• Dzień Mamy w klasie 3ai

     • Z okazji Dnia Mamy klasa 3ai zaprosiła wszystkie mamy do wysłuchania piosenek, wierszy, życzeń i podziękowań. Wszystkie dzieci wręczyły Im wykonane przez siebie upominki i dyplomy. Każda mama miała za zadanie rozpoznać swój portret oraz odnaleźć wierszyk po charakterze pisma swojej pociechy. Poczęstunek i miła rozmowa umiliły nam ten czas.

     • 4ai z wizytą u króla w Warszawie

     • Zwiedzanie Zamku Królewskiego było bardzo ciekawe. Przewodnik opowiadał o codziennym życiu władcy. Przybliżył nam, jak król przyjmował gości, spożywał posiłki, spędzał czas wolny. Po zwiedzaniu królewskich komnat zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przed Zamkiem Królewskim i pod Kolumną Zygmunta III Wazy. Następnie obejrzeliśmy spektakl "Friends" w Teatrze Capitol. Był wyjątkowym przeżyciem. Opowiadał o szkolnych realiach. Pokazał co jest w życiu najważniejsze. Omawiał kwestie okazywania szacunku i wzajemnej tolerancji. Musical był pełen dynamiki, tańca i piosenek, oraz wyjątkowych ewolucji akrobatycznych. Wywarł na nas ogromne wrażenie. Po spektaklu odbyło się spotkanie z artystami. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia na trampolinach. Zmęczeni, ale zadowoleni,  wróciliśmy do domu.

     • Dzień Mamy w klasie 1ai

     • Kochana Mamo!

      Niech ten wspaniały dzień

      na zawsze Twe troski odsunie w cień.

      Niech się śmieje do Ciebie świat,

      widmem szczęśliwych i długich lat!

      Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki życzy 1ai

     • Spektakularny sukces SP1 na konkursie języka angielskiego ENGLISH GIVES THE POWER

     • 25. kwietnia 2022 reprezentacja uczniów naszej Szkoły wzięła udział w konkursie języka angielskiego dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Przasnysza i powiatu przasnyskiego English Gives The Power zorganizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.  Dzisiaj ogłoszono oficjalne wyniki.  Z przyjemnością i dumą informujemy, że nasi uczniowie zajęli WSZYSTKIE MIEJSCA NA PODIUM.

      I Miejsce Jakub Rudziński 8C

      II miejsce Zuzanna Kuliś 8A

      III miejsce Aniela Valentić 8C  i Tomasz Królicki 8D

      Wyróżnieni w konkursie uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Głównym sponsorem była szkoła językowa InterClass, dlatego też prócz wyżej wspomnianych upominków Jakub Rudziński otrzymał roczny kurs językowy,   Zuzanna Kuliś półroczny kurs językowy, a Tomasz Królicki i Aniela Valentić 25% zniżkę na kurs językowy w tej właśnie szkole języków obcych.

      Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

      Za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie English Gives The Power dziękujemy również Amelii Durskiej, Amelii Fejt, Oliwii Grabowskiej i Oliwii Witka z 8B, Amelii Kucińskiej z 8D oraz Darii Balkowskiej i Marii Boryceusz z 8E.

      Dziękujemy też nauczycielkom przygotowującym uczniów pani Magdalenie Rogali, pani Justynie Kaczorek oraz pani Katarzynie Bieńkowskiej.

     • Pewnego majowego dnia uczniowie klas I wybrali się na wycieczkę…

     • I to był bardzo dobry pomysł, ponieważ wszystko im sprzyjało – pogoda, humory i towarzystwo.

      Obrany kierunek – Płock! Podróż upłynęła dość szybko i nawet udało im się troszkę pohałasować, pośmiać i pośpiewać.

      Pierwszym miejscem, jakie odwiedzili, był Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego. Brzmi poważnie, ale wcale tak nie było! „Pchła Szachrajka” bajkowo i muzycznie przyjęła najmłodszych widzów. W trakcie spektaklu nawet woda się lała i piłka po widowni skakała:)) A przecież dzieciom w to graj!

      Po spotkaniu ze sprytną Pchłą wszyscy udali się zobaczyć troszeczkę większe zwierzęta. Domyślacie się, dokąd pojechali? Tak, do ZOO!!! Ile tam było ochów i achów – węże, żółwie, rekiny, lwy, żyrafy, małpy i nawet 92-letnia Marta. Zastanawiacie się kto to? A to taka wyjątkowa krokodylica. Całkiem ładna i sympatyczna - jak na krokodyla;)

      Nikt nie chciał wracać, ale czas poganiał. Czekało bowiem kolejne wyjątkowe miejsce, w którym można było naprawdę poszaleć. HAPPY PARK!!! Nazwa jak najbardziej trafiona, bo ta ogromna sala zabaw rzeczywiście dała wycieczkowiczom mnóstwo radości. Nie wiadomo było od czego zacząć. Może dmuchańce, a może zjeżdżalnie? Nie - najpierw wspinaczka… albo trampolina! A może jednak automaty?

      Czego można było chcieć więcej? Szczerze mówiąc – można było. Wszyscy po tylu godzinach atrakcji marzyli o ciepłym JEDZENIU w ulubionym McDonaldzie:) I to była właśnie ta „kropka nad i”.

      Po dość długo wyczekiwanym posiłku można było wracać do domu, aby wszystko opowiedzieć rodzicom i spokojnie odespać cały dzień wrażeń.

      Najlepsze w tym wszystkim jest to, że za rok znowu jedziemy. A dokąd? A to już czas pokaże:)

     • Kolejne sukcesy naszych Uczniów!

