• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września  w szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Celem tej akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Swoje umiejętności zerówkowiczom zaprezentowały uczennice z klasy 4b. Dziewczęta z klasy 5d podczas przerw w bibliotece czytały kolegom i koleżankom z klas 2bi, 3c, 4d. W świetlicy szkolnej w akcję zaangażowano uczniów klas 2, 3 i 4. Wspólne czytanie odbyło się również w klasie 2ai i 2d. Wydarzenie było okazją do przypomnienia uczniom ciekawych pozycji książkowych jak również formą spędzenia czasu.

     • Jesienna integracja klas czwartych

     • W piątkowe przedpołudnie, 30. września uczniowie klas czwartych wybrali się do Leśniczówki Przejmy. W pięknych okolicznościach przyrody spędzili czas aktywnie i radośnie. Dodatkowym akcentem były drobne upominki i życzenia z okazji Dnia Chłopaka. To był wspaniały i niezapomniany dzień.

     • Międzynarodowy Dzień Niesłyszących i Języka Migowego

     • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Niesłyszących i Języka Migowego uczniowie naszej szkoły poszerzyli swoją wiedzę na temat funkcjonowania osób niesłyszących. Mieli również okazję nauczyć się kilku słów w języku migowym uczestnicząc w spotkaniu z Panią Luizą Dawidziuk, co okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem. Język migowy jest naturalnym językiem osób niesłyszących, rozprzestrzenionym po całym świecie. Język ten jest bardzo plastyczny i może wyrazić wszystko to, co języki dźwiękowe, nie jest od nich uboższy ani gorszy. Przełamujmy swoją niepewność i nie obawiajmy się kontaktu z osobą niesłyszącą.

     • Wizyta Konwoju Humanitarnego w SP1

     • "Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz zmienić świat jednego człowieka"(...)Patryk Potępa

      Te słowa w pełni odzwierciedlają działalność Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego Przasnysz, którego przedstawicieli mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły. Pan Bartosz Gnojewski i Arkadiusz Szweda poprzez prezentację zapoznali uczestników spotkań z sytuacją ludności ukraińskiej w dobie wojny oraz formami pomocy, jakiej udzielają.

      Zobaczyliśmy ogrom cierpienia żołnierzy i cywilów, zniszczone miasta, tłumy uchodźców, ludzką tragedię...

      Ale postawa milionów Polaków, w tym Przasnysza, ukazuje ogrom dobra, wsparcie, bezinteresowną pomoc i życzliwość.

      Wiele emocji towarzyszyło nam podczas całego spotkania. Szczególnie utkwiła w pamięci relacja pani Anny, Ukrainki, która stała się naocznym świadkiem tragedii swojego narodu.

      I choć wokół trwa wojna, to pomimo wszystko... "ludzi dobrej woli jest więcej"...

      I to powinno stać się naszym mottem na każdy dzień, a postawa OKH - Przasnysz, wzorem do naśladowania.

     • Niezwykła wizyta

     • W dniu 26.09.2022r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów ze znanymi sportowcami Robertem Witką i Dariuszem Nożyńskim. Pan Robert Witka to absolwent naszej Jedynki, reprezentant Polski w koszykówce, a obecnie trener Hydro Truck Radom. Nasz drugi gość to absolwent przasnyskiej Dwójki i zawodnik w biegach długich, ultramaratończyk, aktualny Mistrz Polski w biegu na dystansie 100 kilometrów, zwycięzca kilku edycji biegu Wings for Life World Run w Polsce.

      Podczas spotkania Panowie opowiedzieli o swojej karierze, a także wielu ciekawych aspektach z życia sportowca. Pod okiem trenera Roberta Witki odbył się konkurs rzutów osobistych uczniów klas 7 i 8. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z autografami gości.

      Dziękujemy Panom Robertowi i Dariuszowi za wspaniały wywiad i cenne wskazówki sportowe. Życzymy dalszych sukcesów trenerskich i sportowych.

     • Witamy Jesień

     • 23 września to dzień, kiedy dzieci przywitały nową porę roku - JESIEŃ. Uczniowie klasy 2bi byli na spacerze, podczas którego obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie. Po powrocie, dzieci ozdobiły klasę samodzielnie wykonanymi dekoracjami.

     • Wesoła lekcja przyrody w klasach trzecich

     • Na powitanie jesieni wybraliśmy się do Leśniczówki w Przejmach. Poznawaliśmy życie lasu, jego budowę, rośliny i zwierzęta. Świetnie się bawiliśmy, graliśmy w piłkę i berka. Było ognisko i wspólny posiłek. Humory dopisywały!

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU w oddziałach przedszkolnych

     • ,,Jest taki Order jedyny na świecie,

      który otrzymasz tylko od dzieci…

      Pamiętaj zatem mój przyjacielu

      Order Uśmiechu nie jest dla wielu".

      21 września to dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, tym samym jest to święto patrona naszej szkoły.

      Dzień ten był wyjątkowy, pełen radości i uśmiechu pomimo tego, że trzeba było wypić sok ze świeżo wyciśniętej cytryny.

      Przedszkolaki poznały sylwetki wybranych Kawalerów Orderu Uśmiechu, wykonały prace plastyczne oraz uczestniczyły w radosnym korowodzie uśmiechu.

     • Święto Patrona Szkoły

     • 21 września to Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, czyli Święto Patrona naszej szkoły. Obchodom towarzyszył cykl działań dydaktyczno-wychowawczych, mających na celu promocję idei Orderu Uśmiechu oraz prezentację wybranych patronów, jako wzorów szlachetnych postaw dla dzieci i młodzieży.

     • Dzień pełen wrażeń!!!

     • Klasy Va i Vb odwiedziły ośrodek „Kulka” na Mazurach, gdzie spędziły aktywnie czas. Wspinały się w parku linowym, pływały w ogromnych kulach, strzelały do celu i obejrzały film w sferycznym gwiezdnym kinie 3D. Mazury są super!!!

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • W tym dniu dzieci z klasy 1bi obejrzały historię dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Poza tym ćwiczyły, liczyły i łączyły kropki, a na koniec wykonały piękne prace plastyczne.