• ŚWIETLICA SZKOLNA

     • Kochani uczniowie!Ferie są po to abyście odpoczywali, bawili się, rozwijali swoje zainteresowania, na które w okresie nauki często brakuje Wam czasu. MIŁEGO WYPOCZYNKU!!!

       

     • PODSUMOWANIE I SEMESTRU W KLASACH IV - VIII

     • Dziś podsumowaliśmy bardzo udany I semestr tego roku szkolnego. Spotkanie w hali sportowej było okazją do zaprezentowania uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Osiągali sukcesy w konkursach przedmiotowych i tematycznych oraz reprezentowali nasza Szkołę w zawodach sportowych, zajmując wysokie miejsca.

      SERDECZNIE GRATULUJEMY KAŻDEJ UCZENNICY I KAŻDEMU UCZNIOWI! Cieszcie się zasłużonym wypoczynkiem podczas ferii zimowych!

     • 6ai żongluje...

     • Uczniowie klasy 6ai biorą udział w nietypowym projekcie "Rzuć piłeczką - rusz umysł". Żonglowanie kolorowymi piłeczkami jest świetną zabawą. Wpływa także na rozwój naszych zdolności i umiejętności. Wydaje się to trudną sztuką, ale TRENING CZYNI MISTRZA.

      Wśród znanych żonglujących sportowców jest Iga Świątek czy Robert Lewandowski. Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Ambroziakowi, który wprowadzał uczniów w tajniki żonglerki, wspaniałe zajęcia i świetną zabawę.

     • ZACZYTANA SZKOŁA

     • W ramach ogólnopolskiego konkursu „Zaczytana Szkoła” uczniowie zaprojektowali żywą okładkę swojej ulubionej książki. Dzieci miały możliwość zaprezentowania zarówno swoich uzdolnień plastycznych jak i wyobraźni. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu okładki dowolną techniką. Każde z dzieci starało się, aby jego okładka wyróżniała się na tle pozostałych, przyciągała wzrok i zachęcała do wyciągnięcia po nią ręki. Wielu dzieciom to się udało.

      Gratulujemy uczestnikom ich kreatywności i zachęcamy do udziału

      w kolejnych konkursach. Galeria prac dzieci znajduje się w holu szkoły.

     • ŚWIETLICA SZKOLNA

     • Podczas zajęć na świetlicy dzieci tworzą piękne prace plastyczne wykorzystując firanki, watę, kolorowy papier, farby i kredki. Tematem była zima.

      BRAWO DZIECIAKI!

     • KONKURS PLASTYCZNY NA ŚWIETLICY

     • Uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym,, Zimowy pejzaż". Najlepsze prace uczniów zostały ocenione i nagrodzone dyplomami i upominkami. Zachęcamy uczniów, aby brali udział w konkursach, jakie są organizowane na świetlicy szkolnej. Brawa i gratulacje dla najlepszych !!!!!

     • ŚWIETLICZAKI DBAJĄ O PTAKI ZIMĄ

     • Dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w cyklu zajęć,, Dbamy o ptaki zimą". Dowiedziały się ciekawostek o dokarmianiu ptaków oraz zrobiły same karmę dla ptaków , które codziennie są lokatorami naszych pięknych drzewek pod szkołą.

      Na spacerze mogły zawiesić na drzewach karmę dla ptaków, którą same wcześniej wykonały. Teraz już wiemy, że ptaszki , które mają gniazda w naszych szkolnych iglakach nie zostaną beż pokarmu w ferie zimowe...Odbył się także konkurs plastyczny na ten temat. Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody i drobne upominki. Niech każdy pamięta o dokarmianiu ptaszków, gdy spadnie śnieg.

      Świetliczaki zaliczyły lekcję przyrody na medal!

     • Cześć i chwała Bohaterom!

     • W grudniu klasy ósme naszej szkoły realizowały projekt historyczny ,,BohaterON - włącz historię!''  poświęcony pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.

