• Uczta Bogów

     • Dnia 10 marca uczniowie kl. 5ai oraz 5d podczas lekcji języka polskiego przenieśli się do starożytnej Grecji, a konkretnie na Olimp. Każdy z uczniów wcielił się w postać wybranego boga lub boginię i wygłosił krótką przemowę oraz zaprezentował swoje boskie atrybuty. Na zakończenie odbyła się uczta, na której nie zabrakło nektaru i ambrozji.

     • Hollywoodzki Dzień Kobiet

     • Dzieci z grupy 0b podróżując po Ameryce Północnej zagościły tym razem w światowej stolicy kinematografii - Hollywood. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej oraz poznaniu ciekawostek związanych z tym miejscem, każdy mógł poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Nie zabrakło czerwonego dywanu, paparazzi, odcisków dłoni, oskarów, ale także upominków oraz słodkiego poczęstunku. To był niezapomniany Dzień Kobiet!!!

     • Bonjour Paryski pokaz mody

     • Dzieci z grupy 0ai w ramach zajęć kreatywnych „Podróż dookoła świata” odbyły niezwykłą podróż do Francji. Podczas zorganizowanego w grupie francuskiego dnia przedszkolaki mogły poznać kulturę i smaki Francji.

      Dzieci nauczyły się kilku zwrotów w języku francuskim. Poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju oraz ulubione potrawy Francuzów. Dzieci wzięły udział w paryskim pokazie mody. Chłopcy wcielili się w rolę artystów - malarzy. Dzieci mogły też założyć frak armii napoleońskiej oraz poznać historię powstania bagietki.

      Na zakończenie dnia dzieci skosztowały najbardziej znanych francuskich przysmaków - bagietki, sery, makaroniki oraz croissanty. Dodatkowym akcentem w tym dniu były drobne upominki i życzenia z okazji Dnia Kobiet oraz przepyszny tort!

     • Charytatywny kiermasz ciast

     • Kiermasz ciast w naszej Jedynce, którego organizatorami byli rodzice, wychowawcy i uczniowie klasy 8b i 2ai osłodził Święto Kobiet i - co najważniejsze – przyniósł dochód w wysokości 3 010,00 zł. Kwota zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Taty Kamila i Mateusza. Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim autorom pysznych ciast, podarowanych na kiermasz. O ich kuszącym wyglądzie i doskonałym smaku świadczy fakt, że sprzedały się błyskawicznie. Dlatego wszystkich, którzy nie zdążyli spróbować choćby kawałka, organizatorzy proszą o wyrozumiałość.

     • Dzień Małych Kobiet w 2c

     • Dzień Kobiet to okazja by kształtować u uczniów szacunek, życzliwość do drugiej osoby i zintegrować klasową grupę uczniów. Nasi chłopcy jak prawdziwi dżentelmeni zaprosili dziewczynki do sali zabaw Frajda. Wspólna zabawa poprzedzona została samodzielnie wykonanymi eko-torbami z indywidualnym rysunkiem. Ten dzień na pewno pozostawi w głowach wiele dobrych emocji i pozytywnej energii. To był miły i wesoły dzień.

     • Wymieniliśmy TALENCIAKI na nagrody!

     • Akcja sklepu Lidl ,,Szkoły Pełne Talentów " już za nami. Wszystkim, którzy się w nią włączyli, dziękujemy za przekazane na rzecz naszej szkoły vouchery. Zebrane TALENCIAKI wymieniliśmy na atrakcyjne nagrody - pakiet gier planszowych oraz stół do piłkarzyków. Nasi uczniowie już je przetestowali! Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

     • Zwyciężczynie konkursu lajkowego

     • Miło nam poinformować, że w lajkowym konkursie "Mój ulubiony bohater biblijny" najwięcej fanów swojej twórczości pozyskała nasza pierwszoklasistka - Ania Rękawek z Id z 619 głosami.

      Drugie miejsce i 601 głosów zdobyła Zosia Rękawek z IVd.

