• Wyprawa na Rajskie Wyspy Pacyfiku

     • Dzieci z grupy 0ai , podobnie jak ich rówieśnicy z gr.0bi, podczas zajęć kształtujących kreatywność, również udały się w podróż na Hawaje. Poznawanie tradycji i symboli związanych z rajskimi wyspami, było głównym tematem zajęć. Począwszy od nauki tradycyjnego powitania słowami "aloha", poprzez udekorowanie uczestników "wycieczki" girlandami z kwiatów, zwanymi "LEI", wykonanie tradycyjnego tańca Hula, dzieci uczyły się jak samodzielnie przygotować ozdoby, które można wykorzystać podczas tego typu zajęć. Gorącą atmosferę i klimat tropikalnych wysp studził sok przygotowany ze świeżych owoców. Dekoracje i klimat towarzyszący zajęciom pozwolił na rozbudzenie w nas zachwytu nad tym co pięknie i wyjątkowe, i umożliwił nam przeniesienie się w wyobraźni, w to barwne, egzotyczne miejsce.

     • Wyprawa na Hawaje

     • Pomimo chłodu na dworze, atmosfera w grupie 0bi podczas ostatnich zajęć kreatywnych była prawdziwie hawajska, a dekoracje w przedszkolnej sali pozwoliły rozwinąć fantazję i w wyobraźni przenieść się na wyspy pełne kwiatów i dojrzewających owoców. Po „wylądowaniu” w Honolulu wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali tradycyjne naszyjniki zwane „Lei”. Na Hawajach czekało na nas wiele przygód i okazji do świetnej zabawy. Najpierw nauczyliśmy się hawajskiego powitania okrzykiem „ALOHA” . Następnie przy dźwiękach hawajskiej muzyki próbowaliśmy swoich sił podczas nauki tańca „hula”. Poznaliśmy także hawajskie zabawy, takie jak: Limbo, Deska surfingowa, Hawajskie kręgle. Na zakończenie naszej wyprawy przygotowaliśmy pyszny sok z owoców egzotycznych. Zajęcia stały się doskonałą okazją do poznania kultury hawajskiej oraz przeniesienia się chociaż na chwilę w jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.

     • JESTEŚMY MISTRZAMI EKOLOGII!

     • Klasa IIb wzięła udział w ekologicznym programie EKOEKSPERYMENTARIUM. Jest to projekt, który uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Uczyliśmy się przez zabawę i gry online, jak świadomie robić zakupy, sprzątać, oszczędzać wodę i energię elektryczną, segregować śmieci. Przekonaliśmy się, że drobne czynności nie są trudne, a mogą wiele znaczyć i zmieniać świat.

     • Bal karnawałowy w grupie 0bi

     • Bajkowe stroje, kolorowy wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci z grupy 0bi podczas Balu Karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje piękne kostiumy. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Bal był okazją do integracji dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. A ponieważ odbył się w „Tłusty Czwartek”, nie mogło zabraknąć na nim karnawałowych słodkości, które dzieci zajadały ze smakiem. Szkoda, że następny bal dopiero za rok!

     • Bal karnawałowy w grupie 0ai

     • Wraz z początkiem Nowego Roku przychodzi  Karnawał. To radosny czas zimowych zabaw i balów. W związku z tym, 5 lutego, w grupie 0ai odbył się wyczekiwany przez najmłodszych Bal Karnawałowy. Dzieci w radosnych nastrojach, przebrane w różnorodne stroje bawiły się w rytm muzyki tanecznej. Tańczyły do popularnych przebojów takich jak: Macarena, Chocolate, i tradycyjne "Kaczuszki". Ruszyły także w taneczną podróż dookoła świata i próbowały swoich sił tańcząc: zorbę, sambę, twista. Z radością i w dobrych humorach brały udział w tanecznych zabawach z balonami, a także w zabawach takich jak: hawajskie limbo, figury lodowe, gorące krzesła, itp. W trakcie balu, na dzieci czekał poczęstunek,

      a na koniec pamiątkowe dyplomy i wspólne zdjęcia.

     • NA DZIKIM ZACHODZIE

     • Podczas zajęć kreatywnych zerówkowicze z grupy 0bi odkrywają kolejny kontynent - Amerykę Północną. W ostatnim czasie przeniosły się na Dziki Zachód. Atmosferę tego miejsca naświetliła dekoracja sali. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących indiańskiego i kowbojskiego życia. Przebrane za Kowboi i Indian wzięły udział w wielu konkurencjach i zabawach tematycznych rodem z Dzikiego Zachodu (m. in. galopowały na koniach, strzelały do puszek, wzięły udział w pościgu złodzieja, wykonały kolorowe pióropusze, odczytywały znaki dymne, strzelały z łuku, tropiły zwierzęta itp.). Nie zabrakło też tańców przy muzyce westernowej i nie tylko. Dzięki zajęciom w takiej formie dzieci poczuły się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie.