• Spotkanie z przasnyskim historykiem i regionalistą Janem Chmielewskim

     • 26 kwietnia 2022 uczniowie klas ósmych wzięli udział w bardzo ciekawym spotkaniu z przasnyskim historykiem i regionalistą. Pan Jan Chmielewski jest autorem publikacji i skarbnicą wiedzy na temat Przasnysza, a co więcej jest naszym absolwentem.

      Podczas tego spotkania, które przypadło na 50. rocznicę ukończenia Szkoły przez pana Jana, uczniowie dowiedzieli się wielu bardzo interesujących informacji na temat naszego miasta. Pan Chmielewski min., przybliżył postacie sławnych Przasnyszan, wymienił prezydentów Polski, którzy odwiedzili Przasnysz, opowiedział o miejscach pamięci w Przasnyszu, o jego starej i współczesnej zabudowie a także okrasił spotkanie innymi ciekawostkami na temat naszej szkoły i naszego miasta.

      To było bardzo udane spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci! Dziękujemy panu Janowi Chmielewskiemu, że zechciał się z nami podzielić swoją wiedzą.

     • Świetne wyniki SP1 w XII Konkursie Języka Angielskiego

     • Kolejna nagroda w roku szkolnym 2021/2022 w dziedzinie języka angielskiego dla Tomasza Królickiego.  Uczeń 8D Szkoły Podstawowej Nr 1 z O. I. w Przasnyszu, zajął I miejsce w XII Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z powiatu przasnyskiego, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Tomasz otrzymał nagrody rzeczowe oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne do Liceum KEN w Przasnyszu.  Brawo Tomek!!!

      Na szczególną uwagę zasługują także inni uczestnicy tego konkursu z naszej Szkoły. W pierwszej dziesiątce znaleźli się Jakub Rudziński (miejsce 4.), Valentić Aniela (miejsce 5.), Kucińska Amelia (miejsce 10.). Serdecznie gratulujemy!

      Za udział i dobre wyniki dziękujemy również Zuzannie Kuliś, Marii Boryceusz, Lidii Bęcławskiej, Oliwii Witce, Paulinie Kosman oraz Oliwii Grabowskiej.

     • Tomasz Królicki finalistą Konkursu języka angielskiego Mazowieckie Talenty!

     • To już oficjalnie potwierdzona wiadomość –Tomasz Królicki został finalistą kuratoryjnego konkursu języka angielskiego dla szkół podstawowych Mazowieckie Talenty! To niesamowite osiągnięcie ucznia klasy 8D Szkoły Podstawowej nr 1 z O.I. w Przasnyszu. 

      Mazowieckie Talenty to trzy-etapowy konkurs o zasięgu wojewódzkim, organizowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla różnych przedmiotów. Laureaci tego konkursu są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty oraz otrzymują ocenę celującą na koniec roku szkolnego z przedmiotu, z którego startują.  Finaliści, czyli uczniowie, którzy uzyskali dobry wynik na ostatnim etapie, ale nie są laureatami, otrzymują 7 punktów rekrutacyjnych do wszystkich szkół średnich na terenie całej Polski.

      Konkurs Mazowieckie Talenty cechuje bardzo wysoki poziom trudności. W roku szkolnym 2021/2022 do drugiego etapu (etap rejonowy) z języka angielskiego  zakwalifikowało się 1004 uczestników. Do ostatniego –etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 270 uczniów. Warto zaznaczyć, że z naszego terenu, czyli powiatu mławskiego, płońskiego, pułtuskiego, przasnyskiego, żuromińskiego, ciechanowskiego i miasta Ciechanów do tego etapu zakwalifikowało się tylko 3 uczniów – w tym Tomek. Ostatecznie w województwie mazowieckim Tomasz Królicki wywalczył tytuł finalisty i otrzymał punkty rekrutacyjne.  

      Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z Tomasza i jego osiągnięć z języka angielskiego!!!

     • Szkolna galeria sztuki

     • Wyróżnione prace uczniów pojawiły się na tablicy w naszej szkolnej galerii na korytarzu. Dzieła wykonane zostały podczas zajęć z plastyki. Gratulacje dla tych zdolnych młodych ludzi. Brawo za ich pomysłowość, staranność, właściwe zastosowanie techniki, kompozycji i pracowitość!

     • Teatrzyk Ekologiczny w klasie 2c

     • Uczniowie kl. 2c z okazji Światowego Dnia Ziemi przygotowali inscenizację Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”, którą pokazali przedszkolakom i pierwszoklasistom.

     • Obchody świąt majowych - oddziały przedszkolne

     • Święta majowe są wspaniałą okazją do rozmowy z dziećmi o ojczyźnie, która jest dla nich domem rodzinnym, podwórkiem, przedszkolem. W piątek 29 maja dzieci poznały znaczenie świąt majowych, a także symboli narodowych. Z dumą odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. Wzięły również udział w pochodzie ulicami miasta śpiewając piosenki patriotyczne. Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

      Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów !!!

     • Aby świat należał do dzieci... nie do śmieci!

     • Ekoprzedstawienie w klasie 1e już za nami.
      W ten sposób Dzień Recyklingu, Wody i Ziemi
      uczniowie Małej Jedynki wspominali.
      Zapraszamy do obejrzenia, posłuchania i... prośby spełnienia,
      bo tylko od NAS zależy,
      jak nasza planeta każdego dnia się zmienia.

     • Majowe Święta

     • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Chętni uczniowie z klas 6-8 wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Konstytucji 3 Maja pod patronatem Burmistrza Miasta Przasnysz. Zwycięska dziesiątka w nagrodę pojedzie do Warszawy zwiedzać gmach Sejmu. Wszystkim życzymy radosnego świętowania a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!