• CZWARTOKLASIŚCI DLA SENIORÓW

     • W ramach realizacji planu wychowawczo - profilaktycznego uczniowie klas czwartych poznawali ideę wolontariatu, zasady jego funkcjonowania oraz działania wolontariuszy w naszym mieście.

      W związku z tym, chętni uczniowie postanowili także zrobić coś dla innych. Z okazji zbliżających się Świąt  przygotowali karty i stroiki dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Przasnyszu.

      Mamy nadzieję, że te piękne kolorowe prace, umilą świąteczne chwile i wzbudzą uśmiech na twarzach Seniorów. Za czas i serce, które w ich przygotowanie włożyło każde Dziecko, serdecznie dziękujemy!

      Wychowawcy klas czwartych

      Uczniowie, którzy wykonali prace:

      Klasa 4ai: Bartosiewicz Bartosz, Górski Kacper, Kobylińska Aleksandra, Kowalska Nikola, Lekowski Michał, Puławska Julia.

      Klasa 4b: Koniecki Michał, Bączek Amelia, Bojarska-Banasiak Maja, Gnojewska Alicja, Wiśniewska Natalia, Sobotka Bartosz, Kobyliński Szymon

      Klasa 4c: Aleksander Granoszek, Maciej Jabłonowski, Maciej Wilga, Klaudia Chodacz, Oliwia Płoska, Bartosz Rachuba, Milena Modzelewska, Barbara Ładewska, Karol Pędrak, Oliwia Jaśkiewicz, Weronika Krajewska, Błażej Pszczółkowski, Julian Kamiński, Maja Goździewska.

      4d: Kajetan Kacprzak, Anna Kwiatkowska, Olga Łukasiak, Pola Prusik, Krzysztof Tański

     • „Czytelnik na medal”

     • Do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klasy Iai, Ib i Ic.  Były to wyjątkowe dni, podczas których odbyło się „Pasowanie na czytelnika”. Uroczystość zaczęła się od zapoznania z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Zanim najmłodsi uczniowie zostali pasowani na czytelnika, wysłuchali wybranych wierszy Juliana Tuwima  przeczytanych przez starszych uczniów z klasy 3c. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy dbać o książki, jakie korzyści płyną z ich czytania.

      Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Medale i zakładki do książek, które otrzymali na pamiątkę, będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu . Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze, na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

     • W AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI

     • Zerówkowicze z grupy 0bi przeżyły kolejną przygodę. Tym razem wyruszyły do Ameryki Południowej, żeby zobaczyć jak wygląda Amazonia - największa dżungla, często nazywana „zielonymi płucami świata”. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi wiadomościami dotyczącymi Puszczy Amazońskiej, poznały roślinność i zwierzęta tam występujące. Musiały przedrzeć się przez amazoński gąszcz. Wzięły udział w zabawach ruchowych, zręcznościowych, a także plastycznych: malowały las deszczowy na folii, wykonały kolorowe papugi oraz anakondę. Amazońska przygoda dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń!

     • Z wizytą w Meksyku

     • Pikantne jedzenie, ostre rośliny, sombrera, marakasy i poncho. Oto krótka charakterystyka kraju ostatniej podróży dzieci z grupy 0bi do Ameryki Północnej. Podczas zajęć dzieci poznały symbole, tradycyjne stroje i legendy związane z Meksykiem, wykonały kolorowe sombrera oraz napis w kolorach meksykańskiej flagi. Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy przy muzyce „Mariachi” np. „Meksykańska fala”. Przedszkolaki osłuchały się z piosenką „La Cucaracha”. Dowiedziały się, że to dzięki Meksykanom świat zawdzięcza papryczki chili, kukurydzę oraz czekoladę. Wykonały smaczne roladki z tortilli, zaś pragnienie gasiły sokiem z kaktusa. Największą atrakcją jednak było rozbijanie pochodzącej z Meksyku kolorowej piniaty zawierającej słodkości. Mamy nadzieję, że „podróż” do Meksyku na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

     • W szkolnej bibliotece Iai

     • Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej już za nami. Wypożyczyliśmy książki, znamy już wszystkie zasady korzystania z czytelni. Na pamiątkę dostaliśmy piękne zakładki.

      Do zobaczenia w bibliotece.

     • Dzień Kobiet w grupie 0ai

     • Życzenia, upominki i moc uprzejmości towarzyszyło dziś wszystkim kobietom w grupie 0ai. Chcąc wyrazić szacunek i uznanie dla wszystkich pań, zarówno tych małych jak i dużych, obecnych i nieobecnych, chłopcy przygotowali część artystyczną. Dziewczynki zaś tego dnia, pełne gracji i wdzięku zaprezentowały swoją subtelność i urokliwość podczas krótkiego pokazu mody.

     • Dzień Kobiet w grupie 0bi

     • 8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez drobnych upominków, kwiatków i krótkiego występu. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiatki i promienny uśmiech...

     • Ścianka wspinaczkowa

     • W naszej szkole powstała ścianka wspinaczkowa, mająca służyć uatrakcyjnieniu zajęć pozalekcyjnych. Będą z niej mogli korzystać także uczniowie z niepełnosprawnościami.