• Umiem pływać - zajęcia rekreacyjno - sportowe na basenie

     • Uczniowie klas 3ai, 3b biorą udział w zajęciach nauki pływania na basenie w Ciechanowie. Dzieci mają możliwość nabywania i doskonalenia umiejętności pływania pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Podczas zajęć mogą też zrelaksować się w wodzie, odpocząć w jacuzzi czy przepłynąć duży basen. Nasi trzecioklasiści bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach.

     • Laboratorium Przyszłości - doświadczenia przyrodnicze w klasie 3ai.

     • Uczniowie klasy 3ai uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych "Barwniki fotosyntetyczne". Samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, odpowiadali na pytania badawcze: czy zielony liść ma w sobie tylko zielony barwnik?, czy kolorowe liście - żółte, pomarańczowe i czerwone - zawierają tylko te barwniki, które widzimy? Do realizacji zajęć wykorzystano zestaw z Laboratorium Przyszłości. Moduł Energia. Dzieci poznawały nowe pojęcia z zakresu przyrody i biologii, uczyły się formułować wnioski. Pracowały w grupach badawczych ucząc się przez zabawę.

     • Jesienne eksperymenty

     • Uczniowie klasy III b bardzo chętnie poznają świąt przyrody. Poprzez realizację tematów ,,Jesienny wiatr" i ,,Do czego potrzebne jest powietrze?" dzieci mogły poeksperymentowac. Przeprowadzając doświadczenia badawcze wykorzystaliśmy zestaw ,,Powietrze" z Laboratorium Przyszłości. Dzieci ćwiczyły umiejętność wnioskowania, logicznego myślenia i wyjaśniania obserwowanych zjawisk. Największą frajdą było wykonanie w grupach ,,wiatromierza" i sprawdzenie jego działania. Nauka przez zabawę bardzo się wszystkim podobała.

     • Dzień Kundelka w klasie 1ai

     • Dzień Kundelka to nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.

     • Plebiscyt Edukacyjny 2022

     • Z radością i satysfakcją informujemy o nominacji JEDYNKI do nagrody w ogólnopolskim Plebiscycie Edukacyjnym, zorganizowanym przez Polskę Times Echa Dnia i Tygodnik Ostrołęcki.

      Jest to szczególne wyróżnienie, ponieważ zostaliśmy zgłoszeni przez uczniów i rodziców naszej szkoły, którzy również nominowali w kategorii dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli:

      Renatę Dominiak

      Małgorzatę Tom

      Annę Wiechowską Grzeszczuk

      Już we wtorek, 25 października, rozpocznie się głosowanie, do którego serdecznie zapraszamy i zachęcamy.

     • Razem z Seniorami świętowaliśmy Dzień Seniora

     • Uczniowie klasy 2d otrzymali zaproszenie od przasnyskich Seniorów na obchody Dnia Seniora.

      Z ogromną radością zaproszenie przyjęli i w czwartek, 20 października, wystąpili w Klubie Seniora

      z krótkim, żartobliwym przedstawieniem.

      Młoda grupa wokalno – teatralna została przyjęta przez Seniorów niezwykle serdecznie i nagrodzona za występ ogromnymi brawami, szczerymi wyrazami uznania  oraz słodkim poczęstunkiem.

      Bardzo dziękujemy  za zaproszenie, a wszystkim Seniorom raz jeszcze życzymy wielu lat w zdrowiu, pozwalającym  na aktywne życie i realizację swoich pasji,  spokoju, radości oraz wszelkiej pomyślności.

       Niech każda chwila będzie najlepszym czasem do spełnienia marzeń dotąd niespełnionych.              

                                                                                                                              Klasa 2d wraz z wychowawczynią    

     • Konkurs plastyczny

     • Nasze dwie świetlice wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez firmę FRICKE. W zamian za prace dzieci otrzymały trzy duże zabawki, ciągniki marki John Deere z przyczepami oraz inne drobiazgi.

      Są to modele w skali 1:16. Mają skręcane koła, otwierane drzwi, przyczepy się zapinają i odpinają oraz mają funkcję wyładowania.

      Nic, tylko wsiadać i jechać w pole… ale w naszym przypadku na dywan.

      Dzieci już od rana pytają Pań - Czy możemy wziąć „Dżondiry”?

