• Tymczasem w szkolnej świetlicy...

     • HISTORIA PRZASNYSZA-LEGENDA O PRZAŚNIKU,

      to temat przewodni naszych zajęć, które odbyły się dzięki Pani Wioli z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu, która odwiedziła naszą świetlicę przy Żwirki i Wigury.

      Poznaliśmy Legendę o Przaśniku (jest oczywiście dostępna do wypożyczenia w bibliotece), mieliśmy do wykonania pracę plastyczną oraz grę w memory.

      Dzięki temu spotkaniu odkryliśmy również, że mamy obszerną wiedzę na temat architektury i miejsc kulturalnych Przasnysza, a także okolicznych miejscowości.

      Bawiliśmy się wspaniale, za co z całego serca jeszcze raz dziękujemy.

      Polecamy Miejską Bibliotekę Publiczną!

     • Mali zielarze

     • Po lekcji przyrody, podczas której uczniowie kl.1d poznawali rośliny łąkowe, przyszedł czas na zajęcia w terenie. Dzieci zebrały naturalne okazy, zasuszyły je i zrobiły zielniki. Dzięki temu tegoroczne lato zostanie z nami na długo :)

     • Poznajemy zawód lekarza weterynarii

     • We wtorek 21 czerwca 2022 r. nasza klasa poszła na wycieczkę do Przychodni Weterynaryjnej CrosVet, aby zobaczyć mieszczące się przy niej muzeum weterynarii. Na miejscu odbyliśmy dwie podróże: w przeszłość  i teraźniejszość zawodu lekarza weterynarii. W pierwszej z nich obejrzeliśmy z przewodnikiem zbiory muzeum. Najpierw dowiedzieliśmy się o patronach zawodu, a następnie obejrzeliśmy podkowy, wędzidła, munsztuki, strzemiona i dowiedzieliśmy się do czego służyły. W następnej sali obejrzeliśmy m.in. mikroskop z preparatem, zestaw chirurgiczny wojskowego lekarza z 1935 r. i pozostałości z I Wojny Światowej. Następnie w kolejnych salach obejrzeliśmy stare naczynia do przechowywania leków pułapkę na muchy i narzędzia do puszczania krwi oraz ciętych baniek, dowiedzieliśmy się co myśliwy z XIX wieku brał na polowanie i jak ładowało się strzelbę. 

      Miłą niespodzianką był poczęstunek w bibliotece :) 

      Następnie udaliśmy się do teraźniejszości i we współczesnym gabinecie przyjrzeliśmy się badaniu kota, oglądaliśmy aparat USG i zapoznaliśmy się z jego zastosowaniem.

       Na koniec odwiedziliśmy psy, podziękowaliśmy przewodnikom i udaliśmy się do szkoły.

                                                                                                                                                UCZNIOWIE KLASY 4d

     • Dzieci dzieciom

     • "Dzieci dzieciom" tak zatytułowany był kiermasz ciast i ciasteczek przygotowany przez klasy trzecie. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na zakup zabawek dla pacjentów Oddziału Pediatrycznego w przasnyskim szpitalu. Mamy nadzieję, że przekazane dziś prezenty przyniosą ulgę w chorobie i wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych.

     • 3ai na wycieczce w Płocku

     • Klasa 3ai wybrała się na wycieczkę do Płocka. Na początku dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Opowieści Droida", następnie odwiedziły zwierzęta w zoo, pobawiły się w sali zabaw, a na końcu zasmakowały Mc'Donald's. Wszyscy wrócili zadowoleni i w dobrym humorze.

     • SPOTKANIE Z BURMISTRZEM w oddziałach przedszkolnych

     • W środę 15 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w „Małej Jedynce” burmistrza Przasnysza, Pana Łukasza Chrostowskiego. Było to miłe spotkanie, podczas którego dzieci miały okazję odbyć swobodną rozmowę z włodarzem naszego miasta.

      Pytań oczywiście było wiele, ponieważ dzieci były ciekawe wszystkiego. Burmistrz bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie z nich. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca burmistrza, ale poznały również wiele ciekawostek z życia Pana Łukasza m. in. poznały pasję, jaką jest hodowla pszczół, o której burmistrz opowiadał z wielkim entuzjazmem. Spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze, były uśmiechy, przybijanie piątek. Tak naturalny kontakt z dziećmi zostanie na długo w ich pamięci.

      Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodki upominek od Pana Burmistrza oraz obejrzały teledysk z jego udziałem.

     • Koło graficzne

     • Młodzi twórcy reklamy i grafiki zaskakują pomysłowością. Naszym uczniom podczas wykonywania nowych projektów towarzyszyło poczucie humoru i niekonwencjonalne podejście do tematów i treści swoich prac. Jak na pierwsze kroki stawiane na tym terenie wyszły im całkiem ciekawe chwyty marketingowe. Na ostatnich zajęciach młodzi projektanci przygotowywali wakacyjne przygody w postaci komiksu.

