• Wrzesień w klasie 1d …

     • upłynął bardzo szybko i obfitował w wiele ważnych dla pierwszoklasistów wydarzeń. Rozpoczął się wakacyjnymi wspomnieniami i prezentacjami wakacyjnych pamiątek w klasie.

      Pierwszemu wspólnemu wyjściu - do Jednostki Wojskowej, towarzyszyło dużo wrażeń. Korzystając z zaproszenia na Święto Jednostki, uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki pracy żołnierzy oraz obejrzenia sprzętu wojskowego.

      Podczas zajęć poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym, dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady dotyczące zachowania na drodze, znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych. Ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię - zgodne z zasadami  bezpieczeństwa obowiązującymi pieszych uczestników ruchu drogowego.

      Poznały patrona naszej szkoły – Kawalerów Orderu Uśmiechu. Zasadziły cebulki tulipanów, włączając się w przygotowanie Alei Tulipanów, utworzonej na pamiątkę wizyty pani ambasador Niderlandów.

      A kilka dni temu świętowały Dzień Chłopca.

      Początek nauki w szkole był czasem radości, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

     • Kodowanie na papierze

     • W dniu dzisiejszym uczniowie świetlicy szkolnej wraz z uczniami klasy 4 d, uczyli się kodowania . Zajęcia z kodowania uczą cierpliwości i wytrwałości a uczniowie czekają na efekty własnej pracy. Zajęcia z kodowania rozwijają wyobraźnię u dzieci. Wszyscy uczniowie chętnie rozwiązywali zagadki które skrywały się na papierze.