• Spotkanie z policjantką

     • W minionym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się z funkcjonariuszką policji Panią Iloną Cichocką. Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki „Jesteśmy asertywni. Potrafimy powiedzieć NIE”. Po ciekawej rozmowie oraz obejrzeniu filmu dzieci wiedzą jak zachowywać się w kontaktach z obcą osobą. To była bardzo ważna lekcja dla przedszkolaków.

     • Warzywne stworki w klasie 2ai

     • Jesień, jak co roku, dostarczyla nam wspaniałe naturalne okazy warzyw do zabaw i eksperymentów dziecięcych. W ten właśnie oto sposób powstały w klasie 2ai warzywne stworki, potworki.

     • Mali artyści świetlicy z "Małej Jedynki"

     • 1. Przywitaliśmy szkołę wspomnieniami z wakacyjnych podróży, zapoznaliśmy się z bezpiecznym poruszaniem po drodze, przejściach dla pieszych, ścieżkach rowerowych.                                        

      2. Jesień również zawitała w świetlicy, przynosząc wiele kolorów i barw. Uświadomiliśmy sobie jak ważną rolę pełnią drzewa na naszej planecie, przypomnieliśmy o zdrowym odżywianiu i odpowiednim ubiorze chłodną, jesienną porą.  

      3.Wiemy, że wokół nas żyje wiele zwierząt z różnych środowisk. Są to nasi mali i duzi przyjaciele.                                                                              

     • … ŻEBY NIE HEJTOWAĆ!!!

     • 11 października uczniowie klasy 7a i 7b, pod opieką wychowawców, wybrali  się na spektakl „Wszechmocni w sieci” w warszawskim Teatrze KAMIENICA. Bilety na spektakl, jako zadanie z zakresu profilaktyki uniwersalnej, zostały sfinansowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

      Co o obejrzanym spektaklu sądzi nasza młodzież?

      Oliwia i Łucja:

      „Spektakl był bardzo emocjonujący i ciekawy. Aktorzy idealnie odegrali swoje role, pokazując nam, jak wygląda hejt w Internecie i jak poważne mogą być jego skutki. Cały występ oceniamy 10/10.”

       

      Oliwia i Gabrysia:

      „Spektakl bardzo nam się podobał. Był ciekawy, opowiadał o tym, jak rzeczywiście wygląda hejt i  Internet.”

       

      „Dla mnie spektakl był bardzo ciekawy i pouczający. Opowiadał o współczesnych problemach młodzieży i nauczył mnie, że nie wolno znęcać się nad innymi w Internecie”

       

      „Sztuka była bardzo interesująca i dynamiczna. Dała nam dużo do myślenia. Pomimo, że była dość brutalna, to bardzo nam się podobała. Mamy nadzieję, że wszyscy wezmą sobie jej treść do serca, potraktują to na poważnie.”

       

       „ … sztuka mocno oddziałuje na psychikę,  jest ciekawa, wzbudza emocje, chętnie obejrzałabym ponownie …”

     • Dary jesieni w klasie 1bi

     • Uroda jesieni oraz jej skarby stały się inspiracją do stworzenia kącika przyrody w naszej klasie. Wiele darów jesieni mieniących się pięknymi kolorami przyniosły dzieci.

     • Wyjazd na mecz Legii Warszawa

     • 08.10.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pojechali do Warszawy na mecz piłki nożnej Legia Warszawa – Warta Poznań. Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu Ekstraklasy.    

      Celem wycieczki było: podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych, wzbudzenie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego dopingowania, propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu.

       W wycieczce wzięło udział 75 uczniów naszej szkoły.

      Ogólnie wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Było to radośnie spędzone popołudnie i wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu.

     • Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

     • 7 października obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Tego dnia role się odwróciły. Już od godziny 7:30 nasi Nauczyciele byli odpytywani przez Uczniów z tabliczki mnożenia. Prawidłowa  odpowiedź nagradzana była okolicznościową odznaką „Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

      WMT Day to świetna inicjatywa szerząca znajomość tabliczki mnożenia i przy okazji fantastyczna zabawa.

      Gratulujemy Mistrzom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom!

     • Charytatywny Kiermasz Ciast

     • W piątek, 7 października zorganizowaliśmy Charytatywny Kiermasz Ciast, z którego całkowity dochód został przeznaczony na leczenie Antosia, ucznia naszej szkoły.

      Dzięki hojności całej społeczności szkolnej zebraliśmy kwotę 5711, 36 złotych.

      Odbyła się też szkolna zbiórka pieniężna, z której uzyskaliśmy 3153,71 złotych.

      Składamy serdeczne podziękowania Osobom zaangażowanym w organizację i przebieg kiermaszu.

      Dziękujemy również Drukarni J. J. Maciejewscy za wydruk plakatów.

     • Szkolna Galeria Sztuki

     • Na korytarzu szkolnym pojawiły się najlepsze prace uczniów wykonywane na zajęciach z plastyki.

