• Dzień Ziemi w oddziałach przedszkolnych

     • 22 kwietnia to dzień, kiedy wszyscy powinniśmy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i otaczającej nas przyrodzie.

      Zerówkowicze również uczyły się zachowań proekologicznych.

      W tym dniu dzieci wzięły udział w sprzątaniu skweru miejskiego dokładając tym samym małą cegiełkę do czystości naszej planety.

      Nie zabrakło tego dnia zagadek i wierszy o tematyce ekologicznej. Dzieci poznały zasady, których powinien przestrzegać każdy „młody ekolog”. W trakcie wspólnej zabawy segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wykonały prace plastyczne, zostały zapoznane również z niekorzystnym działaniem plastiku na otaczającą przyrodę. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było otrzymanie orderów i dyplomów.

     • Dzień Ziemi

     • Dnia 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi na świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy o naszej planecie pt. " Mały ekolog". Uczniowie z klas 2, 3 i 4 wykazali się ogromną wiedzą i znajomością o tym, jak należy dbać o naszą planetę. Najlepsi z nich zostali wyróżnieni i otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w dalszych konkursach na świetlicy. W dniu dzisiejszym odbyły się też zajęcia dydaktyczne związane z Ziemią - naszą planetą, w których udział wzięli uczniowie klas 1-3. Prace uczniów można zobaczyć w fotorelacji z dzisiejszego dnia. 

      PAMIĘTAJMY DBAJMY O ZIEMIĘ!

     • Problemy współczesnego świata według uczniów klas siódmych

     • Uczniowie klas siódmych podczas zajęć plastyki mogli wyrazić swoje zdanie w formie plakatu na temat problemów współczesnego świata. Wystawa wybranych prac znajduje się w holu głównym szkoły oraz w galerii internetowej. Gratulujemy uczniom pomysłów oraz zdolności artystycznych.

     • Warsztaty wielkanocne

     • Dzieciaki z klasy 1ai odwiedziły Bibliotekę Miejską w Przasnyszu, gdzie miały okazję zapoznać się z pracą bibliotekarza, odwiedzić wszystkie zakamarki, a nawet zrelaksować się podczas słuchania książki. Dzieci brały udział w warsztatach Wielkanocnych, podczas których dowiedziały się wielu ciekawych informacji odnośnie świąt, a kończąc wykonały kartę świąteczną. Radość dzieci była nie do opisania i z uśmiechem na twarzy gwarantowały szybkie przybycie do magicznego świata książek.

     • Śniadanie wielkanocne w 3d

     • Uczniowie klasy 3d przygotowali dziś świąteczny stół, po czym podzielili się jajeczkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia wykonali sobie klasowe zdjęcie na ściance przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Wesołych Świąt życzą wszystkim uczniowie i wychowawczyni klasy 3d.

     • Koło graficzne - prace naszych uczniów

     • Uczniowie klas czwartych i piątych spotykają się na zajęciach koła graficznego. W sali komputerowej mają możliwość rozwijania swoich komputerowych umiejętności tworząc projekty graficzne dotyczące ich zainteresowań. Poznają różne narzędzia, programy i funkcje, dzięki czemu powstają różne ciekawe pomysły na prace.

     • Karol-Inka w naszej szkole

     • W związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu w naszej szkole gościliśmy przesympatyczną parę alpak: Karola i Inkę. Najmłodsi uczniowie mieli okazję poznać te cudowne zwierzęta, przytulić się, pogłaskać i nakarmić. Usłyszeli wiele faktów i ciekawostek dotyczących alpak.

      Bardzo dziękujemy Przasnyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Świetlik”, za zorganizowanie tych zajęć.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w oddziałach przedszkolnych

     • 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w sobotę, w naszej szkole wydarzenie obchodziliśmy 4 kwietnia w poniedziałek. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Tego dnia przedszkolaki i nauczyciele ubrali się właśnie w takie barwy. Nasze serca biją w kwietniu na niebiesko.

      Pamiętajmy - Każdy z nas jest różny, wyjątkowy i tak samo ważny !

       

     • GRATULUJEMY LAUREATOM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU!

     • 9 grudnia 2021 roku 27 uczniów klas pierwszych oraz  24 uczniów klas trzecich  przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Są to:

      Zofia Kowalska – kl.1e

      Jakub Ryszczyk – kl.1d

      Urszula Niedziałek – kl.1e

      Jakub Blaźlak – kl.1e

      Mikołaj Cieślak – kl.1ai

      Zofia Rękawek – kl.3d

      Jakub Rykowski – kl.3ai

      Jan Smoliński – kl.3c

      Klara Choszczewska – kl.3c

      Kochani! Serdecznie gratulujemy Wam dużej wiedzy, którą wykazaliście się podczas rozwiązywania zadań konkursowych. Jesteśmy z Was dumni!

     • Wideorelacja z przedstawienia pt. "Pani Twardowska"

     • Serdecznie zapraszamy na pełnometrażową wideorelację z wczorajszego wydarzenia jakie odbyło się z okazji Dnia Teatru i dwusetnej rocznicy pierwszego wydania zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

      Uczniowie klas czwartych przygotowali inscenizację ballady pt. „Pani Twardowska”. 

     • Przedstawienie teatralne „Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów klas czwartych

     • Z okazji Dnia Teatru i dwusetnej rocznicy pierwszego wydania zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza uczniowie klas czwartych przygotowali inscenizację ballady pt. „Pani Twardowska”.

      Przedstawienie przygotowane z ogromnym zaangażowaniem i w mistrzowskim wykonaniu młodych aktorów zdobyło uznanie publiczności.

      Poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze!

      W roli Twardowskiego wystąpił Korneliusz Kacprzak z kl. 4c.

      W roli Mefistofelesa – Jerzy Niedziałek z kl. 4d.

      Akompaniament na pianinie – Tomasz Królicki z kl. 8d.