• Wiosna, wiosenka w grupie 0b

     • Nic tak nie pozwala poczuć, że wiosna jest już z nami, jak obserwacja budzącej się do życia przyrody.

      Na zajęciach przyrodniczych nasze przedszkolaki dowiedziały się m.in. Jak zbudowane są rośliny? Czego potrzebują? Kto to jest ogrodnik? Jakich narzędzi potrzebuje do pracy? Kiedy wiedza została zdobyta przyszedł czas na praktyczne zajęcia. Dzieci wspólnie założyły swój ogródek na oknie. Posadziły cebulki. Zasiały warzywa, zioła, owies oraz rzeżuchę. Nie mogło zabraknąć hodowli fasoli w słoiku z gazą. Dzięki ogródkowi przedszkolaki będą mogły codziennie obserwować wzrost i kiełkowanie poszczególnych roślin. Nauczą się jak pielęgnować rośliny podczas pełnienia dyżurów.

     • Wiosennie w grupie 0ai

     • Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin i wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa. W tym celu z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (narzędziom, doniczkom, słoiczkom), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakich potrzebują rośliny do wzrostu, poznały także budowę rośliny. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności, dzieci samodzielnie siały i sadziły roślinki w doniczkach z ziemią. Założyły także hodowlę fasoli w słoiku z gazą, a następnie umieściły na oknie. W ten sposób przedszkolaki będą miały okazję obserwować kiełkowanie i wzrost poszczególnych roślin. Ponadto nauczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.

     • Z wizytą w piekarni - oddziały przedszkolne

     • 23 marca przedszkolaki odwiedziły pobliską piekarnię „Klementynka”. Dzięki uprzejmości pracowników dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia, przyjrzenia się pracy piekarza, poznania etapów powstawania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny i narzędzia, które pomagają w pracy piekarzowi: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem i wielkie łopaty do wyjmowania pieczywa z pieca. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Dzieci miały także okazję zobaczyć jak powstają pączki, drożdżówki i inne słodkości. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły pracownikom kartki życząc satysfakcji z pracy, mistrzowskich wypieków oraz ogromnego grona zadowolonych klientów.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom za okazaną gościnność i miłą atmosferę.

     • Wizyta w Ciechanowie

     • To była piękna, słoneczna środa. Przed godziną 8.00 na parking przy SP1 podjechał mały bus, do którego wsiedli uczniowie 4ai wraz z zaproszonymi gośćmi. Po niespełna pół godzinnej podróży dotarli do Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o losach zamku i jego mieszkańców.  Na dziedzińcu zamkowym, co odważniejsi, sprawdzili, jak czuli się złoczyńcy, którzy odbywali karę zamknięcia w dybach. Szczęśliwie wszyscy wyruszyli w dalszą drogę. Po obejrzeniu filmu w kinie, małej przekąsce, pojechali do Parku Nauki Torus. Tam przeprowadzali doświadczenia z różnych dziedzin. Sprawdzali też, jak działa witamina C, w jakiej postaci najlepiej ją spożywać i gdzie jest jej najwięcej.  Wspólnie spędzony czas upłynął bardzo szybko.

     • Słodkie Święto

     • 15 marca obchodzone jest Święto Cukierników i Piekarzy, dlatego uczniowie klasy 1bi odwiedzili cukiernię "Kaczorek" i wręczyli piękne laurki. W podziękowaniu, dzieci dostały pudełko pysznych ciastek i pączki.

     • Wiosna - ach to ty…

     • Podobnie jak wszyscy, my też, nie mogliśmy doczekać się nadejścia wiosny. Jeszcze przed jej rozpoczęciem wybraliśmy się na poszukiwania. Pomimo tego, iż spacer był krótki (zimowy wiatr przypominał nam o sobie), to i tak znaleźliśmy kilka jej śladów. Niektórym obserwowanie przyrody na tyle się spodobało, że poszukiwania z aparatem w ręku kontynuowali w weekend wraz z rodziną.

      Udało się!!!

      Wiosna została znaleziona:)

      A jak już ją odkryliśmy, to nie mogła się przecież dalej chować. Przybyła cała w słońcu, a my mogliśmy cieszyć się nią podczas pierwszych wiosennych zabaw:)

     • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY w zerówce

     • 2 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Wody. Zajęcia przeprowadzone tego dnia były świetną okazją do promowania picia wody wśród dzieci, ale także do kształtowania zachowań proekologicznych. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.

      NIE MARNUJMY WODY!!!

     • Brawo Paula!

     • 21.03.22r w Chorzelach odbył się Powiatowy Finał w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Mistrzynią Powiatu w roczniku 2008 - 2009 została PAULA ANDRYCHOWSKA. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Dzień bez plecaka

     • DZIEŃ BEZ PLECAKA mógł nam się przydarzyć tylko w PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      Kreatywności i fantazji u nas pod dostatkiem...

     • "Wizyta w Radio Rekord Mazowsze 88,7 FM"

     • Nasze #serdeczne_karteczki dotarły do pracowników Radia Rekord Mazowsze w Ciechanowie. Radiowcom tak spodobały się nasze prace, że postanowili zaprosić nas do swojej redakcji. W czwartkowe popołudnie byliśmy w Ciechanowie, porozmawialiśmy z przemiłym Panem Redaktorem Maciejem Dobrowolskim na temat projektu Serdeczna Karteczka (i nie tylko), a także przeżyliśmy fantastyczną przygodę. A już w najbliższy poniedziałek o godzinie 12:00 możecie wszyscy nas usłyszeć w Radio Rekord Mazowsze 88,7 FM

      Zapraszamy - Kaja, Lena, Ignacy i Dominik

     • Z matematyką za pan brat

     • Królowa nauk? Matematyka!

      O każdą mądrą królową należy dbać i o niej zawsze pamiętać. Dlatego też 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki. W klasie 1e ten dzień trwał... 3 dni.

      Ćwiczyliśmy, liczyliśmy, mocno się staraliśmy i całkiem dobrze się przy tym bawiliśmy. Okazało się, że ta królowa ma wiele ciekawych twarzy i warto się z nią zaprzyjaźnić na całe życie!

      A o przyjaźń trzeba przecież dbać każdego dnia.