• Andrzejkowy kiermasz babeczek z wróżbą

     • Jak co roku, tradycyjnie, zorganizowaliśmy andrzejkowy kiermasz słodkości z wróżbą. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Babeczki, które przygotowali pracownicy szkolnej kuchni rozchodziły się w zawrotnym tempie. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez zakup łakoci wsparli naszą działalność.

      Samorząd Uczniowski

     • Dyskoteka andrzejkowa

     • Andrzejki to idealny czas na zabawę! Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował dyskoteki andrzejkowe. Dnia 23 listopada bawiła się grupa najmłodszych uczniów naszej szkoły, klasy I-III, a 25 listopada w zabawie brały udział klasy IV – VIII. Szkolna ekipa do zadań muzycznych: Oskar, Kacper i Jan, zadbała o to, aby na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych hitów z czołówek list przebojów. Miłej atmosferze sprzyjała wykonana przez członków Samorządu Uczniowskiego andrzejkowa dekoracja. Podczas imprezy uczniowie bawili się doskonale - śpiewali, tańczyli, uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach i zabawach. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy oraz tym, którzy pomogli w zgromadzeniu środków na działalność Samorządu Uczniowskiego, serdecznie dziękujemy!

     • Drukujemy w 3D

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu zapoznają się z działaniem drukarki 3D. Dzięki temu urządzeniu nauka staje się interaktywna. Znajomość projektowania 3D pomoże w przyszłości rozwinąć uczniom wyobraźnię przestrzenną. Uczniowie mają możliwość zobaczyć proces drukowania a w przyszłości będą samodzielnie projektować i drukować projekty 3D.

     • Wystawa szopek bożonarodzeniowych

     • Zasady udziału:

      1. Do współtworzenia wystawy szopek zapraszamy klasy 0-VIII

      2. Szopkę należy wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziny.

      3. Praca może być wykonana z dowolnych materiałów oraz dowolną techniką i dowolnej wielkości.

      4. Szopkę należy podpisać podając imię i nazwisko autora oraz klasę, na dołączonej kartce.

      5. Z przygotowanych prac zostanie zorganizowana wystawa, którą będzie można oglądać w holu szkoły.

      6. Po jej zakończeniu, prace zostaną zwrócone autorom.

      7. Autorzy najciekawszych i najpiękniejszych prac otrzymają upominki.

      Termin:

      1. Szopki należy przynieść do szkoły najpóźniej do 19 grudnia 2022.

      Cele:

      1. Przypomnienie i przybliżenie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa.

      2. Integracja rodziny przy wspólnym wykonywaniu szopki.

      3. Rozwijanie wyobraźni twórczej oraz talentów artystycznych uczniów.

      4. Poznanie zwyczajów świątecznych oraz tradycji związanych z wykonywaniem szopek bożonarodzeniowych.

       

      Organizatorzy: Hanna Zagroba i Ewa Nażgiewicz

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dziś uczniowie klasy 1bi z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przynieśli do szkoły swojego ulubionego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.

     • Gratulujemy

     • W środę 23.11.2022r. odbyły się Mistrzostwa Powiatowe Dziewcząt w Piłce Nożnej Halowej w Jednorożcu. Dziewczęta reprezentujące SP 1 zdobyły wicemistrzostwo Powiatu.

      Drużyna w składzie:

      Paula Andrychowska

      Julia Andrychowska

      Julia Królikowska

      Oliwia Lompert

      Daria Obojska

      Laura Sachmacińska

      Zuzanna Gańko

      Anna Zalewska

     • Poznajemy Polskę - wycieczka uczniów klas trzecich do Torunia

     • Dzieci z klas trzecich w ramach programu "Poznaj Polskę" wzięły udział w wycieczce do Torunia. Odwiedziły Żywe Muzeum Piernika, gdzie uczestniczyły w warsztatach wypieku pierników. Następnie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zapoznały się z ćwiczeniami interaktywnymi dotyczącymi zagadnień przyrodniczych, fizycznych i matematycznych. Kolejnym punktem zrealizowanym podczas wycieczki był seans w planetarium pt. "Kosmiczna podróż".

      Dzięki przedsięwzięciu Poznaj Polskę uczniowie zdobyli nowe wiadomości i umiejętności oraz wysłuchali wielu ciekawych opowieści o mieście Mikołaja Kopernika.

     • Życzliwa 1ai

     • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to dzień bardzo szczególny, który ma nam uświadomić, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym. Dobro i pozytywna energia, którą dajemy innym zawsze do nas wraca. Ważne, abyśmy pamiętali o tym nie tylko od święta, ale każdego dnia. Życzliwość dodaje skrzydeł!

     • Koniecznie- Bezpiecznie!

     • W minionym tygodniu PIERWSZAKI spotkały się z przedstawicielami przasnyskiej Policji żeby porozmawiać na temat ryzykownych zachowań, skutków niewłaściwych wyborów, umiejętności odmawiam nieznanym osobom.

      Ciekawe i pouczające spotkanie poprowadzili: Pani aspirant Paulina Kacprowicz i Pan komisarz Paweł Rykowski.

      Serdecznie dziękujemy!

     • Z wizytą w Hiszpanii

     • Przedszkolaki z grupy 0b w ramach zajęć kreatywnych wybrały się tym razem w podróż do słonecznej i kolorowej Hiszpanii.

      Podczas zorganizowanego w grupie hiszpańskiego dnia poznawały kulturę i smaki tego kraju.

      Dzieci nauczyły się kilku zwrotów w języku hiszpańskim. Poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju. Samodzielnie wykonały prace plastyczne, wzięły udział w symbolicznej bitwie na pomidory (La Tomatina) oraz w walce z bykiem (Corrida). Próbowały również swoich sił w tańcu Flamenco, zatańczyły także przy utworze „Macarena” pochodzącego z Hiszpanii.

      Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o dwóch najbardziej znanych, hiszpańskich klubach piłkarskich. Degustowały również owoce, które rosną w Hiszpanii.

      Na zakończenie obejrzały film animowany „Bolek i Lolek w Hiszpanii” oraz fragmenty filmu „Zorro”.

      Ach! Co to był za dzień! Chociaż na chwilę mogliśmy zapomnieć o tym chłodzie za naszymi oknami.