Strona główna
Aktualnie na tablicy:


Klasa 2e
13W przedwakacyjne wtorkowe południe uczniowie klasy 2e wybrali się do punktu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, który mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu Mieliśmy przyjemność odbyć spotkanie z adwokat panią Anną Damięcką, która opowiedziała nam o prawach i obowiązkach dzieci. Podczas warsztatów spotkaliśmy się także ze starostą przasnyskim - panem Pawłem Mostowym oraz wicestarostą - panem Jarosławem Szmulskim, którzy bardzo ciepło przywitali swoich małych interesantów Wizyta w Starostwie zakończyła się zagadkami podsumowującymi nasze wiadomości W drodze powrotnej postanowiliśmy schłodzić się smakowitymi lodami. To był fascynujący dzień, pełen wartościowej i ciekawej wiedzy. Lekcje w terenie lubimy najbardziej! Dziękujemy!
”CZAS NA ZEGAR”- podsumowanie innowacji pedagogicznej
28W klasie 2f realizowana była innowacja pedagogiczna „Czas na zegar”, której głównym celem było rozwijanie umiejętności rozumienia pojęcia czasu oraz praktycznego posługiwania się zegarem i kalendarzem.
Podczas zajęć uczniowie poznawali tajniki odmierzania czasu poprzez różnorodne, angażujące działania. Wykonywali własne „zegary marzeń”, uczyli się odczytywać godziny na samodzielnie przygotowanych zegarach, tworzyli plan dnia i tygodnia, klasowy kalendarz oraz kalendarz pór roku. Wiedzę utrwalali również dzięki licznym kartom pracy, zadaniom praktycznym i eksperymentom. Ważnym elementem innowacji była także wizyta u zegarmistrza, podczas której dzieci mogły zobaczyć, jak działają różne rodzaje zegarów i poznać specyfikę tego zawodu.
Klasa 3ai
20Uczniowie klasy 3ai z okazji Dnia Taty składają wszystkim Ojcom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń oraz wielu powodów do dumy i radości ze swoich dzieci.
Z tej wyjątkowej okazji uczniowie przygotowali pełne ciepła i wdzięczności listy do swoich Ojców. W swoich słowach wyrazili miłość, podziękowania za codzienną troskę, wsparcie oraz obecność w ważnych chwilach życia. Mamy nadzieję, że te listy staną się piękną pamiątką i sprawią wszystkim Tatom wiele wzruszeń.
Końcowa stacja - Ortografia
Dobiegła końca przygoda uczniów z realizacją zadań w ramach Innowacji Pedagogicznej pt.,,Zasady ortograficzne znamy, błędów nie popełniamy".Celem innowacji było wspieranie rozwoju umiejętności językowe uczniów, pogłębianie świadomości ortograficznej. Przez cały rok szkolny w klasach: 4c, 5bi, 5d i na zajęciach rozwijających z języka polskiego uczniowie przy wykorzystaniu różnych technik dydaktycznych: mnemotechnik, map pamięci,tworzeniu hstoryjek obrazkowych z ortografią w tle, wykorzystaniu nowoczesnych technologii, przyswajali zasady ortograficzne,a następnie umiejętnie stosowali je w praktyce.
,,Podróże małe i duże" - wakacyjny program teatralno - muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 2b
19Na chwilę przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie przygotowali część artystyczną z myślą o nadchodzacych wakacjach. Główne motywy podróżnicze: morski i afrykański przeplatały się ze sobą. Dzieci odegrały rolę podróżników, żeglarzy. Zaprezentowały umiejętności aktorskie i muzyczne. Zgromadzonej publiczności towarzyszyły radość, wzruszenie i duma. ,,To był dobry rok" - tą piosenką drugoklasiści zakończyli swój występ podsumowując kolejny rok nauki, wspólnych przeżyć i odkryć.

Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1012360