      Przez kilka lekcji uczniowie zapoznawali się z tematyką Powstania w oparciu o materiały projektowe, filmy dokumentalne IPN i Muzeum Powstania Warszawskiego, fragmenty książki ,,Nadludzkiej poddani próbie'' Joanny KM. Hanson , fragmenty filmów ,, Kanał'' oraz ,,Miasto 44.'' Prowadzono dyskusje na tematy  dotyczące przyczyn wybuchu zrywu powstańczego, losów ludności cywilnej , a szczególnie roli młodych ludzi - rówieśników dzisiejszych ósmoklasistów w walce o wyzwolenie stolicy . Dyskutowano o patriotyzmie w kontekście wojny i współczesności, o dziedzictwie Powstania, obowiązku pielęgnowaniu pamięci o Nim przez młode pokolenia.

      Uczniowie  zamieścili piękne i wzruszające wpisy, skierowane do żyjących Powstańców. Oto one:

      Podsumowaniem projektu będzie wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego.

      Opiekun projektu

      Joanna Zbrzezna- nauczyciel historii

     • Podsumowanie akcji bibliotecznej - KALENDARZ ADWENTOWY

     • Od 1 grudnia chętni uczniowie naszej szkoły otrzymali biblioteczny kalendarz adwentowy, w którym znajdowały się różne zadania o charakterze czytelniczo-plastycznym, przeznaczone na każdy adwentowy dzień.

      Niemal każdego dnia uczniowie przynosili pięknie wykonane ozdoby, kartki świąteczne z samodzielnie ułożonymi życzeniami, listy, wspomnienia i zakładki do książek. Każdy uczestnik wie, co oznacza archaiczne słowo „podłaźniczka”. Nie zabrakło śpiewu kolęd, recytacji świątecznych wierszyków i podarków dla biblioteki w postaci własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

      Tuż po powrocie do szkoły po przerwie świątecznej nastąpiło podsumowanie akcji bibliotecznej oraz wręczenie drobnego upominku.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Jesteśmy pod wrażeniem systematyczności i wytrwałości w wykonywaniu zadań.

      Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach i konkursach!

     • Piłka nożna halowa DZIEWCZĄT

     • Chcieliśmy pochwalić się wynikami Naszych dziewcząt w rozgrywanym turnieju.

      Nasza Szkoła była organizatorem turnieju piłki nożnej halowej dziewcząt młodszych (klasy IV-VI)

      Stanęły one na drugim miejscu podium, gdzie otrzymały srebrne medale.

      Natomiast dziewczęta starsze (klasy VII-VIII) wywalczyły 3 miejsce. Turniej dla dziewcząt starszych rozgrywany był w hali ZSP przy ul. Sadowej.

      Do Naszych damskich drużyn kierujemy serdeczne gratulacje!

     • Wizyta trenera personalnego

     • Dziękujemy za wizytę trenerowi personalnemu Jakubowi Długołęckiemu za wizytę w naszej szkole!

      Wysłuchaliśmy prezentacji o sportowych dokonaniach naszego Gościa, a hobby Pana Jakuba są szczególne: np. biegi na 5km, 10km ale też na 105km!

      Zdradził nam również, że przygotowuje się do biegu na 110km!

      To jak trasa z Przasnysza do Ciechanowa pokonana co najmniej 4razy!

      Dowiedzieliśmy się o składowych elementach zdrowego stylu życia oraz o tym, co robić aby żyć długo i w zdrowiu.

      Pan Jakub wsparł swą radą zainteresowanych uczniów i zachęcał do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej.

      To była dla nas cenna lekcja w-fu!

      Dziękujemy!

     • WYMIENILIŚMY TALENCIAKI NA NAGRODY

     • Miło jest nam poinformować, iż wymieniliśmy na nagrody kupony zebrane w akcji Lidla ,,Szkoły pełne talentów". Dzięki wsparciu Przyjaciół Jedynki nasi uczniowie korzystają z gier planszowych oraz zestawów konstrukcyjnych, z których powstają różnorodne przestrzenne bryły. Komfortowe pufy, które znajdują się przed naszym akwarium morskim, pozwalają dzieciom odpocząć i zrelaksować się. DZIĘKUJEMY!!!

     • Wymiana kartek świątecznych

     • Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas 4ai i 4c wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych w języku angielskim. Nasi uczniowie własnoręcznie wykonali kartki, a oprócz życzeń każdy musiał napisać kilka zdań o sobie w języku angielskim. Zostały one wysłane do uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące oraz do uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie. Kartki od rówieśników dotarły również do naszych uczniów i sprawiły wszystkim dużo radości.