     • W piątek 20 maja w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu, odbyło się podsumowanie konkursu matematycznego dla klas ósmych. Wśród laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Jakub Rudziński uplasował się na I miejscu, Lidia Bęcławska na III.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Fot. Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu

     • Nasi siódmoklasiści zwiedzili Kraków uczestnicząc w programie MEiN „Poznaj Polskę”

     • Od 11 do 13 maja uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Krakowa.  Zwiedzili kilka ważnych zabytków, takich jak Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami i Muzeum Historycznym Krakowa, Muzeum Książąt Czartoryskich i Muzeum Lotnictwa oraz Kopalnię Soli w Wieliczce. Wyjazd dofinansowany został w znacznej części przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

     • "Poznaj Polskę - Warszawa"

     • Uczniowie klas 3b, 3c i 3d 5 maja 2022 r. wybrali się na całodniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd odbył się między innymi dzięki dofinansowaniu przyznanemu z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę".

      W programie wycieczki znalazły się wizyty w Muzeum Geologicznym i Centrum Nauki Kopernik. Po kilku godzinach pobytu w stolicy przyszedł czas na posiłek w nie byle jakim miejscu, bo w hotelu Gromada, który przyjmuje swoich gości od 85 lat. Na zakończenie dnia przyszedł czas na relaks i seans w kinie. To był dzień pełen wrażeń, emocji i wspaniałych wspomnień.

     • Spotkanie z przasnyskim historykiem i regionalistą Janem Chmielewskim

     • 26 kwietnia 2022 uczniowie klas ósmych wzięli udział w bardzo ciekawym spotkaniu z przasnyskim historykiem i regionalistą. Pan Jan Chmielewski jest autorem publikacji i skarbnicą wiedzy na temat Przasnysza, a co więcej jest naszym absolwentem.

      Podczas tego spotkania, które przypadło na 50. rocznicę ukończenia Szkoły przez pana Jana, uczniowie dowiedzieli się wielu bardzo interesujących informacji na temat naszego miasta. Pan Chmielewski min., przybliżył postacie sławnych Przasnyszan, wymienił prezydentów Polski, którzy odwiedzili Przasnysz, opowiedział o miejscach pamięci w Przasnyszu, o jego starej i współczesnej zabudowie a także okrasił spotkanie innymi ciekawostkami na temat naszej szkoły i naszego miasta.

      To było bardzo udane spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci! Dziękujemy panu Janowi Chmielewskiemu, że zechciał się z nami podzielić swoją wiedzą.

     • Świetne wyniki SP1 w XII Konkursie Języka Angielskiego

     • Kolejna nagroda w roku szkolnym 2021/2022 w dziedzinie języka angielskiego dla Tomasza Królickiego.  Uczeń 8D Szkoły Podstawowej Nr 1 z O. I. w Przasnyszu, zajął I miejsce w XII Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z powiatu przasnyskiego, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Tomasz otrzymał nagrody rzeczowe oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne do Liceum KEN w Przasnyszu.  Brawo Tomek!!!

      Na szczególną uwagę zasługują także inni uczestnicy tego konkursu z naszej Szkoły. W pierwszej dziesiątce znaleźli się Jakub Rudziński (miejsce 4.), Valentić Aniela (miejsce 5.), Kucińska Amelia (miejsce 10.). Serdecznie gratulujemy!

      Za udział i dobre wyniki dziękujemy również Zuzannie Kuliś, Marii Boryceusz, Lidii Bęcławskiej, Oliwii Witce, Paulinie Kosman oraz Oliwii Grabowskiej.

     • Tomasz Królicki finalistą Konkursu języka angielskiego Mazowieckie Talenty!

     • To już oficjalnie potwierdzona wiadomość –Tomasz Królicki został finalistą kuratoryjnego konkursu języka angielskiego dla szkół podstawowych Mazowieckie Talenty! To niesamowite osiągnięcie ucznia klasy 8D Szkoły Podstawowej nr 1 z O.I. w Przasnyszu. 

      Mazowieckie Talenty to trzy-etapowy konkurs o zasięgu wojewódzkim, organizowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla różnych przedmiotów. Laureaci tego konkursu są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty oraz otrzymują ocenę celującą na koniec roku szkolnego z przedmiotu, z którego startują.  Finaliści, czyli uczniowie, którzy uzyskali dobry wynik na ostatnim etapie, ale nie są laureatami, otrzymują 7 punktów rekrutacyjnych do wszystkich szkół średnich na terenie całej Polski.

      Konkurs Mazowieckie Talenty cechuje bardzo wysoki poziom trudności. W roku szkolnym 2021/2022 do drugiego etapu (etap rejonowy) z języka angielskiego  zakwalifikowało się 1004 uczestników. Do ostatniego –etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 270 uczniów. Warto zaznaczyć, że z naszego terenu, czyli powiatu mławskiego, płońskiego, pułtuskiego, przasnyskiego, żuromińskiego, ciechanowskiego i miasta Ciechanów do tego etapu zakwalifikowało się tylko 3 uczniów – w tym Tomek. Ostatecznie w województwie mazowieckim Tomasz Królicki wywalczył tytuł finalisty i otrzymał punkty rekrutacyjne.  

      Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z Tomasza i jego osiągnięć z języka angielskiego!!!

     • Szkolna galeria sztuki

     • Wyróżnione prace uczniów pojawiły się na tablicy w naszej szkolnej galerii na korytarzu. Dzieła wykonane zostały podczas zajęć z plastyki. Gratulacje dla tych zdolnych młodych ludzi. Brawo za ich pomysłowość, staranność, właściwe zastosowanie techniki, kompozycji i pracowitość!