      Trzecie miejsce z 488 głosami - Wiktoria Szmulska z IVa.

      Serdecznie gratulujemy!

      Dziękujemy również wszystkim, którzy oddali swój głos na ulubioną pracę!

     • Wirtualny świat na lekcjach informatyki - okulary VR

     • Nasza szkoła dzięki przystąpieniu do projektu „Laboratoria Przyszłości” została wyposażona w nowoczesne okulary VR.
      W ramach lekcji informatyki uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem tego nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu mieli okazję przenieść się w tropikalny świat dzikich zwierząt pływając z rekinami, a także odbyć wirtualną podróż do wielu ciekawych miejsc na świecie.

      Zajęcia zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne. Okulary VR to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać na zajęciach. Dzięki temu nauka w naszej szkole będzie nie tylko przyjemniejsza, ale także efektywniejsza.

     • Książkowe niespodzianki dla naszych uczniów

     • Dzięki uprzejmości wydawnictwa Nowa Era księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o książki w języku angielskim i ukraińskim. Tym samym Jedynka włączyła się do charytatywnej akcji Fundacji Powszechnego Czytania. Książki w języku angielskim pochodzą ze Stanów Zjednoczonych od organizacji Book Project , natomiast książki w języku ukraińskim przekazali wydawcy ukraińscy.

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mój ulubiony bohater biblijny ze Starego Testamentu" oraz konkurs lajkowy

     • Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu znajomości Biblii, wielkiej kreatywności oraz zdolności plastycznych.

      W konkursie wzięło udział 26 osób z klas I - IV. Oceniając prace komisja konkursowa brała pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne, samodzielność i estetykę wykonania pracy oraz oryginalny sposób zaprezentowania tematu konkursu.

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      Klasy I - II:

      I miejsce: Anna Rękawek Id

      II miejsce: Mateusz Murach IIe

      III miejsce: Aleksandra Mystkowska Ic

      Klasy III - IV:

      I miejsce: Natalia Przybysz IIIb

      II miejsce: Robert Grabowski IVc

      III miejsce: Nadia Bednarska IVb

      Pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone na Uroczystym Zakończeniu Roku Szkolnego.

      Od dziś wystawę konkursowych prac można oglądać w głównym holu szkoły.

      Jednocześnie ogłaszamy "LAJKOWY KONKURS" (do 6 marca). Uczeń, którego praca zdobędzie najwięcej polubień, otrzyma dyplom ze specjalną adnotacją. Zachęcamy do głosowania!

     • Młodzi Mediatorzy w Jedynce!

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1  mieli okazję poznać ideę mediacji  i sposób pracy mediatora w konfliktach rówieśniczych.  Przez 2 dni (9 i 10 lutego)  41 uczniów klas 4-7 uczestniczyło w warsztatach „Mediacje rówieśnicze”, które poprowadziła pani adwokat - mediator sądowy.  Na koniec  uczestnicy otrzymali certyfikat y, które upoważniają ich do pełnienia roli szkolnych mediatorów w rozwiązywaniu konfliktów  koleżeńskich. Czy ta rola będzie im odpowiadała? Wszystko  okaże się w najbliższej przyszłości.  Jedno jest pewne - warsztaty się podobały  i  jak sami mówią „…przydadzą się w życiu!”.

     • Dzień Otwarty w Jedynce

     • W czwartek 9 lutego Jedynka gościła przyszłych zerówkowiczów i pierwszoklasistów z rodzicami. SP1 to uśmiechnięta i kolorowa szkoła. To szkoła, w której naukę łączymy z zabawą. O tym mogli przekonać się nasi goście. Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Było wspaniale! Do zobaczenia we wrześniu!

     • Bal Karnawałowy w oddziałach przedszkolnych

     • Bajkowe stroje, kolorowy wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych podczas Balu Karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje piękne kostiumy. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Bal był okazją do integracji dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

      Szkoda, że następny dopiero za rok!