      Następnie zaczyna się praca, wożone i wysypywane są przeważnie klocki, widocznie taki klockowy sezon :) Dzieci zgodnie rozdają sobie zadania, tworząc małe szkolne gospodarstwo.

      Zabawki trafiły do nas dzięki fundatorowi – firmie FRICKE.

      FRICKE jest dealerem oraz serwisantem ciągników, kombajnów, sieczkarni i innych produktów amerykańskiej marki John Deere w naszej, północno-wschodniej części Polski. FRICKE sprzedaje jeszcze dużo innych maszyn rolniczych, a o tym można poczytać na stronie www.fricke.pl

     • Zbiórka charytatywna dla Antosia

     • W poniedziałek, 17 października, zakończyliśmy zbiórkę charytatywną dla Antosia, ucznia naszej szkoły, który potrzebuje specjalistycznego leczenia.

      Z ogromną radością informujemy, iż dzięki Wielkim Sercom Uczniów, Rodziców i wszystkich Pracowników Jedynki udało nam się zebrać 13.545 zł 33 gr!!!

      Na sumę tę złożyły się datki od uczniów - 3.153 zł 71 gr, kwota uzyskana z kiermaszu

      ciast - 5.711 zł 36 gr, datki Klasowych Rad Rodziców
      w ramach akcji z okazji Dnia Edukacji ,,Datek - nie kwiatek” - 4.680 zł 26 gr.  

      W środę, 19 października, wpłynęła kolejna darowizna, przekazana przez Rodziców.
      W związku z tym ostateczna zebrana kwota na leczenie Antosia wyniosła 14.045 zł 33 gr!!!

       

      DZIĘKUJEMY!!!

     • Klasy VI w Przejmach

     • Dnia 13 X klasy szóste gościły w leśniczówce Przejmy. To piękne miejsce przywitało nas od dawna wyczekiwaną, słoneczną pogodą. Gry i zabawy sportowe, spacery po lesie, ognisko i kiełbaski, ale też wiele rozmów... to wszystko śmiało można nazwać wspaniałą integracją! A gdy dodamy przepiękne barwy złotej polskiej jesieni….Aż żal wyjeżdżać! Za rok wrócimy tu na pewno!

      Uczniowie, wychowawcy i opiekunowie klas VI

     • Z wizytą na poczcie - klasy 0

     • 18 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię, w której segreguje się listy. Poznały, jaką drogę musi pokonać list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Jedną z największych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Dzieci wysłały również kartkę z pozdrowieniami do „Dużej Jedynki”. Wycieczka okazała się niezwykle pouczająca i interesująca.

     • Dzień Poczty

     • Dzień Poczty Polskiej obchodzony jest 18 października, jako upamiętnienie utworzenia Poczty Królewskiej przez króla Zygmunta II Augusta. Przy tej okazji poznaliśmy pracę listonosza, wykonaliśmy kilka zadań, a nawet sami zrobiliśmy koperty na listy, które wrzuciliśmy do prawdziwej skrzynki na listy. W niedalekiej przyszłości planujemy również wybrać się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego.

     • Spotkanie z policjantką

     • W minionym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się z funkcjonariuszką policji Panią Iloną Cichocką. Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki „Jesteśmy asertywni. Potrafimy powiedzieć NIE”. Po ciekawej rozmowie oraz obejrzeniu filmu dzieci wiedzą jak zachowywać się w kontaktach z obcą osobą. To była bardzo ważna lekcja dla przedszkolaków.

     • Warzywne stworki w klasie 2ai

     • Jesień, jak co roku, dostarczyla nam wspaniałe naturalne okazy warzyw do zabaw i eksperymentów dziecięcych. W ten właśnie oto sposób powstały w klasie 2ai warzywne stworki, potworki.

     • Mali artyści świetlicy z "Małej Jedynki"

     • 1. Przywitaliśmy szkołę wspomnieniami z wakacyjnych podróży, zapoznaliśmy się z bezpiecznym poruszaniem po drodze, przejściach dla pieszych, ścieżkach rowerowych.                                        

      2. Jesień również zawitała w świetlicy, przynosząc wiele kolorów i barw. Uświadomiliśmy sobie jak ważną rolę pełnią drzewa na naszej planecie, przypomnieliśmy o zdrowym odżywianiu i odpowiednim ubiorze chłodną, jesienną porą.  

      3.Wiemy, że wokół nas żyje wiele zwierząt z różnych środowisk. Są to nasi mali i duzi przyjaciele.