     • „Szeptem do mnie mów”

     • Hałas męczy,                                                                                                       

      Hałas boli,

      Hałas myśleć nie pozwoli!

       

      Uczniowie klas I i II uczęszczający do budynku „Małej Jedynki”, od 1 listopada do 25 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Zagrożenia Hałasem, uczestniczyli w projekcie „Przerw szeptanych”. Głównym celem zabawy było promowanie zdrowia, bezpiecznej aktywności wśród uczniów, ograniczenie hałasu wśród najmłodszych, zapobieganie nudzie uczniowskiej. Klasy pierwsze i drugie raz dziennie, w ciągu swoich zajęć lekcyjnych spędzały jedną przerwę na zabawach w ciszy. Opiekę nad Uczniami sprawowali nauczyciele oraz „Strażnicy ciszy”, wybierani spośród koleżanek i kolegów z klasy. Każda klasa na start otrzymała 100 punktów. Zadaniem  było utrzymanie przez cały okres trwania projektu, minimalnie 50 punktów. Za naruszenie regulaminu przerw „Strażnicy ciszy” wraz z nauczycielami mogli zabrać 1 punkt uczniowi, który złamał „Kodeks szeptu”. Konkurs  wygrały klasy: Ie utrzymując 60 punktów, IIb  utrzymując 85 punktów i IIc utrzymując 81punktów. Zwycięzcy  w nagrodę wybrali się do sali zabaw” Frajda” w Przasnyszu. Nagrodę ufundowała Fundacja Pelikan. Podczas trwania projektu, uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Hałasujesz źle się czujesz”. Pierwsze miejsce zajęła: Natalia Przybysz kl. IIb, drugie-  Lena Batogowska kl. Ie.

      Wszystkim uczestnikom Gratulujemy!

      Pomysłodawca projektu i realizator: Dorota Jaśkiewicz.

      Współorganizatorzy: Karolina  Olewniczak (strona plastyczna, od 1 listopada do stycznia), Joanna Tworkowska Maruszewska, Izabela Machnowska.

       

     • Dzień Dziecka w klasach szóstych

     • W Dzień Dziecka uczniowie klas szóstych wzięli udział w zajęciach, podczas których Pani Dietetyk omawiała zasady zdrowego żywienia. Później uczniowie wspólnie przygotowali owocowe koktajle, a chętne osoby mogły skorzystać z możliwości pomiaru składu ciała. Na koniec Pani Trener zapewniła uczniom solidną dawkę ruchu.

     • Wycieczka klasy 5b i 6b do Olsztyna

     • Dnia 9 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Olsztyna. Podążaliśmy śladami wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Pierwszy punkt wyprawy to warsztaty plastyczne w olsztyńskim zamku oraz zwiedzanie wystaw. Duże wrażenie zrobiły na nas oryginalne przedmioty należące do astronoma. Podczas spaceru po Starym Mieście oglądaliśmy kamienice oraz Katedrę Świętego Jakuba. Nadszedł czas na seans w Planetarium, gdzie wszyscy zainteresowaniem poznawali tajniki wszechświata. Następnie, po zjedzeniu posiłku, udaliśmy się do papugarni. To dla nas nowość! Kolorowe piękne papugi mogliśmy nie tylko oglądać, ale także dotykać i karmić! I tak powoli wycieczka dobiegła końca. W dobrych humorach, pełni wrażeń wróciliśmy do Przasnysza. Bardzo polecamy Olsztyn!

      Uczniowie kl. 5b i 6b

     • DZIECIĘCA WIERSZYKARNIA, czyli pierwsze koty za płoty

     • Każdy skrywa jakiś talent! Czasami tylko trzeba więcej czasu, aby go odkryć, a czasami okazji do poznania siebie.

      DZIECIĘCA WIERSZYKARNIA była właśnie taką okazją. Pierwszoklasiści mogli spróbować swoich sił na scenie i zaprezentować wybrane wiersze dla dzieci. Królowały utwory Jana Brzechwy i Julina Tuwima. Nie zabrakło jednak wierszy bardziej współczesnych - Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner i Jadwigi Ruth Charlewskiej.

      Każdy starał się zaprezentować najpiękniej jak potrafił, a trema (rzecz wiadoma) nie pomaga. Pomimo to, UDAŁO SIĘ!

      BRAWO DLA NAJMŁODSZYCH!!!

     • Mali PIZZERZY

     • Nie ma rzeczy niemożliwych! O tym przekonali się pierwszoklasiści podczas wizyty w pizzerii DaGrasso.

      W trakcie warsztatów można było usłyszeć takie słowa:

      - A wiesz, że ja po raz pierwszy robię pizzę!

      - Ja też i to wcale nie takie trudne.

      A po chwili - Ale jest SUPER!

      Po czym każdy ze smakiem i uśmiechem na ustach "spałaszował" własnoręcznie przygotowaną pizzę.

      Może ktoś kiedyś zostanie znanym pizzerem? Trzymamy kciuki!