Aktualności

          • Akcja znakowania rowerów za nami!

          • Zgodnie z zapowiedzią, 11 września w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, przasnyscy policjanci przeprowadzili akcję znakowania rowerów.

            Znakowanie roweru polegało na naniesieniu na ramę oznaczenia, składającego się zarówno z liter, jak i cyfr.

            Oznaczenia dokonywano specjalnym pisakiem, który widoczny jest wyłącznie w świetle ultrafioletowym lub UV. Tak oznakowany pojazd dostawał jeszcze naklejkę. Ma ona tę zaletę, że zmiany, które powoduje w strukturze materiału, można wykryć nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

            Po oznakowaniu właściciele jednośladu otrzymali dokument z numerem, który został naniesiony na ramę.

            Podczas akcji oznakowano 70 jednośladów.

            „Dziękujemy Policjantom za ich profesjonalizm i zaangażowanie"

          • JEDYNKA NA PODIUM!

          • W minioną niedzielę wystartowaliśmy w charytatywnej sztafecie, w której na starcie prócz Jedynki oraz 6 innych drużyn, wystartował Dariusz Nożyński- Mistrz Polski w biegu 6-godzinnym, maratończyk.

            Warto dodać, że mieliśmy nie lada wyzwanie, ponieważ wszystkie sztafety miały do pokonania półmaraton (21,0975km) czyli 53 okrążenia bieżni lekkoatletycznej!!!

            Wkładając wszystkie siły w organizacje, zmiany, predyspozycje zawodników Naszej reprezentacji, ukończyliśmy wyścig na trzecim miejscu!

            To dla Nas ogromny sukces, ponieważ byliśmy pierwszą drużyną, w skład której startowali uczniowie Naszej szkoły:

            1. Dawid Nowotko 6b

            2. Jakub Olewnik 7d

            3. Maja Goliaszewska 7d

            4. Kacper Gwardys 7ai

            5. Kacper Górski 7ai

            6. Anna Kwiatkowska 7d

            7. Barbara Ładewska 7c

            8. Julian Mocek 6b

            To wszystko nie odbyło by się bez Pani Marty Smolińskiej z Małej Jedynki oraz Pana Damiana Skały, którzy zasilili drużynę prezentując znakomitą kondycję!

            Cała reprezentacja otrzymała pamiątkowe medale oraz stuatuetkę, która bezpośrednio po dekoracji została przekazana na ręce Pani dyrektor Justyny Kaliszewskiej.

            Bądźmy dumni z Naszych!

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

          • ZBUDUJMY DOM NA SKALE!

          • W imieniu katechetów pracujących w naszej szkole zachęcamy dzieci, młodzież oraz ich rodziców do wzięcia udziału w pielgrzymce do Rostkowa (16 września). Szczegóły w załączonym materiale oraz u nauczycieli religii. Dzieci do klasy IV włącznie, mogą w niej uczestniczyć jedynie pod opieką rodzica lub innego dorosłego opiekuna.https://katechetyczny.diecezjaplocka.pl/.../41.../

          • Wycieczka klas siódmych

          • W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Torunia i Bydgoszczy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu :) 

          • Matematyczne sukcesy uczniów

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w dwuetapowym Wojewódzkim Konkursie Wiedzy ZAWODY MATEMATYCZNE.  W klasyfikacji końcowej 9 z nich uplasowało się na podium.

            W kategorii  klas IV 

            Zofia Rękawek i Mateusz Gutowski zajęli miejsce I

            Karol Zadrozny i Bartosz Jabłonowski – miejsce II

            Radosław Dąbrowski – miejsce III

            Jakub Rykowski otrzymał wyróżnienie

             

            W kategorii  klas V 

            Szczypiński Szymon – miejsce III

             

            W kategorii  klas VI

            Kwiatkowska Anna – miejsce III

             

            W kategorii  klas VII

             

            Witka Adrian – miejsce II

             

            W kategorii  klas VIII

            Muszkiewicz Julia – miejsce II

             

            Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zofia Rękawek, która jako jedyny uczestnik tegorocznej edycji konkursu uzyskała 100% punktów.

            Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni.

             

             

          • Lekcja z Tatą

          • Usiąść z Tatą w jednej ławce, rozwiązywać z nim zadania, wspólnie czytać, po prostu być razem - to wielka radość. I to właśnie radością i pozytywną energią wypełniła się sala lekcyjna 19 czerwca, w poniedziałkowe popołudnie. Zaproszenie Tatusiów uczniów klasy 2d było prezentem, jaki dzieci przygotowały z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Wiele wyznań i wyzwań czekało na zaproszonych gości. Ale w rodzinie siła! I każde zadanie udało się wykonać. Wspólnie spędzony czas okazał się być najwspanialszym prezentem, którego nie da się kupić w żadnym sklepie. DZIĘKUJEMY!!!

          • The Big Challenge - wręczenie nagród

          • 12 czerwca wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie online z języka angielskiego "The Big Challenge" spotkali się na sali gimnastycznej na wręczeniu nagród. 

            Oto uczniowie z najwyższymi miejscami w poszczególnych poziomach:

            LEVEL 1 (klasy 4 i 5) 

            🥇Alicja Kobylińska

            🥈Piotr Ejzak

            🥉Zofia Rękawek

            LEVEL 2 (klasy 6) 

            🥇Mateusz Banaszek

            🥈Mariusz Kobyliński

            🥉Julia Karpińska

            LEVEL 3 (klasy 7) 

            🥇Maja Tabaka

            🥈Blanka Kolwicz

            🥉Nikodem Spiżarski

            LEVEL 4 (klasy 8) 

            🥇Weronika Michalska

            🥈Bartosz Ruszczyński

            🥉Lena Ruszczyńska

            Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali certyfikaty udziału i drobne upominki. Ponadto uczniowie, którzy zdobyli najwyższe wyniki, otrzymali dodatkowe nagrody rzeczowe. 

            Gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie! :)