      KOŁO PLASTYCZNE

      Podczas zajęć dodatkowych uczniowie mieli okazję zdobywać umiejętności szkicowania postaci, twarzy, zwierząt oraz malowania na wzór Jacksona Pollocka. Ponadto tworzyli swoje monogramy i przykładowe logo naszego koła plastycznego.

     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

     • W dniu 4 października na stadionie w Chorzelach odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców z klas 5 i 6, oraz 7 i 8. Sztafeta chłopców starszych okazała się bezkonkurencyjna - zostali mistrzami powiatu przasnyskiego! Chłopcy młodsi uplasowali się na 3 miejscu. Skład zwycięskiej drużyny: Sebastian Antosiak, Marian Czaplicki, Kamil Rykowski, Jan Marchewka, Oskar Goździewski, Mateusz Wielechowski, Miłosz Pocztowski, Paweł Platta, Wiktor Romanik, Antoni Mocek. Skład drużyny młodszej: Jakub Olewnik, Kacper Górski, Kacper Gwardys, Adam Kacner, Aleksander Matusiak, Jakub Miecznikowski, Sebastian Kordek, Dawid Nowotko, Bartosz Kołodziejczyk, Jakub Zuzelski.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach!

     • W szkole nie tylko się uczymy...

     • W ostatni dzień września uczniowie klas 5 mieli możliwość poznania szkoły „inaczej”. Postanowili w niej przenocować. O godzinie 18.00, z walizkami, materacami, śpiworami oraz najbardziej potrzebnymi drobiazgami zameldowali się w swoich salach. Nie zabrakło również Rodziców, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnej zabawy. Okazja była nie byle jaka. Przecież 30 września to Dzień Chłopaka. Świętowanie rozpoczęło się od międzyklasowej rywalizacji sportowej w zbijaka. Każda klasa wystawiła drużyny, w skład których poza uczniami wchodzili również Rodzice. Bardzo zacięta i emocjonująca „walka” wyłoniła zwycięzców. Zostali nimi uczniowie klasy 5ai. W nagrodę otrzymali jogurty. Zmęczeni po wysiłku fizycznym, odświeżeni i przebrani - uczniowie w swoich salach wspólnie spożywali posiłek. Pizza, była głównym, ale nie jedynym daniem. Rodzice zadbali o zdrowe przekąski, ale również o ulubione słodkości. Chłopcy z okazji swojego święta otrzymali od koleżanek upominki i miłe niespodzianki, a także zostali zaproszeni do wspólnych zabaw i tańców podczas dyskoteki. Nie obyło się też bez nocnego seansu filmowego. Film uczniowie oglądali z perspektywy swojego posłania i śpiworka. Każdy miał swój kawałek podłogi. Nie ma też co ukrywać, ostatnią rzeczą na jaką mieli ochotę uczniowie w czasie nocowania było .. spanie. A jednak nawet najwytrwalszych w końcu sen zmorzył i w bardzo późnych godzinach udało się wprowadzić ciszę nocną. Noc okazała się krótka. Rano ciężko było otworzyć oczy. Śmiechu było co niemiara. Opowieści typu: „Kasia mówiła przez sen, Marysia lunatykowała, Jasiek pogwizdywał, a Pani to pochrapywała”...nie miały końca. Jedynie głód mógł zachęcić uczniów do wstania. Po szybkiej toalecie porannej, uczniowie wspólnie przygotowali i zjedli smaczne śniadanko. Po uporządkowaniu sal i spakowaniu swoich bagaży przyszedł czas na telefony do Rodziców i powrót do domu. W pamięci uczniów na zawsze pozostaną niezwykle ciepłe wspomnienia szkoły nie tylko jako miejsca, gdzie nauczyciele odpytują, ale także miejsca gdzie można ciekawie spędzić z nimi czas.

     • Boungiorno Italia…

     • Dzieci z grupy 0b w ramach zajęć kreatywnych „Podróż dookoła świata” odbyły niezwykłą podróż do Włoch. Podczas zorganizowanego w grupie włoskiego dnia przedszkolaki mogły poznać kulturę i smaki Italii.

      Dzieci nauczyły się kilku zwrotów w języku włoskim. Poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju. Osłuchały się z włoską muzyką, miały okazję obejrzeć bajkę włoskiego autora Carla Collodi „Pinokio”, wykonały również grupowe prace plastyczne. Przedszkolaki, obserwując i wykonując doświadczenie, mogły poznać działanie jednego z najbardziej aktywnych wulkanów w Europie - wulkanu Etna na Sycylii.

      Na zakończenie dnia dzieci skosztowały najbardziej znanego z włoskich przysmaków - pizzy oraz wykonały pamiątkowe zdjęcia na tle weneckich uliczek. Dodatkowym akcentem w tym dniu były drobne upominki i życzenia z okazji Dnia Chłopca.

      Wyprawa do Włoch okazała się być bardzo ciekawym doświadczeniem i dostarczyła przedszkolakom wielu miłych wrażeń.

      Ciao, ciao…