczka. Tym razem wybraliśmy się do Warszawy, gdzie spędziliśmy cały dzień na wspólnej zabawie, mając jednocześnie okazję do bliższego poznania siebie.

      Pierwszym punktem podróży była wizyta w Centrum Rozrywki Hulakula, gdzie bawiliśmy się na sali zabaw lub graliśmy w kręgle. Każdy wybrał to, co sprawiło mu większą przyjemność. Po godzinie szaleństwa w dobrych nastrojach przejechaliśmy do 200-letniej Fabryki Norblina, gdzie obecnie znajduje się mi.in. Centrum Mądrej Zabawy - Smart Kids Planet. Tam mieliśmy okazję uczestniczenia w warsztatach pod hasłem Gorączka suchego lodu, po których nadszedł czas na zabawę w różnych strefach tematycznych tj. w strefie zgranej paczki, strefie mądrych zakupów, w jabłkowym sadzie, a także w strefach poświęconych tworzeniu, odkrywaniu, fantazjowaniu i trenowaniu. Było SUPER!!! Zabawa mogłaby się nie kończyć, ale czekała na nas jeszcze jedna atrakcja – seans w kinie Gram. W kinie innym niż większość;)

      Jednak to był już ostatni punkt programu. Nadszedł czas na powrót do domu. Droga upłynęła dosyć szybko, ponieważ się nie nudziliśmy. Niemalże całą drogę śpiewaliśmy przeboje znanych wykonawców. Było wesoło i naprawdę głośno;) Uśmiech nie schodził nam z twarzy:))))

      A teraz już z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę!!!

     • Spotkanie z panią policjantką

     • Uczniowie 5a spotkali się w panią policjantką. Lekcja, którą przeprowadziła pani dzielnicowa miała na celu uświadomienie dzieciom, jakie zagrożenia niesie niewłaściwe korzystanie z Internetu i telefonu komórkowego. Szczególną uwagę zwróciła na ochronę swoich danych osobowych i wizerunku.  Przestrzegła, że to co umieszczamy w Internecie nigdy nie ginie. Powiedziała, że nie mamy wpływu na to, kto i w jaki sposób wykorzysta nasze dane, które umieściliśmy w sieci. Przypomniała też o netykiecie, czyli zasadach dobrego zachowania się w Internecie. Poinformowała  również, że za nieodpowiednie korzystanie z  sieci i komunikatorów grożą poważne konsekwencje.

     • Czekoladowe święto

     • 12 kwietnia obchodzone jest bardzo słodkie święto mianowicie Dzień Czekolady. W związku z tym uczniowie klasy 1ai wybrali się na czekoladowe warsztaty do sali zabaw Frajda. Najpierw otrzymaliśmy ogromną porcję wiedzy na temat czekolady i jej pochodzenia. Później każdy miał okazję wybrać dodatki i skomponować swoją własną, niepowtarzalną tabliczkę czekolady. Oczywiście był też czas na wesołą zabawę.

     • Karol - Inka - ponownie w Jedynce!

     • W poniedziałek najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się  z niecodziennymi gośćmi.  Karol i Inka  to dwie cudowne alpaki.  Spotkanie z tak wyjątkowymi zwierzętami, możliwość dotknięcia, pogłaskania, karmienia, wywołała w uczniach wiele emocji.  Pani Natalia, opiekunka alpak, bardzo ciekawie i z wielką przyjemnością dzieliła się wiedzą o swoich puchatych przyjaciołach.  Przybliżyła dzieciom skąd pochodzą alpaki, w jakich warunkach naturalnych żyją, co jedzą, w jaki sposób pomagają ludziom. Te sympatyczne zwierzęta są inteligentne, spokojne i cierpliwe, a jednocześnie bardzo ruchliwe.  Spotkanie z nimi było wyjątkowym przeżyciem. Dziękujemy Przasnyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Świetlik” za zorganizowanie tego spotkania.

     • Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy w 3ai

     • Dzisiejsza lekcja poświęcona była zwyczajom i tradycjom związanym z Wielkanocą. Uczniowie oglądali film, rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki i śpiewali tematyczne piosenki oraz wykonali pracę plastyczną (wydrapywankę), z której powstała klasowa galeria.