• Wyprawa na rafę koralową

     • Bezpośrednia obserwacja jest innowacyjną formę edukacji, podnoszącą poznawanie, rozumienie i wykorzystanie wiedzy. W czerwcu lekcje przyrody i biologii połączone były z prezentacją szkolnego akwarium słonowodnego. Uczniowie poznali organizmy zamieszkujące ekosystem rafy koralowej oraz zależności jakie występują między nimi. Lekcje zachęciły uczniów do zebrania informacji i zaprezentowania ich w formie lapbooków. „Wyprawy na rafę koralową” stały się atrakcyjną formą nie tylko podczas zajęć, ale również podczas przerw oraz spędzania czasu wolnego na terenie szkoły.

     • Wycieczka klas VII do Olsztyna

     • Dnia 18.06.2021r. uczniowie klas 7 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Głównymi punktami programu była wizyta w Zamku Kapituły Warmińskiej, wyścigi na torze kartingowym Kormoran oraz wizyta w kręgielni. Sport kartingowy był doskonałą szkołą motoryzacji, a ostre zakręty, bandy oraz silniki na wysokich obrotach dostarczyły mnóstwo sportowych emocji. Dla większości naszych uczniów był to pierwszy raz za kierownicą pojazdu. Wszyscy bawili się wspaniale. Dopełnieniem wyjazdu była wizyta na kręgielni, gdzie wszyscy bardzo chętnie doskonalili swoje umiejętności w bowlingu. Wyjazd był bardzo udany, wszyscy w bardzo dobrych humorach wrócili do swoich domów.

     • A tymczasem w klasie 2c...

     • W środę, 16 czerwca, młodzi przasnyszanie z klasy 2c wybrali się do Muzeum Historycznego w Przasnyszu, żeby u źródeł poznać historię powstania naszego miasta.

     • Dzień Dziecka w grupie 0ai

     • Wycieczka do Leśnej Zagrody w miejscowości Janopol była główną atrakcją zorganizowaną dla dzieci z grupy 0ai z okazji ich święta. Zwiedzanie zagród ze zwierzętami, przejażdżki na koniu, plac zabaw, wata cukrowa, ognisko z kiełbaskami, to jedne z wielu atrakcji jakie czekały na dzieci w tym urokliwym miejscu. Piękna pogoda i otaczająca zieleń przyrody sprzyjały różnego rodzaju aktywnościom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

     • Wirtualny finał międzynarodowego projektu Erasmus plus “Smitten Kitchen”

     • Od października 2018 r. uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu realizowali międzynarodowy projekt biorąc udział w mobilnościach do szkół partnerskich w Chorwacji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Portugalii.

      Ostatnie dwa spotkania międzynarodowe zaplanowane w Chorwacji oraz Anglii z powodu pandemii COVID-19 zostały przeprowadzone wirtualnie. Uczniowie poznali się oglądając autoprezentacje oraz prezentacje o krajach, miastach i szkołach partnerskich w aspekcie kulinariów. 

      Wszyscy partnerzy aktywnie uczestniczyli w tworzeniu zasobów narzędzi cyfrowych dzieląc się swoimi przemyśleniami i pomysłami na tablicy wirtualnej.

      Choć wiele atrakcji ominęło uczestników projektu z powodu konieczności odwołania mobilności, odnieśli oni jednak korzyści na wielu poziomach. Rozwinęli kompetencje językowe a także poszerzyli swoją wiedzę na temat TIK w praktyce dydaktycznej, a współpracując z europejskimi kolegami, zdobyli doświadczenie w zakresie kultury i sztuki kulinarnej, rozwoju tolerancji i wzmacniania poczucia bycia częścią wspólnego dziedzictwa europejskiego.

     • Dzień Dziecka w klasie 2c

     • W tym roku klasa 2c aktywnie świętowała Dzień Dziecka w gościnnym i przyjaznym miejscu jakim jest Stajnia Księstwo. Miło spędziliśmy wspólnie czas.

     • Uśmiechnięty Dzień Dziecka w Iai

     • W tym dniu bawiliśmy się wyśmienicie. Wspólnie przygotowaliśmy plakaty i ozobiliśmy naszą salę, pomalowaliśmy też sobie twarze. Największą atrakcją było jednak wytwarzanie glicerynowych mydełek, poczuliśmy się wtedy jak prawdziwi alchemicy.

      Ze słonecznymi pozdrowieniami, klasa I ai.

     • To był niezapomniany Dzień Dziecka!

     • Tegoroczny Dzień Dziecka klasa Va spędziła aktywnie na świeżym powietrzu. Zostalismy zaproszeni do Bartnik. Uśmiechów w tym dniu było bez liku, a to dlatego, iż organizatorzy, Państwo Borkowscy zapewnili dzieciom moc przeżyć i atrakcji. Słoneczna pogoda, świetne miejsce, a przede wszystkim organizacja na najwyższym poziomie zapewniły wszystkim uczestnikom wyśmienitą zabawę. Serdeczenie dziękujemy Państwu Monice i Grzegorzowi za gościnę i opiekę, Pani Justynie Andrzejewskiej za przepyszny tort, Radzie klasowej rodziców za pomoc w organizacji uroczystości.